100.0%
Wonder Woman

DC Comics

100.0%

Známá pod jménem Diana z Themysciry nebo Diana Prince patři mezi nejmocnější a nejdéle vydávané postavy DC vesmíru. Dostala moc bohů k boji proti zlu ve všech možných formách. Vedle neuvěřitelných schopností, které se částečně podobají schopnostem Supermana, vlastní například Laso pravdy, které způsobuje vyřknutí pravdivých slov z úst zrovna v lanu uvězněných. Díky svým náramkům dokáže odrazit jakékoli střely a k boji dokáže dobře využít i svou čelenku.Původně byla vytvořena pouze z hlíny, které byl vdechnut život na základě modliteb její matky k Bohům. Podle jiného původu byly všechny Amazonky znovuzrozené z duší týraných a zavražděných žen, mezi kterými byla i těhotná Hippolita - ta pak porodila dceru Dianu.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Wonder Woman známá pod jménem Diana z Themysciry nebo Diana Prince, patři mezi nejmocnější a nejdéle vydávané postavy v DC vesmíru. Dostala moc bohů k boji proti zlu ve všech možných formách. Může se chlubit neuvěřitelnou silou, létáním, obratností, výdrží a rychlostí. Vedle neuvěřitelných schopností, které se částečně podobají schopnostem Supermana vlastní například Laso pravdy, které způsobuje vyřknutí pravdivých slov z úst zrovna v lanu uvězněných. Díky svým náramkům dokáže odrazit jakékoli střely a k boji dokáže dobře využít i svou čelenku. Nakonec nelze zapomenout na její Neviditelné letadlo.

Původně byla vytvořena pouze z hlíny, které byl vdechnut život na základě modliteb její matky k Bohům. Podle jiného původu byly všechny Amazonky znovuzrozené z duší týraných a zavražděných žen, mezi kterými byla i těhotná Hippolita. Ta pak porodila dceru Dianu.

Golden Age

Jako superhrdinka se v době svého vzniku stala Wonder Woman rychle ikonická. Ve svém běžném životě používala jméno Diana Prince. Protože v tuto dobu zuřily nepokoje v Severní Americe, ovlivnilo to silně i dobové postavy. Wonder Woman tedy byla původně armádní zdravotní sestra, která velmi rychle získala hodnost poručíka. V této pozici mohla být blízko svému Stevovi Trevorovi a zároveň lehce získávat informace, které ji zaměstnávaly jako superhrdinku. S ohledem na dobu musíme pochopit, že takovéto postavení ženy bylo velmi nezvyklé.

V Golden Age měla WW jedinkrát v historii pomocnice – Ettu Candy, která byla zároveň sekretářka Steva a také Holiday Girls. To dalo postavě Diany větší lehkost a jednotlivé komiksy byly více zaměřeny na problémy, které se více týkaly žen.

Později Wonder Woman ztratila svou lehkost, pozici morálního vůdce a bojovnice za ženy a začal se u ní objevovat stereotyp. V příbězích se častěji starala o to, aby především Steve byl šťastný, jevila velký zájem o svatbu a tak bojování proti zločinu bylo odsunuto na vedlejší kolej. Nekonec se od superhrdinství odklonila úplně a vše se točilo kolem Wonder family.

Naštěstí to nebylo příliš oblíbené u čtenářů a bylo nutné postavu poupravit. Stala se zase superhrdinkou a zakládajícím členem Justice League of America.

Silver Age

Wonder Woman stále nebyla taková, jak by ji lidé chtěli, což možná způsobily předchozí události v příbězích postavy a její fixace na Stevovi. Zrovna v tuto dobu DC celkově upravovalo hrdiny a přivádelo do komiksů více science fiction, ale to se nijak WW nedotknulo a stále se utápěla v minulosti Golden Age. Proto bylo nutné postavu předělat, což se zase povedlo bez zavedení množství sci-fi. Dianin základ byl postaven na Amazonkách a bojových uměních, což postavu odlišovalo a tak její popularita rostla.

Bylo jí změněno i ošacení,  sama  si otevřela butik v Greenwhich Village a začala být vnímána jako typ ženy, která se silně zajímá o módu. Poslední změny však příliš nefungovaly. Byl jí navrácen předchozí vzhled a získala amicióznější cíle -  překladatelka pro United Nations, astronautka v NASA nebo hodnost majora v armádě. Během tohoto období se konečně oddělila od Steva a více zapadala do superhrdinského světa.

Steve se znovu objevil až na konci éry, kdy bránil Themisciru od Shadow Demons a zároveň se s Dianou oženil.

Modern Age

Crisis on Infinite Earths se dotkla celého DC světa a nejinak je tomu i Wonder Woman, takže její původ byl restartován. Zatímco dříve se pokoušelo postavu co nejvíce zařídit podle současného světa, nový původ byl založen na antickém božstvu. Nezná přirozeně angličtinu, kterou se pak na vlastní pěst při příchodu do mužského světa musela učit a řešila víc problémů, které se týkaly všech žen této doby a s těmito problémy jí pomáhaly kamarádky Julia a Vanessa Kapatelis a Mindi Mayer. Byly řešeny i takové problémy, jako že společnost od žen očekává dokonalost, hubenost a atraktivnost, jak média touží po senzacích nebo sebevraždy.

Později jako superhrdinka se soustředila na otázky lidského bytí a dostala se i do vesmíru. Po návratu z vesmírné expedice byla nucena pracovat ve fastfoodu, aby zvládla své životní náklady.

V následujících příbězích byla naznačen vztah Supermana a Wonder Woman, ale nejvíce se o sobě „ozvala“ při příležitosti její smrti. Následně převzala její povinosti Hippolita, ale nevdrželo to dlouho – Wonder Woman byla navrácena mezi živé.

Následující události vedly až ke střetu WW se Supermanem, kterým byl kontrolován Maxwell Lordem. Toho musela nakonec Diana zabít, což způsobilo její zamýšlení se nad činem, přátelství se Supermanem a Batmanem.
Po Infinite Crisis WW na rok mizí, aby mohla objevovat sebe samotnou. Po návratu jí Batman zařídil práci, ve které pracovala po boku Toma Tressera, se kterým se také romanticky zapletla.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

nightwing
Offline

nevím jak bych jí měl ohodnotit je to jediná žena v justice league a to se cenní

(1. ledna 2013)
bane
Offline

Dobrá postava. Je členkou JL a určitě nejlepším ženským charakterem DC comics. 5/5.

(20. února 2013)
Lares14
Offline

Ženská ikona mezi hrdiny comixu, základ mezi členy Justice league.

(15. srpna 2017)
Arrow Boys
Offline

Sice si myslím že by se více hodila k Batmanovi než k Supermanovi,ale jinakskvělá postava

(14. května 2015)
FloTin8
Offline

Pro mě druhá nejoblíbenější postava a jedna z nejlepších v DC Universe. Doufám že se dočkáme i filmu ;)

(15. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1941
První výskyt All-Star Comics #8
Svět DC Comics
Strana Kladná
Schopnosti super síla, létání, super rychlost (pouze při létání), super odolnost, komunikace se zvířaty, magie
Alias Amazon Queen (Královna Amazonek)
Výška 183 cm
Váha 74 kg
Barva vlasů černá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu Themiscira

Systémové informace

Má na starosti Michellita
Vloženo 2. září 2011
Naposledy editováno 21. února 2016

Najdete nás na Facebooku