--
Touha (Desire)

DC Comics

--

Tato položka je zatím v databazi bez textu.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Touha je třetí nejmladší člen rodiny Věčných a zároveň dvojčetem Zoufalství. Je striktně krásná a své pohlaví mění dle svých potřeb. Často se nazývá Sestra-Bratr. Žije v srdci masivní pevnosti jménem Treshold, která je vytvarovaná do podoby Touhy samé a je vyrobena z krve a masa. S tím i souvisí to, že jejím znakem v Galerii Věčných je křišťálové srdce

 

Touha je střední výšky vonící po letních broskvých. Má dva stíny. Jeden z nich je černý a ostrý a druhý skoro průsvitný a rozmazaný.

 

Touha je bezbochyby nejkrutější z rodiny Věčných. Je posedlá zasahováním do záležitostí starších věčných, zejména do záležitostí Morphea. Motivace zde není jasná, ale zřejmě se jedná jen o jakousi formu "dětského škádlení". Jiným pohledem na věc je, že Touha je ztělesněním  emocí a je stejně tak i vrtkavá a sobecká a všechny ty činy dělá proto, že protože je baví rozdmýchávání emocí popichováním těch, kteří si o sobě myslí, že emoce a všechno s nimi spojené jde mimo ně. Když nejedná na vlastní pěst, tak má po svém boku Zoufalství (dvojče) či  Delirium.

Poprvé se Touha vyskytla v druhém svazku o Sandmanovi - Domeček pro panenky. Byla vytvořena v roce 1980 a to opět Mikem Dringenbergem, který byl v podstatě obrazovým tvůrcem většiny Gaimanových postav v Sandmanovi. Gaimanovi a Dringerbergovi pohledy na to, jak ztvárnit touhu byly rozdílné.

 

Gaiman si ji představoval jako něco mezi Davidem Bowiem a Annie Lennox,

 

David BowieAnnie Lennox

 

kdežto Dringenbergova vize byla inspirována více kapelou Duran Duran.

 

Dura Duran

 

Základní rozdíl mezi Gaimanovou a Dringenbergovou vizí byl ten, že Neil Gaiman si představoval Touhu jako asexualní a neuspokojující.

 

Na druhou stranu Dringenberg jí viděl spíše jako Omni-sexualní, přitažlivou a svůdnou. Další součastí jejich sporu o vzhledu Touhy bylo, že Dringenberg chtěl, aby Touha měla prsa a v mezinoží vyboulení. Na druhou stranu Gaiman chtěl aby nic z toho neměla. Nakonec Gaiman souhlasil s Dringenbergovou vizí s podmínkou, že Touha bude obojí - jak muž, tak i žena - resp. ani jedno z toho. To všechno z důvodu, aby to poskytlo rodině Věčných symetrii (muži - Sen, Osud a Destrukce; ženy Smrt, Zoufalství, Delirium)

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1989
První výskyt The Sandman vol. 2, #10 (The Dolls house
Svět DC Comics
Strana Záporná
Schopnosti --
Alias Sister-brother Epithumia
Výška --
Váha --
Barva vlasů --
Barva očí žlutá
Působiště --
Rasa (druh) --
Místo původu --

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Sart
Vloženo 27. října 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku