100.0%
Lobo

DC Comics

100.0%

Nařvané galaktické hyperhovado a lovec odměn, kterého za žádných okolností nechcete naštvat. Velkej šéf totiž kromě arsenálu zbraní a háku, kterým vás vykydlí, je ještě v podstatě nesmrtelný a rozhodně se nedá považovat za kliďase. Takže si asi dovedete spočítat jakou máte šanci přežít, pokud se dostanete na jeho obávaný hit list.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Panování v pekle

Lobo byl po nějakou dobu uvězněn v pekle za svoje hříchy a viny . Říkalo se, že Neron vytvořil klona Loba a vypustil  ho do vesmíru.V boji  mezi Etrigan a Blue Devil, je Lobo propuštěn, a pokračuje  při cestě peklem v hledání Nerona,  který ho tam uvěznil. Snaží se ho porazit, ale jeho  útok je zastaven Zatannou. Poté  co pochopil, že ho nemůže zastavit, aniž by ho zabil, jednoduše ho zmrazí a odejde.

Lobo se později  objeví po událostech nejčernější noci. Atrocitus najme Loba, aby vymýtil Hal Jordana, Ferrise a Carol Sinestro. Nicméně, i když nedokáže zvládnout  své poslání, ve chvíli kdy  se odchýlí od Země, podaří se mu získat Red Lanternův prsten. Tím  Lobo ukázal, že nezklamal  ve svém  poslání, a že to byl jen klam. Lobo byl najat Atrocitusem  na show,  aby Atrocitus vypadal dobře na Zelené lucerně. Hal Jordánsko dokonce prohlásil, že se Lobo obvykle staví spíše k boji a to by znamenalo, že  tam byl Lobo jen kvůli prospěchu z lucerny.

Co znamená Lobo?

Podíváte-li se do slovníku, tak zjistíte, že Lobo znamená americký vlk. Takto ale není. Lobo prý pochází z Khundského nářečí a volně přeloženo to je něco jako " Ten kdo požírá tvé vnitřnosti a důkladně si to vychutnává."

V čem spočívá Lobova síla?

Lobo je neobyčejně silný a houževnatý asi na úrovni Supermana. Je nejen velmi odolný, ale i jeho uzdravování je nesmírně rychlé. Má vlastní stopovací smysl , kterým dokáže podle vůně člověka vystopovat kohokoli ve vesmíru je-li to nutné. Podle všeho potřebuje dýchat, díky tomu, že byl v minulosti vystaven plynu, zároveň je schopný přežít ve vakuu bez pomoci. Lobo měl dříve schopnost dělat si vlastní klony sebe pouze z kapky krve. V L.E.G.I.O.N. ´89 čísle 7, šéf  L.E.G.I.O.N.u Vril Dox (v tento čas) otrávil Loba a odebral mu tuto schopnost klonovat se.

Jak to bylo s těma klonama?

Tento celý paragraf byl popsán v LOBO2 čísle 9. Když Vril Dox zabil drogový krále Kanis-Bize, Bizovi stoupenci napadli velitelství L.E.G.I.O.N.u. Vril Dox udělal klony Loba, které měli odehnat útočníky. Dox poté otrávil Loba a tak si nemohl dělat žádné další klony. Všichni kloni, kromě jednoho, v boji zemřeli. Jeden z nich ucítil v této akci podraz a vrátil se zpět. Tento klon nebyl otráven a proto si mohl stále dělat klony. Tento klon opustil Cairn, šel na Kannit kde začal stavět frakci k dobytí vesmíru. V závěru tohoto čísla Lobo a jeho klon spolu bojovali a pouze jeden odešel z boje živ. Nikdo neví kdo. Proto jestli přežil Lobův klon, tak stále má schopnost klonovat se, jinak ne.

Historie

Czarnia byla planeta míru a klidu dokud se Lobo nenarodil. Nikdo neví proč se dal na cestu na které je doteď. Během svého narození ukousnul porodní sestře čtyři prsty. Když měl Lobo v pěti letech horečky, tak si vytrhnul nějakou část hrdla. Lobo si nechal poté implantovat do svého mozku rádio přijímač, který chytal pouze stanici Cosmic Rock Zombie, stanici kde DJ Wolfman Wilf hrál pouze song "I Killed My Folks (No Accident)" od Oidipus Wrecks 365 dní v roce, 24 hodin denně. 

Po opuštění Czarnie, Lobo pracoval na chvíli jako lovec lidí. V osobním poslání k vyjmutí orgánů Garrynu Bekovi z L.E.G.I.O.N.u, který náhodně přejel svého milovaného vesmírného delfína, se Lobo setkal s Vrilem Doxem. Když ti dva původně šli spolu, jejich individualismus přebral iniciativu a bojovali, aby určili jestli Lobo zůstane či ne.

Během tohoto boje, stanice Cosmic Rock Zombie přestala vysílat, a Lobo bez své obvyklé hudební motivace prohrál boj s Vrilem Doxem a připojil se k L.E.G.I.O.N.u. Když L.E.G.I.O.N. převzal syn Vrila Doxe Lyrl, Lobo byl přinucen připojit se k nové skupině Vrila Doxe R.E.B.E.L.S. Nakonec se Dox rozčílil na Loba a vykopnul ho z R.E.B.E.L.S. Lobo se tedy vrátil k lovení lidí. Lobo velmi vynikal v přírodní vědě - vymyslel 117 mikronů dlouhý létající hmyz, který se podobal škorpiónům.

Tito malí broučci se můžou zavrtat do lidské kůže a způsobit velké černé puchýře, kruté otrávení způsobující ochrnutí, které ale nezmenšuje bolest toho všeho. Bolest samozřejmě oběť pociťuje stále. Oběti zemřeli během pěti dní v nesmírných a krutých bolestech.

Veškerý čas Lobo, imunní vůči tomuto hmyzu, seděl na svém balkóně, nalejval se chlastem a hrál thrash metal na své kytaře. Zemřelo kolem 5 miliard lidí a Lobo se přitom jenom smál. Pouze jediný Czarnian přežil tuto událost a to byla paní E. Tribb, Lobova učitelka čtvrté třídy, která byla v tento čas mimo planetu. Lobo jí zlomil krk, zabil jí ve čtyřech prvních dílech mini-série (viz. Co již vyšlo).

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Hedy
Offline

Definitivně nejlepší postava v celém DC Comics. Brutální, sprostý, nechutný, zlý, morbidní, brutální, agresivní. Uže jsem řekl že je brutální. Každopádně Lobo je absolutní špica. Svým zhovadělím chováním a nekorektnímu přístupu ke všemu co dýchá si vysloužil speciální místo v mém srdci.

(27. června 2017)
sabo5
Offline

Moje nejvíce oblíbená postava v DC komiks je to prostě takový ten drsnák kterýho se bojíš zeptat na cestu i když jsi takový Green Lantern či Superman protože máš strach zrovna jakou má náladu a aby ti třeba po případě neukázal špatný směr či neukázal osobně svýma pěstma a super ostrým hákem dobrý směr když má špatnou náladu protože když naštvete Loba nikdo stoho jen tak nevyvázne živý a zdravý bez jediného škrábance protože Lobo se nepere jako člověk ale jako zvíře které se uživá boj je něco jako silnější a snad ve všech věcech lepší než Wolverine (až na Drápy a zuřivost a kosti z adamantia)

(27. června 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1983
První výskyt Omega Men #3
Svět DC Comics
Strana Neutrální
Schopnosti Nesmrtelnost; super síla; expert na zbraně
Alias The Main Man, Scourge of the Cosmos, The Last Czarnian, The Destroyer
Výška 195 cm
Váha 139 kg
Barva vlasů černá
Barva očí červená
Působiště New Earth, Prime Earth
Rasa (druh) Czarnian
Místo původu Czarnia

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Pain
Vloženo 23. srpna 2011
Naposledy editováno 2. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku