80.0%
Falcon

Marvel

80.0%

Afroamerický hrdina se železnými křídly toho ve v komiksové historii zažil mnoho. Také popis jeho původu byl několikrát upraven. Nejdřív byl Sam Wilson popisován jako zločinec, kterého na stranu dobra přivedl až Captain America. Později byl jeho původ upraven a nyní je popisován jako válečný hrdina, který je již mimo aktivní službu. Po osobní setkání s Capem se mu rozhodl pomoci a tak oprášil svá železná křídla z vojenských misí a stal se Falconem, který létá po boku Steva Rogerse. Z komiksového Falcona se v roce 2014 stal Captain America díky sérii All-New Captain America.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Za zrodem této postavy stojí komiksový velikán Stan Lee, který v roce 1968 potřeboval oživit komiksovou sérii s Kapitánem Amerikou. Napadlo ho vymyslet postavu, která tu do teď nebyla a tak by originálně zaplnila díru na trhu superhrdinského komiksu. Touto originální záplatou měl být první afroamerický superhrdina.

Koncem roku 1968 se Stan lee sešel s kreslířem Gane Colanem a řekl mu o svém plánu stvořit afroamerického superhrdinu. Ten mu podal pomocnou ruku a tak v roce v září roku 1969 svět poznal Sama Wilsona, prvního afroameričana, který se měl stát superhrdinou.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

bane
Offline

Docela zajímavý hrdina. Má velice zvláštní schopnosti. Historii jeho vzniku moc neznám, ale jedna z věcí, které vím je že je to bývalý padouch. Později se z něj, ale stal Kapitánův parťák.

(27. ledna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1969
První výskyt Captain America #117
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Falcon má železná křídla, ovládá bojová umění. V některých komiksech má dokonce telepatické spojení se svým sokolem Redwingem a s ostatním ptactvem
Alias Falcon
Výška 188 cm
Váha 108 kg
Barva vlasů černá
Barva očí hnědá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu New York

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 1. září 2011
Naposledy editováno 27. února 2016

Najdete nás na Facebooku