91.4%
Nightwing

DC Comics

91.4%

Dříve stál po boku Batmana jako jeho sidekick, Robin, než dospěl ve zcela samostatný charakter a zvolil si vlastní cestu. Nightwing je znám pro svou uvolněnost, šarm, týmového ducha a atletické dovednosti, ve kterých mu téměř není rovno. Většina lidí ho považuje za jediného dostatečně schopného, aby v případě nutnosti převzal Batmanovu kápi.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Dick Grayson byl prvním Batmanovým společníkem, Robinem. Bruce ho k sobě přijal po smrti jeho pravých rodičů, cirkusových kaskadérů - Létajících Graysonů a vycvičil ho v téměř sobě rovného bojovníka se zločinem. Přesto je Dick v mnoha věcech odlišný od Bruce, především svou lehkovážností.

V 18-ti letech se své pozice Robina vzdal. Na místo toho se postavil na vlastní nohy a začal si říkat Nightwing. Začal působyt ve městečku Blüdhaven, které se nachází velmi blízko jižní části Gotham City. I po opuštění Bruce spolu zůstali v kontaktu a nazvájem si vypomáhají. Nightwing je jedním z prvních členů tzv. Batfamily, nejbližších spojenců Temného rytíře Gothamu.

Dick je stejně jako Bruce člověk, který svůj fyzický i psychický potenciál dotáhl do maxima a nemá žádné speciální schopnosti. Je mistrem v mnoha bojových uměních, jeho oblíbená jsou: Judo, Capoeira, Savate a především Aikido, na který klade největší důraz. Nightwing je také ozbrojen dvěmi tyčkami na Esrkimu vyrobených z nezničitelného polymeru. 

A stejně jako Batman je ozbrojem vrhacími batarangy (tzv. wing-dingy) a plynovými kapslemi. Dick byl od malička výnikajícím až geniálním atletem. Je proto také znám jako nejlepší atlet ve světě DC. Od Bruce také získal vysokého vzdělání, dokáže například plyně mluvit anglicky, francouzky, španělsky, rusky, japonsky a mandarínštinou.

Je i velmi dobře vycvičen v umění taktiky. Tyto vlastnosti jen posilují jeho přirozený vůdcovský potenciál, díky němuž se stal vůdcem Titans, The Outsiders a dokonce i Justice League. Mezi ostatními hrdiny je považován za tak schopného, spolehlivého a inspirujícího, že dokonce předčil i svého mistra.

Vždy byl považován za jediného, tak schopného a zkušeného, že by mohl převzít po Brucovi netopíří kápi, což se i po Brucově údajné smrti stalo. Nigtwing zanikl, aby se mohl stát novým Batmanem.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

The First Robin
Offline

Nemůžu dát nic jiného než plný počet. První a pravděpobně nejlepší batmanovský sidekick a posléze bdělý ochránce Blüdhaven s vlastní identitou.

(25. dubna 2013)
Batman
Offline

Jedna z mých nejoblíbenějších postav.Dick Grayson je prostě parádní postava která si zaslouží 5/5.

(9. ledna 2013)
Grayson
Offline

Kdysi věrný parťák temného rytíře,dnes noční dobrodruh,který drží ochranou ruku nad Blüdhavenem.

(31. října 2014)
FloTin8
Offline

Pro mě hrdina číslo 1!!!!!!

(15. března 2013)
sabo5
Offline

Nightwing je jenom kopie Batmana a kvuli tomu mu dávám menší hodnocení než Batmanovi.

(3. července 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1984
První výskyt Tales of the Teen Titans #44
Svět DC Comics
Strana Kladná
Schopnosti Mistr bojových umění; vynikající atletické schopnosti; výborná dedukce
Alias Dick Grayson
Výška 178 cm
Váha 79 kg
Barva vlasů černá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Země, USA, Gotham City

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 16. října 2011
Naposledy editováno 13. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku