58.0%
Aquaman

DC Comics

58.0%

Arthur Curry je synem Atlantské princezny a lidského strážce majáku. Díky jeho smíšené krvi má v sobě to nejlepší z obou ras a snaží se být mostem mezi oběma národy. Vybaven mnoha nadlidskými schopnostmi se plným právem počítá mezi největší a nejmocnější hrdiny planety Země a později se stává i králem podmořské Atlantidy. Sám je jedním ze zakládajících členů Justice League a ikonickým hrdinou DC comics.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Podle původního příběhu je Aquaman (Arthur Curry) synem Atlanny, Atlantské princezny, která byla vykázána z Atlantisu kvůli jejím častým návštěvám pozemského světa.

Druhým Aquamanem je Tom Curry, pozemšťan, který zastává funkci strážce majáku. Jednu noc během strašlivé bouře byla Atlanna vyvržena na souš k majáku, Tom ji našel a zachránil jí před smrtí. Společně s Atlannou pak žili společně v majáku a vytvořili si velmi silné pouto, které pak vyvrcholilo synem Arthurem.

Tak byl Tom s Atlannou ve vztahu, ale vždy tušil, že něco skrývá, ale na její původ se jí obával zeptat. Jejich pouto utužoval syn Arthur. Asi v jeho dvou letech ho Tom spatřil, jak si již neuvěřitelně dlouhou dobu hraje pod vodou, aniž by utonul. O několik let později pak chtějí pravdu zjistit jak Tom, tak Arthur a proto jim Atlanna řekne o ztraceném kontinentu Atlantis, ale to až na její smrtelné posteli. Také Arthurovi říká o jeho schopnosti nejen pod vodou dýchat, ale také komunikovat a manipulovat s mořským světem.

Po smrti Atlanny se stal Tom zodpovědný za výuku Arthura jak psychicky, tak fyzicky a aby jednou plně ovládal své schopnosti. Arthur také byl vychováván jako někdo speciální, zachránce moří a Král sedmi moří. Později, po smrti Toma, se Arthur rozhodl opustit maják a zamířit do místa svých kořenů. Stal králem na ostrově Atlantis a oženil se s Merou, návštěvnicí z jiné dimenze zvané Xebel. Také si vzal pod svá třída mladého Aqualada a společně bojovali proti mořskému nebezpečí.

Modern Age

Příběh byl předělán Keithem Giffenem v jednorázovém titulu The Legend of Aquaman a dal této postavě modernější nádech. Obnoven pak byl ještě jednou Geoffem Johnsem and Peterem Tomasem jako součást maxisérie Brightest Day.

Post Flashpoint

Chronologicky poprvé je Aquaman zobrazen v New 52 v Justice League #3, kde začíná seskupování do spolku se Supermanem, Batmanem, Wonder Woman, Flashem (Barry Allen), Green Lanternem (Hal Jordan) a později i Cyborgem, aby zabránili Zemi proti Apokoliptické invazi Darkseida a Paradémonů. Po porážce těchto protivníků oficiálně založili Justice League of America.

Oproti původnímu příběhu bylo v nové Aquamanově postavě mnoho změn. Byly obnoveny základy, kdy Aquaman je poločlověk/poloatlantan, syn Toma Curryho a Atlanny. Rozhodne se však vzdát jeho role krále na úkor jeho superhrdinství. Nicméně neustále je terčem posměchu kvůli malým metalidským schopnostem, které jsou považovány za zbytečné a nepoužitelné.

Příběhy

Aquamanův návrat na Atlantis

Arthur neustále myslel na doby, které strávil v moři a taky se rozhodl zjistit kdo doopravdy je a odkad pochází. Plaval neustále dál a hlouběji, tam, kam se ještě nevydal a tam také našel místo jeho narození. Atlantis. Nicméně radost z objevení ostrova byla velmi krátká – hned byl zajmut atlantskými vojáky, kteří ho poslali do jejich koncentračního tábora určeného pro všechny následovníky skupiny, kteří chcou vládnout železnou pěstí a právě tam měla patřit jeho matka Atlanna.

Přeměna v superhrdiny a JLA

Orinovi se podařilo opustit tábor a slibuje, že se vrátí a pomůže zachránit lidé z ostrova Atlantis. Vrátil se na souš, kde potkává druhého Flashe – Barryho Allena, který Arthura přesvědčí k superhrdinství. Stanou se přáteli a také zakládajícími členy Justice League of America. Na čas byl dokonce vůdcem tohoto spolku, který po mnoha dobrodružští opustil, aby se vrátil na Atlantis.

Blackest Night

V Blackest Night se Aquamanova mrtvola probudila k životu a stala se vraždící zombie. Hledal Meru a Tempest a také Tulu s Dolphinem, kteří byli zabiti Garthem. Na závěr se dal zaškatulkovat jako jeden z mnoha oživlých hrdinů během této události.
Tento šok byl dostačující k utišení vzteku Red Lantern Mery a její srdce přestalo být. Arthurova láska k Meře byla pak vedena pomocí prstenu Violet Lantern Carol Ferris a dokázala, aby Mera znovu procitla.

Brightest Day

Brightest Day začíná Aquamanem s Merou, kdy se znovu stávají párem, ale Arthur není schopen vstoupit do vody, je opatrný a bojí se Black Lantern minulosti. Když se pak s Merou pokouší zachránit skupinu ohroženou piráty, Aquamanovi se podaří povolat mrtvá zvířata na dně, která se pak řídila jeho rozkazy, které vedly proti pirátům. On i jeho žena byli jeho schopnostmi otřeseni.
Aquamanovo vzkříšení a místo mezi dvanácti se i nadále odvíjí v Brightest Day. Zaútočí na něj žena vypadající přesně jako Mera. Po bitvě Mera prozrazuje, že je to její sestra Hila působící pod jménem Siren. Mera také prozrazuje, že ona sama byla na Zem poslána, aby Aquamana zabila, ale zamilovala se a proto byla Hila poslána k dokončení toho, co Mera začala.

Post Flashpoint

Justice League

Aquaman se přidává k Justice League během invaze Darkseida.Po sporu ligy s Gravesem pochybuje o batmanově členství.

The Trench

Hlavním protivníkem v hlavní dějové lince je rasa strašlivých stvoření nazývaná Trench, která je zdánlivě nucena vyhladit k zachránění neviných růkojmí z Amnesty Bay. Tyto potvory žijící v zákopech v hlubinách oceánu hledají potravu pro jejich královnu, díky které může rasa přežít.

The Others

Mera má potíže s vyrovnáním se se životem na povrchu země. Později jdou oba dva za Dr. Stephene aby objevili tajemství zmizelé Atlantidy, ale jsou napadeni Yawarou.

Ukazuje se, že před léty byl mladší Aquaman součástí jiné ligy, ale jeho činy jsou známy pouze jemu a Shin. Black Manta je na lovu The Others, aby pomstil otcovu smrt.  Aquamen kdysi však jeho otce kdysi nechtěně zabil.

Filmy a seriály

Batman: The Brave and the Bold

Justice League: Crisis on Two Earths - Pouze krátké zobrazení v boji na satelitu JSA a na konci s ostatními hrdiny, namluven byl Joshem Keatonem.

Justice League: The New Frontier

Superman/Aquaman: Hour of Adventure

Superfriends - Po většinu seriálu byla jeho role bezvýznamná a jeho schopnosti byly ignorovány a známy jako neefektivní. V tuto dobu se začlo vysmívat jeho postavě a pro veřejnost zůstal znám jako zbytečný.

Justice League - Aquaman byl vyřazen ze zakládajících členů a nahrazen Hawkgirl pro větší množství ženských postav. Objevil se však poprvé v epizodě The Enemy Below

Smallville - Byl hrán Alanem Ritchsonem poprvé v epizodě jménem Aqua. Jeho kostým byl oranžovo-zelený neopren.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

sabo5
Offline
odpad!

Aquaman je pro mě zklamáním snad nikdy výrazně nepomohl týmu a když tak to pod vodou kde je king a kde všemu vládne kdyby se objevil třeba v takovým týmu Teen Titans tak tam by byl snad největší bijec ale v JL je nejslabší člen se superschopnosti a tím pádem je zbytečný.

(27. června 2017)
DrKeroch
Offline
odpad!

Nezajímavý,nudný a trapný jeho obleček není vůbec cool Jeho příběh je taky dost nezajímavý.

(11. června 2017)
JohnnyRocker
Offline

Poprvé budu reagovat na ostatní názory, ale naprosto nesouhlasím ani s jedním. Aquamana jsem vnímal od začátku jako největší kravinu v celém DC, pak tu máme ještě \\\"zkopírovaného\\\" Sub - Marinera (od Marvelu) a ten je ještě horší. Ale abych neodbočil od tématu, jsou superhrdinové které moc nemusím, nebo je nemám v lásce (např. Hawkeye, She-Hulk, Silversurfer), ale potom tu jsou superhrdinové, které prostě nesnáším a bohužel, ale Aquaman je jeden z nich. Prostě a jednoduše si ode mě zaslouží jen jednu hvězdičku. A to za Justice League.

(9. dubna 2016)
Lares14
Offline

Aquamana jsem nikdy moc v lásce neměl, ovšem v podání Jasona Momoi vypadá cool. V Justice League 2017 byl prostě super.......

(21. srpna 2017)
Batman
Offline

Velmi zajímavá postava.Jeho schopnosti jsou též skvělé a nevím co jiného dodat než 5/5.

(26. ledna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1941
První výskyt More Fun Comics #73
Svět DC Comics
Strana Kladná
Schopnosti Nadlidská odolnost, síla a rychlost plavání; dýchaní pod vodou; telepatie s mořskými tvory; magie
Alias Arthur Curry, King Arthur, King of Atlantis, King of the Sea, Waterbearer
Výška 185 cm
Váha 148 kg
Barva vlasů žlutá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Atlanťan
Místo původu Atlantis

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Michellita
Vloženo 13. září 2011
Naposledy editováno 13. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku