93.3%
Flash - Wally West

DC Comics

93.3%

Od apatického hocha, jenž nadevše toužil opustit Blue Valley a stát se superhrdinou, přes flashovského sidekicka, až po nejrychlejšího muže na světě - Wally West, třetí Flash.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Původ

Wallace se narodil v Nebrasce Rudolphovi a  Mary Westovým. Jako chlapec Wally často snil o dobrodružstvích, která musí každodenně zažívat šarlatový rychlík, Flash, což ho vedlo k tom, že se stal zakladatelem-a taky jediným členem-Blue Valley(Wallyho rodné město) Flash Fan Club.

Díky své apatické povaze(způsobené nedostatkem víry v jeho schopnosti ze strany rodičů) si Wally moc nerozuměl jak s vrstevníky, tak s rodinou. Jediný ke komu choval silnější pouto byla jeho teta, Iris

Jednoho léta bylo Wallymu nabídnuto strávit prázdniny v Central City spolu se svou tetou-neváhal a nabídku přijal. Nejenže šlo o perfektní příležitost jak zahlédnout Flashe, ale především se mohl Wally alespoň na chvíli dostat od svých citově odcizených rodičů a opustit  ‘‘zapadákov‘‘ Blue Valley.

V Central City byl Wallaceovi představen Irisin  ‘‘nudný‘‘  přítel, Barry Allen. Nudný a nezajímavý až do doby, kdy Wallymu představil Flashe! Díky použití jednoduchých triků se super-rychlostí dokázal Barry seznámit Wallyho s Flashem a zároveň neprozradit svou tajnou identitu.  Během dialogu samozřejmě došlo o i na nevyhnutelnou otázku ohledně Flashova původu.

Wally nadšený tím, že Flashem se může stát i zcela obyčejný člověk okamžitě začal přemýšlet nad tím, jak nehodu s bleskem zopakovat, což mu bylo Flashem zamítnuto s tím, že šance na získání schopností je takřka nulová. Cesty osudu jsou ovšem nevyzpytatelné. Do Allenovi laboratoře uhodil blesk stejně jako před lety.. s tím rozdílem, že tentokrát absolvoval koupel ve vodivých chemikáliích Wally. Zrodil se Kid Flash.

Partnerství dvou blesků

Flash Wallymu prozrazuje svou identitu a přijímá jej jako svého sidekicka, Kid Flashe. Zpočátku Wallace ze strategických důvodů odívá přesnou kopii Flashova kostýmu, později ho však(díky Barrymu, který věřil, že si Kid Flash zaslouží svou vlastní image) nahrazuje zcela odlišným žlutým kostýmem.

Teen Titans

 Po letech boje po boku svého mentora se Kid Flash setkává se zázračným hochem, Robinem a s Aquamanovým společníkem, Aqualadem. Toto trio sidekicků spojuje své síly, aby zastavili zlotřilého padoucha, Mr. Twistra.

Již během svého druhého setkání se museli postavit zřejmě nejnebezpečnějším lidem, které kdy svět poznal-Justice League. Naštěstí se k jejich řadám připojila učednice Wonder Woman,Wonder Girl, která se lvím podílem zasloužila o následné vítězství Titánů nad Ligou, jenž byla pod vlivem Antithesis.

I přesto, že Wally jako člen Teen Titans zažil mnoho úspěchů, tak tým nakonec opouští-cítil, že jako Flashův parťák toho zmůže v boji s kriminalitou mnohem více než jako člen Titánů, navíc si byl vědom toho, že Wonder Girl jeho city k ní nikdy neopětuje.

Nový úděl

Po Krizi na nekonečných zemích už nebude nic jako předtím. Barry Allen je mrtvý. Jenže truchlící rodina a přátelé nebyli jediní, kdo po něm zbyli. Byli tu i ti druzí, od druhořadých zlodějíčků až po ty největší monstra, o nichž už ani nelze mluvit jako o lidech. Nebude dlouho trvat a padouši DC universa si povšimnou Flashovi  nepřítomnosti, v ulicích Central City vypukne chaos. Wally West se musí opět stát hrdinou. Superhrdinský důchod, který si vzal poté, co mu Raven zlomila srdce musí skončit. 

Byla to dlouhá cesta, ale Wally West konečně nalezl svůj smysl života-být Flashem.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

nightwing
Offline

Flash má vynikající schopnosti a kromě toho je to nejrychlejší člověk na planetě...Flashe prostě miluju.

(13. ledna 2013)
Creature999
Offline

Je super

(6. února 2013)
Professor Zoom
Offline

Flash je pohoďák so super schopnosťou ktorá sa hodí ako do superhrdinského života, tak aj do života normálneho. Celkovo je Flash superh charakter so správnymi záporákmi a jeho komiksy majú vždy šťavu... Doteraz neviem ktorého Flasha mám najradšej, buď Barry alebo Wally

(23. července 2014)
comicsJan
Offline

Sice je to Flash, avšak v jeho obleku jsem si nejvíce oblíbil Barryho Allena a po jeho tragické smrti pochybuji že se najde někdo, koho si více oblíbím nežli právě jeho.

(22. března 2015)
The First Robin
Offline

Největší rychlík Dc univerza a možná i komiksového světa vůbec. I přesto, že se do jeho kostýmu obléklo už docela dost postav, patří Flash ke stálicím sešitovek.

(23. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1959
První výskyt The Flash #110
Svět DC Comics
Strana Kladná
Schopnosti Super rychlost
Alias Wallace Rudolph West, The Fastest Man Alive (Nejrychlejší žijící člověk), Scarlet Speedster (Šarlatový rychlík), Red Lightning (Rudý blesk), Kid Flash
Výška 155 cm
Váha 81 kg
Barva vlasů blond
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Země

Souvísející - Alter ego

Systémové informace

Má na starosti Michellita
Vloženo 23. srpna 2011
Naposledy editováno 23. července 2016

Najdete nás na Facebooku