80.0%
Black Widow

Marvel

80.0%

Natalia Natasha Alianovna Romanovová byla narozena kolem roku 1928 a byla vychována ruským vojákem Ivanem Petrovičem Bezukovem poté, co se stala sirotkem, když nepřátelští vojáci zaútočili na Stalingrad. Aby zachránila Ivanův život, přijala místo v Sovětské tajné laboratoři Rudá místnost. Zde byla biologicky i psychologicky vylepšena. Získala tak neobyčejně dlouhý život a mladistvá vzhled. Byla zde trénována Zimním Vojákem, který se také stal jejím milencem.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Původ

Natalia Natasha Alianovna Romanovová byla narozena kolem roku 1928 a byla vychována ruským vojákem Ivanem Petrovičem Bezukovem poté, co se stala sirotkem, když nepřátelští vojáci zaútočili na Stalingrad. Aby zachránila Ivanův život, přijala místo v Sovětské  tajné laboratoři Rudá místnost. Zde byla biologicky i psychologicky vylepšena. Získala tak neobyčejně dlouhý život a mladistvá vzhled. Byla zde trénována Zimním Vojákem, který se také stal jejím milencem.

Vznik

Black Widow vytvořili Stan Lee, Don Rico a Don Heck. Poprvé se objevila jako zloduch v Tales of Suspense #52 v dubnu 1964. Poprvé se objevila v komiksu jak Sovětská špionka nasazená na nově vzniklého hrdinu Iron Mana.

Vývoj postavy

Povídá se, že je Black Widow nějak spřízněna s posledními vládnoucími cary Ruska, ale dosud to nebylo prokázáno. Také není mnoho známo o době před 2. světovou válkou, kromě toho, že byla narozena jako Nataša Romanovová ve Stalingradu neznámým rodičům. Dům, kde bydleli Nataša její rodiče zapálili nacisté a její matka Natašu vyhodila z okna do náruče ruskému vojínovi, Ivanu Petroviči, který zde sloužil v armádě. Ivan se o Natašu staral než vyrostla a pak se stal jejím šoférem. Poté, co strávila mládí ve válkou zničené Evropě s Ivanem a jeho skupinou vojáků, byla Nataša rekrutována kupinou Red Room. Její velitelé zinscenovali svatbu Natašy s pilotem Alexejem Šostakovem a brzy ji pomocí vymývání mozku vštípili, že je obyčejná ruská žena v domácnosti. Když byl Alexej (zdánlivě) zabit, Nataša v sobě objevila hluboko zakořeněnou touhu sloužit své zemi a požádala vládu, aby mohla tento cíl splnit. Stala se špičkovou agentkou KGB.

Komentáře uživatelů

sabo5
Offline

Natašu jsem si oblíbil díky filmům a herečce Scarlett Johansson která se mi do té role strašně moc hodí ale to je jinak vše jinak Nataša v komiksech není nic extra

(3. července 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1964
První výskyt Tales of Suspense #52
Svět Marvel
Strana Neutrální
Schopnosti Utajeno
Alias Nataša Romanovová, Natasha Romanoff, Nadine Roman, "Nat," Tsarina, Oktober, Laura Matthers, Nancy Rushman, Black Pearl, Natalia Shostakova, Natuska, Czarina, others; impersonated Yelena Belova
Výška 173 cm
Váha 59 kg
Barva vlasů hnědá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Stalingrad, U.S.S.R.

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 26. srpna 2011
Naposledy editováno 13. října 2013

Najdete nás na Facebooku