--
Sandman (Morpheus)

DC Comics

--

Tato položka je zatím v databazi bez textu.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Autorem této postavy a všech příběhů je Neil Gaiman, který stvořil Sandmana roku 1989. Jedná se o zpracování západní legendy bůžka, který přináší dětem krásné sny za pomocí magického prachu.

Gaiman tuto folklórní postavu vzal a zpracoval podle svého. Přidal jí trochu morbidity a ze zóny dobra ji poslal do neutrální. V komiksu Sandman spíše působí jako průvodce příběhem než-li jako jeho hlavní postava. Je to taková šedá eminence, deus ex machina, loutkař.

Gaiman si píše k Sandmanovi scénář sám, avšak každý příběh má svého kreslíře.

Co nikdy neuslyšíte Sandmana říct:

"No to se mi snad jenom zdá?!"

Sandman pochází z rodu Věčných (The Endless), kam jako nejstarší patří Osud (Destiny) a hned za ním je Morpheova sestra a asi nejoblíbenější příbuzná Smrt (Death). Následují Destrukce (Destruction), Touha (Desire), Zoufalství (Despair) a Delirium jsou dalšími členy rodiny věčných.

Každý z vyjmenovaných Sandmanových příbuzných má svou nezaměnitelnou osobnost, jež si každý čtenářaký "fajnšmekr" vychutná.

V Sandmanových příbězích se nejvíce vyskytuje Smrt, Delirium a Touha.

V České republice vyšlo celkem deset svazků s příběhy Sandmana, pána snů:

0. Kniha snů

1. Preludia a nokturna

2. Domeček pro panenky

3. Krajina snů

4. Údobí mlh

5. Hra o Tebe (první celobarevný svazek)

6. Báje a odlesky 1

7. Báje a odlesky 2

8. Krátké životy

9. Konec světů

 

Každý komiks je složen z několika minipříběhů, u kterých může mít čtenář pocit, že spolu nemusí zdánlivě souviset. Po dočtení vždy danného svazku však zjistí, že každý příběh v něm měl své místo a dotvářel celek.

První čtyři svazky jsou černobílé a tudíž i levnější než následné celobarevné knihy.

Filmová adaptace byla plánovaná studiem Warner bros už roku 1990. Scénář byl napsán dle prvního svazku Preludia a Nokturna, ale naneštěstí se start natáčení stále odsouval, a to z mnoha důvodů, z kterých jeden byl napříkad to, že Sandman je pro jeho autora, Neila Gaimana, opravdovou srdcovou záležitostí. I díky tomu vznikl film Beowulf, na který napsal scénář Neil Gaiman právě s původním režisérem Sandmana, Rogerem Avarym, kterého vyhodil producent, když se neshodli na kreativní stránce režíování.

Do dnešního dne nebyl tento komiks zfilmován. Jeho čas se však pomalu, ale jistě blíží. 

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1989
První výskyt --
Svět DC Comics
Strana Neutrální
Schopnosti Morpheus je ztělesnění snů. Jeho moc je vesměs v říši snů neomezená, což můžete vidět v každém komiksu, jež se odehrává v jeho "království". V říši lidí mu k dosáhnutí cílů pomáhají jeho artefakty moci, o kterých se více dozvíte v prvním svazku Preludes and Nocturnes
Alias Další jména pána snů: Oneiros, the Shaper, the Shaper of Form, Lord of the Dreaming, the Dream King, Dream-Sneak, Dream Cat, Murphy, Kaickul, and Lord LZoril, Sen
Výška --
Váha --
Barva vlasů --
Barva očí --
Působiště --
Rasa (druh) --
Místo původu Velká Británie

Systémové informace

Má na starosti Sart
Vloženo 19. října 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku