85.0%
Captain America
85.0%

Captain America jako takový se poprvé objevuje v březnu roku 1941 v komiksu Captain America Comics no.1, na stránkách nakladatelství Timely Comics, co je vlastně předchůdcem Marvel Comics. Za jeho vznik vděčíme duu Joe Simon a Jack Kirby. Alter egem Captaina je Steve Rogers, křehký mladý muž, který byl vylepšen speciální super sérem tak aby se stal vrcholem lidské dokonalosti, za účelem pomoci USA vyhrát válku. Captain America nosí kostým s motivem americké vlajky a je vyzbrojen štítem, který může být vržen jako zbraň.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Vznik

Captain America jako takový se poprvé objevuje v březnu roku 1941 v komiksu Captain America Comics no.1, na stránkách nakladatelství Timely Comics, které je předchůdcem Marvel Comics. Za jeho vznik vděčíme pánům Joe Simonovi a Jacku Kirbymu. Alter egem Captaina je Steve Rogers, křehký mladý muž, který byl vylepšen speciálním super sérem tak aby se stal vrcholem lidské dokonalosti, za účelem pomoci USA vyhrát válku. Captain America nosí kostým s motivem americké vlajky a je vyzbrojen štítem, který může být vržen jako zbraň.

Historie

Jeho raná léta a 2. světová válka

Steve Rogers byl vychrtlým studentem umění vyrůstajícím během Velké hospodářské krize. Jeho otec byl alkoholik a zemřel, když byl Steve ještě dítě, a jeho matka zesnula na zápal plic po té co úspěšně odpromoval na vysoké škole. V roce 1940, zděšen hroznými zvěrstvy nacistů, se Steve pokouší vstoupit do armády. Ale jelikož nesplňuje fyzické předpoklady, je pozván jako dobrovolník do Operace: Znovuzrození (Operation: Rebirth), která má za cíl zvýšit fyzické předpoklady americkým vojákům, díky objevu pofesora Abrahama Erskina. Rogers dychtivě přijímá a stává se první testovací subjektem. Po vstříknutí a požití „super séra“, byl Rogers vystaven kontrolovaným „Vita-paprsků“, které aktivují a stabilizují chemikálie séra v jeho těle. Tento proces úspěšně mění jeho fyziologii ze slabé na maximální možnou, a zároveň výrazně zvyšuje jeho svalovinu a reflexy. Brzy po aplikaci séra je profesora Erskina spáchán německými agenty atentát, Steve se tímto stává jediným příjemcem séra, které umírá společně s Erskinem.

Rogers byl zařazen do služby státu, jako agent kontrarozvědky a jako symbol amerického hrdiny proti hlavě nacistické propagandy Red Skullovi (Johann Shmidt). Nosil kostým udělaný podle jeho vlastního návrhu podle americké vlajky, Steveovi byl dán trojúhelníkový štít, osobní pistole a krycí jméno Captain America, Strážce svobody. Dále mu byla poskytnuta nová identita nemotorného vojína z Camp Lehigh ve Virginii. Jeho prvním protivníkem se stává sám Red Skull a nacistické pokusy duplikovat Erskinovo sérum. Během mise do Wakandy (africký národ), se „Cap“ spřátelí s jejich vládcem T’Chaka a obdrží od něj vzorek vzácného kovu zvaného Vibranium. Následující pokusy tohoto kovu, mají za cíl jedinečný nezničitelný disk ze slitiny Vibrania a ocely, který se ukáže jako nemožný duplikovat. Tento disk byl nakonec dán Capovi jako jeho nový štít.

Chvíli po té co sám přestává být teenagerem, se Rogers spřátelí s armádním maskotem, teenagerem jménem James Buchanan „Bucky“ Barnes. Přičemž Barnes nedopatřením zjišťuje Rogersovi dvojí identitu a nabídne mu, že toto tajemství nikomu neprozradí jen v případě že se bude moci stát pomocníkem Captaina. Rogers souhlasí a trénuje Barnese. Během roku 1941, Cap a Bucky sdílejí po svém boku spousty dobrodružství po celém světě. Když USA vstupují do 2. světové války, Cap a Bucky dají dohromady tým Invaders spolu s androidním Human Torchem, jeho pomocníkem Torem, a Namorem (Sub-Mariner).

V posledních dnech 2. světové války na začátku roku 1945, se Cap probíjí skrz nacistické jednotky pro jeho poslední válečnou konfrontaci s Red Skullem, který byl údajně zabit troskami při bombardování (ale žil dál skrytý světu). O několik dní později, přijíždějí Cap a Bucky do Anglie, naneštěstí příliš pozdě na to aby zabránili brilantnímu nacistickému vědci Baronu Zemovi v odpálení experimentálního bezpilotního letounu který na sobě nesly výbušniny. Rogersovi a Barnesovi se podařilo zachytit na letounu, ale během Buckyho pokusu o zneškodnění bomby, která ale ve vzduchu exploduje. Rogerse to vymrští do ledových vod Severního Atlantiku. Vláda spojených států označí oba za mrtvé. Avšak, Bucky byl tajně navrácen do států ruskými agenty, během toho co Capa uzdravuje nacistický agent Lyle Dekker, který doufá, že si s ním bude moci vyměnit tělo. Capovi se podaři uniknout z Dekkerovi základny vzduchem, ale je sestřelen a padá zpět do oceánu. Ten díky super séru, a vstupuje do stavu snížené tělesné aktivity a nakonec zamrzá do ledu.

Úžasné tání a mocný Thor

O několik let později, tým superhrdinů zvaný Avengers objevují Rogersovo zamrzlé tělo v Severním Atlantiku, kde byl konzervován od roku 1945. Když je Rogers opět oživen, je zdevastován Buckyho předpokládanou smrtí a ztrátou všeho co pro něj bylo známé. Na Avengers zaútočí Namorův spojenec, mimozemšťan Vuk D’bari, který promění hrdiny v kámen. Cap poráží vetřelce a dělá zněj jejich spojence a pomáhá zkamene opět obnoveným Avengers porazit Capova bývalého člena Invaders, Namora. Po tomto dobrodružství je Captain America pozván aby se přidal k Avengers jako jejich první rekrut. Cap si vybuduje velmi dobré přátelství s Thorem, Iron Manem (Tony Stark), Giant-Manem (Hank-Pym), Wasp a s jejich komorníkem Edwinem Narcisem.

Capovo znovu oživení je celosvětově oznámeno, a donáší se až k dávno vysloužilému Baronu Zemovi. Rozčílen tím že jeho nepřítel stále žije, zorganizuje Zemo tým superzločinců zvaných Masters of Evil (Mistři zla) a pošle je proti Avengers, což je jeden z mnoha jejich bojů s různými inkarnacemi Masters of Evil. Brzy poté, Cap a Avengers odrazili invazi časoprostorem cestující hrozby Kanga Dobyvatele, dále se střetli s Kangovou alternativní verzí z budoucnosti Immortusem, a také se setkali s týmem mutantů X-Men, během vyšetřování po mimozemském Luciferovi. Zemo mezi tím připravoval Masters of Evil na jejich finální střet s Avengers. Během toho co s nimi Avengers bojovali, Cap navštívil Zemovu pevnost v Jižní Americe, kde se Zemo nedopatřením sám zabil tím že v boji s Capem spustil lavinu.

Po návratu do New Yorku, zjišťuje, že si ostatní Avengers berou volno od týmu a dokonce rekrutovali nakolik kajících se psanců včetně lučištníka Hawkeye (Clint Barton), mutantního rychlíka Quicksilvera a jeho sestry Scarlet Witch jako jejich náhradu. Nepříliš nadšen novým triem bývalých zločinců, se Cap stává leaderem Avengers na plný úvazek jako jediný zbývající původní člen. Jeho vedení pomáhá potlačit veřejný skepticismus k novému osazenstvu, kterému přezdívají „Capovo divné kvarteto“ (Cap’s Kooky Quartet). Cap se stáva učitelem této trojce, pomáhá Quicksilverovi a Scarlet Witch s přispůsobením ve státech a nese tíhu Hawkeyeovi mladické vzpoury.

Srdce a lebky

Během Capových dřívějších sólo dobrodružství i těch s Avengers, neustále chránil svět před globálními hrozbami. V Německu téměř jednou rukou zachránil svět od tří Sleeper robotů, které vytvořil Red Skull. Brzy poté, asistoval agentce S.H.I.E.L.D.u (Supreme Headquarters International Espionage Law-enforcement Division) Sharon Carterové v najitý výbušnin „Inferno 42“ ukradených  Batrocem Leaperem, což je okázalý žoldák, kterký považuje Capa za jeho oblíbeného protivníka. Capův válečný přítel Nick Fury, nyní vedoucí S.H.I.E.L.D.u, nabízí Capovi členství v S.H.I.E.L.D.u, které ovšem Cap odmítá, protože chce zůstat aktivní s Avengers. Během konfliktů S.H.I.E.L.Du s AIM (Advanced Idea Mechanics), Cap zjistít, že nepřátelská organizace objevila a znovu oživila Red Skulla, který jim jejich pohostinnost oplatil ukradením jejich téměř všemocné Kosmické krychle. Při prvním boji s jeho nejstarším protivníkem od války, Cap manipuluje se Skullovým egem a nutího tím k fyzickému souboji a následně s ním bojuje aby získal samotnou Krychli. Obdařen její silou, Skull způsobí zemětřesení a opět zmizí pod troskami. Následně po svém zotavení, Skull vláká svého nepřítele do pasti pomocí roboduplikátu Buckyho, ale nepodařilo se mu Capa donutit k domnělé zradě prostřednictvím hrozby New Yorku.

Po několik společných dobrodružstvích, se do sebe Cap a Sharon zamilují, ale když Sharon odmítá návrh k sňatku, tak se Cap rozhodne, že se vzdá boje proti zločinu a následně odhaluje svoji pravou identitu veřejnosti.  Brzy se ale zříká svého rozhodnutí být v „důchodu“ a vrací se zpět do akce. A znovu se střetává s Red Skullem, který postavý čtvrtého Sleepera aby vyvolal chaos. S Sharoninou pomocí, Cap deaktivuje robota a donutí Skulla utéci.

Od pouličních rvaček k hvězdným válkám

Cap a Falkon se stávají partnery v boji proti zločinu, stejné úmysly měl i Red Skull, a shromáždil skupinu místních zločinců. Kromě běžných hrozeb, byl Captain America zapojen do vesmírných bojů. S týmem Avengers, a mimozemšťanem Kree Capatinem Mar-Vellem, zasahuje Cap do tisíce let sraré Kree-Skrull války, poté co začíná ohrožovat i zemi.

Zpět doma, když už Zemi nehrozí nebezpečí od Skrullů, Cap a Falkon bojují proti gangsterům a Red Skulově pátému Sleeper robotovi jenž se objevil v Las Vegas. Následně Viper (Jordán Dixon),  dává dohromady tým Serpent  Squad s Eel (Edvard Lavell) a Cobrou (Klaus Voorhees) aby porazili Capa a Falcona. Tato skupina a další variace na tuto hadí skupinu Capa opakovaně trápí. Náhle se vynořuje syn Barona Zema Helmut, dědic titulu baron, genius a nadevše nenávidící Captaina Americu. Když Falkon zasahuje do zápasu mezi Helmutem a Capem, mladý Zemo zdánlivě zahine v sudu s chemikálií „Adhesive X“, kterou vynalezl jeho otec.

Tajné imperium a časoprostorem cestující Turmoil

Na domácí frontě, byl Captain America sklíčen odhalením Tajné říše, podzemní organizace spjaté s vysoce postavenými úředníky americké vlády. Cap a ostatní hrdinové ochraňovali Bílý dům proti útoku tohoto Imperia, a Cap byl touto aférou hluboce otřesen. Stojící vedle minulých a budoucích verzí Avengers, Cap bojuje za záchranu lidství před strážci času, mimozemskými bytostmi z „Počátku věků“. Z této bitvy se vítězně varcí, ale bez žádných vzpomínek na svou cestu mimo hranice času.

Nomád

Zpět v současnosti, Rogers nechán v deziluzi ze skorumpované vlády Tajným imperiem, se vzdává své role jako Captain America a bere na sebe nový kostým a identitu Nomáda. V této nové masce, Viper (bývalá Madam Hydra) konfrontuje jeho a Namora. Kteří jí a jejímu atlantskému spojenci Krangovi zabrání v použití antické a velice mocné Hadí koruny. Později, Red Skull donutí Steva, aby na sebe vzal opět podobu jako Captain America.

Vystaven parťákově minulosti

V následující bitvě, Red Skull odhaluje svou roli v původu Falcona,  tím že mu dopřál jeho vlastní krizi identity. I přes to že Cap ví jakou měl jeho parťák Flakon minulost, stojí po jeho boku a doprovází Falcona k soudu, kde jeho parťák čelí obvinění za zločiny co dříve spáchal. Po té co dal svoje čestné slovo soudu,  že takový už není, mohl Falkon pokračovat v boji proti zložinu po Capově boku.

Tajné války

Před tím než se mohl Rogers usadit se slečnou Rosenthalovou, Cap, několik Avengers a spousta dalších superhrdinů byli transportování prostřednictvím témě všemocné bytosti zvané Beyonder na uměle vytvořenou planetu zvanou Battleworld a měli se postavit proti armáně super padouchů Dr. Dooma. Jako se měnila loajalita skrze konflikt, Cap byl nucen bojovat proti svému válečnému kolegovi Loganovi, nyní známemu jako Wolverine. Po krátkém zásahu Beyondera, Doom zuřil, dokonce zničil Capův štít, ale nakonec byl poražen a Cap využil skrytých vlastností Battleworldu a obnovil si svoji milovanou zbraň. Po té byli hrdinové a padouši vráceni zpět na Zemi.

Captain

Následně po útok na vilu Avengers zorganizovatný Helmutem Zemem a jeho novými Masters of Evil, a konflikt s floridským králem drog Slugem, se Cap stává spojencem bývalého wrestlera Demolition-Mana (nebo D-Mana). Komise pro nadlidské aktivity CSA (Commission on Superhuman Activities), manipulovaná stále ukrytým Red Skullem, neprávem požaduje aby se Cap vrátil do aktivní služby vládě.  Cap, kvůli poslednímu debaklu s Tajným imperie které předcházelo jeho důchodu, radši odevzdává svůj štít a vzdává se opět identity Captaina Ameriky, než riskovat jeho bezúhonnost prostřednictvím možných vládních přestupků. CSA jmenovává Johna Walkera (U.S.Agent) jako náhradu za Captaina Americu. Rogers založí mobilní tým pro boj proti zločinu a s Falconem, Nomadem a  D-Manem a přijímá novou maskovanou identu jako Captain. Adoptuje nový štít z adamantia, který mu nabídne Iron Man, ale Iron Manova krusáda pro znemožnění nosit brnění s jeho technologií, staví Rogerse proti vládním Mandroidům a Guardsmenům, vojákům bránícím zemi, které si Rogers stále tak moc cení. Captain vraci Iron Manovi štít během pokusu o jeho zatčení, což je první vážný zlom v jejich dlouholetém přátelství.

S vibraniovým štítem od Black Panthera, Rogers pokračuje v jeho dobrodružsvtí i s jeho kolegy. Po boku Avengers; během boje s armádou egyptského boha smrti Setha, krátce ovládá Thorovo kladivo, což dokazuje že je jedním z mála důvěryhodných osob, kterým bylo dovoleno pozvednout tuto kouzelnou zbraň. Když jsou krátce po té rozpuštěni Eastern Avengers, Cap vede tým bývalých členů za účelem zastavit celosvětový experiment High Evolutionaryho, poté při útoku na arktickou základnu ULTIMATUM se připojuje D-Man a Battlestar. D-Man při tomto útoku zdánlivě zahyne, ale Cap nemá příliš mnoho času truchlit, jelikož New York obsazují demoni, během toho čemu se říká „Krize inferno.“ Cap se během této bitvy spolčuje s různými superhrdiny jako nový tým Avengers, zatím co X-Meni ukončují celou invazi. Po té co byla Krize inferno ukončena, Cap a  rozzuřený John Walker (U.S.Agent) jsou Red Skullem zmanipulováni k vzájemnému boji, který konečně odhaluje, že Red Skull přežil. Vystaveni Skullově přítomnosti, CSA nabízejí Steveovi navrácení jeho bývalé identity, avšak Rogers zpočátku odmítá. Ale získává od Walkera podporu pro přijetí a Steve tedy nakonec souhlasí. Walker následně obléká jinou verzi uniformy Captaina a jako U.S.Agent se přidává k West Coast Avengers, přičemž má v držení Capův štít z vibrania. 

Únava super-vojáka

I přes důsledek spousty krizí, dostal Cap zatím jednu z těch nevětších ran, když se dozvěděl, že během jeho dlouholetých adrenalin zvětšujících akcí, je jeho tělo přetíženo schopností séra doplňovat jeho zvýšené fyzické nároky, a že mu v důsledku toho hrozí ochrnutí. Ale i přes to, že ví, že další námaha jen zhorší jeho stav Cap nechce odejít do „důchodu“, a snaží se zpomalit toto zhoršení různými doplňky na podporu jeho fyzické zdatnosti, ale nebere to na lehkou váhu a snaží se vycvičit hrdini jako jsou Free Spirit a Jack Flag jako své účně. Když se ale jeho zdraví rapidně zhorší, začíná Cap nosit brnění, které mu dává Iron Man aby překonal ochrnutí, ale i tak se jeho stav nadále zhoršuje. Cap je tedy nakonec nucen resignovat svým osudem, a je připraven podlehnout smrti, ale Cap náhle zmizí a jeho přátelé po něm nacházejí pouze jeho brnění.

I přes to svět věří, že umřel, ale Cap byl unesen a léčen Shraron Carterovou, bývalou členkou Serpent Squaw, ktrá měla s Capem románek. A o které se až teď Cap dozvídá, že stále žije. Sharon se neochotně spolčila s Red Skullem, který věří, že Cap je jediná osoba která je schopná čelit jejich společnému nepříteli Hate-Mongerovi, klonu Hitlera, který se snaží ovládnout síly kosmické krychle (Osmic Cube) a změnit svět ve svět, kterému Skull nebude moci vládnout. Cap oboum jak Hate-Mongerovi tak i Skullovi zabraňuje v ovládnutí sil této krychle, a během toho se Sharon vrací romantické city ke Capovi.

Znovuzrození po té co přichází Onslaught

Když entita zvaná Onslaught ohrožuje svět, Cap a několik zdánlivě mrtvých hrdinů se mu snaží čelit. Cap byl zase znovuzrozen, avšak, stejně jako jeho přátelé, je jeho podvědomí na nové Zemi v jiné dimenzi stvořené Franklinem Richardsonem, synem Mr. Fantastica a Invisible Woman. Ať už skrz jeho vlastní podvědomí nebo ne, Cap získává nový život s ženou a synem, ale na neštěstí pro něj je to jen podvod zrozený z imaginární historie, kterou pro něj Franklin vytvořil. Proti-Země (Counter-Eart) mu také nabízí jeho dlouhověkého nepřítele, duplikát Red Skulla, kterého Cap poráží s pomocí teenagera Rikkiho Barnese, dvojníka Buckyho. Nakonec Cap a všichni ostatní co přežili Onslaughtův útok znovu nabívají jejich pravých vzpomínek a vrací se zpět na zemi, a opouštějí Franklinův svět, který byl jim byl prezentován jako Proti-Země.

Když padouši vystupují jako hrdinové

Realita naší Země jak ji známe nebyla obnovena na příliš dlouho dobu, jelikož Cap vedl skoro všechny členy Avengers proti starověké kouzelnici Morganeě Le Fav, která mění realitu ve starověký svět, kde jsou Avengers jejími válečníky, ale Capovi se podaří zlomit její kouzlo a pomáhá ostatním udělat to samé. Ale rychle nad nimi zase získává kontrolu Helmut Zemo, který během Capovi absence znovu zorganizoval tým Masters of Evil, kteří se vydávají za hrdiny Thuderbolts. Naštěstí se ale většina Thunderbolts vzbouří proti Zemovi, osvobodí Avengers a následně nachází vykoupení pod vedením Hawkeye. Během boje s Hydrou, Cap ztrácí svůj nezničitelný štít v atlantském oceánu a zpočátku Cap používá jako náhradu duplikát jeho trojúhelníkového štítu, který používal během války. Po té co poráží tvar měnícího mimozemšťana zvaného Sensational Hydra, Cap získává nový energetický štít.

Oběť občanské války (Civil War)

Když vláda sojených států schválila registrační akt lidí s nadlidkými schoponostmi (Superhuman Registration Act (SHRA)), který požadoval aby se všichni superhrdinové registrovali a vstoupili tím do služeb vlády, Iron Man začíná okamžice prosazovat tento nový zákon a to docela agresivní cestou. Capovi žádosti o přezkoumání právní legislativy jsou zamítnuty, a Cap se radši přidává na stranu proti registraci než aby pomáhal se zatýkáním těch kteří se nechtějí registrovat a odhalit tím tak svoji pravou identitu. Občanská válka teda rozděluje všechny superhrdiny na dvě strany a to na stranu PRO registraci a teda na stranu vládou schálených sil Iron Mana a na stranu PROTI registraci a tedy na stranu Capova odboje. Zemovi Thunderbolts začínají pracovat pro Iron Mana, ale Zemo tajně asistuje stejně tak Capovi, a nakonec přemlouvá Capa, že aspoň on má nějaký potenciál pro reformu; Zemo Capovi dokonce pomáhá obnovit jeho osobní památku, kterou před dlouhou dobou zničil. Během záverečné bitvy, jsou Capovi jednotky napokraji vítezství, když si Cap všímá, že obyčejní lidé jako jsou hasiči, doktoři a sestry jsou na Iron Manově straně. Cap je zděšen zjištěním, že i normální lidé stojí proti němu a proto se rozhoduje pro ukončení tohoto ničivého konfliktu tím že se vzdává úřadům. Většina proti registračního hnutí se bez jeho vedení zhroutí. Po jeho zatčení, systém řízený Red Skullem, Arnimem Zolou, Dr. Faustusem a dalšími zorganizuje na Capa atentát, který spáchá Sharon Carterová, které jí tento systém vymyl mozek, tím že ho střelí ze slepého úhlu.

Zbraně a vybavení

Jedinou jeho zbraní je štít, vydutý disk o průměru 76 cm a váze 5,4 kilogramů. Je vyroben z unikátní slitiny vibrania a kovu, kterou se už nepovedlo nikdy znovu vyrobit. Štít vyrobil americký hutník Dr. Murén MacLain, kterého vláda za druhé světové války pověřila aby vyrobil nepropustnou slitinu pro tanky. MacLain nebyl nikdy schopný proces výroby zopakovat, protože nemohl přijít na faktor, který ve vývoji hrál hlavní roli. Štít byl věnován Captainovi vládou několik měsíců po té co začal svoji kariéru. Štít má skvělé aerodynamické vlastnosti, je schopný letět vzduchem s minimálním odporem větru a odchýlením od trasy. Jeho celková odolnost kombinovaná s jeho přírodní koncentrovanou tuhostí, umožňuje aby se odrážel od objektů a neztratil při tom svou původní hybnost. Prakticky je nezničitelný: je odolný vůči průniky, teplotním extrémům a celému spektru elektromagnetického záření. Jediný způsob jak ho poškodit je  porušením jeho molekulárních vazeb.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Aurorus
Offline

Dítko jménem Steven Rogers se narodilo dne 4. července 1920 (Den Nezávislosti) neznámému páru irských přistěhovalců. Již odmalička vykazoval rysy odvážného člověka, tak jako rysy velmi pilného studenta. Někdo by snad podotkl, že se Steve blížil takřka ideálu hodnot vyznávající bytosti - opak byl však pravdou.

(20. dubna 2014)
nightwing
Offline

capitain america je hrdina mích klukovských snů všichni jsme viděli filmi nebo jseme četli knihy o tom co prováděl během 2 světové války je senza.

(12. ledna 2013)
bane
Offline

Captain America je jedním z mých nejoblíbenějších hrdinů. Zažil 2. světovou válku, po několika letech byl nalezen zamrznutý v ledu poté, co spadl do Atlantického oceánu. Do té doby byl považován za mrtvého. Do té doby než byl nalezen týmem Avengers, kterým se podařilo jej rozmrazit. Cap se po nějaké době dokonce stane vůdcem týmu. Tato postava si zkrátka zaslouží 5/5.

(6. ledna 2013)
The First Robin
Offline

Symbol komiksové Ameriky. Původně slabý hoch s velkým srdcem a odvahou. Bojovník za pravé hodnoty lidské povahy a definice čistoty duše i těla. Zkrátka borec!

(15. července 2013)
Cap 12
Offline

Cap je můj nejoblíbenější superhrdina, jo je trochu staromódní ale pořád patří mezi Avengers a to už něco znamená. A taky má jeho svět super záporáky jako Red skull nebo Baron Zemo. Rozhodně dávám 5z5.

(26. března 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1941
První výskyt Captain America Comics #1 - Meet Captain America
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Nadlidsky zvýšená síla, rychlost, regenerace, muška a obratnost. Je také vynikajícím stratégem, taktikem a díky přirozené autoritě a morálnímu vzoru i rozeným vůdcem.
Alias Steven „Steve“ Rogers, Nomad, The Captain, Steven Grant Rogers, Roger Stevens, Yeoman America, Cap, The Sentinel of Liberty, Star-Spangled Avenger
Výška 188 cm
Váha 99 kg
Barva vlasů blond
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu New York City, New York, USA

Souvísející - Encyklopedie

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo --
Naposledy editováno 19. února 2016

Najdete nás na Facebooku