73.3%
Killer Croc

DC Comics

73.3%

Waylon Jones se narodil s mutací, která se projevuje ještěří kůží, ostrými drápy a velkými zuby kvůli genetickému atavismu. Býval cirkusovým wrestlerem, který se po ukončení kariéry stal bijcem pro mafii a jedním z nejnebezpečnějších a fyzicky nejzdatnějších Batmanových nepřátel.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Původ / Origin

Waylon Jones byl narozen s mutací, která mu dala tlustou šupinatou kůži a jako břitva ostré drápy a zuby. Jako dítě byl kvůli svému vzhledu neustále šikanován. Když mu bylo osm let, málem zabil jednoho ze školních tyranů. Kvůli tomuto incidentu strávil dalších osm let v dětském nápravném zařízení. Moc se mu tam nelíbilo. Během této doby jeho pohrdání lidstvem rostlo, stejně jako jeho tělo, které mutovalo do groteskních rozměrů a čím dál více se podobalo plazímu tělu. Nyní sociopatický Waylon Jones oslavil své osmnácté narozeniny tím, že se stal chladnokrevným vrahem.

Za tento zločin si odseděl dvacet let a po propuštění z věznice se přidal ke kočovnému cirkusu. Rychle se stal hlavní atrakcí jako wrestler-aligátor "Killer Croc". Za nějaký čas Croca cestování zavedlo do Gothamu, kde začal budovat kriminální impérium. Jeho pokusy "prosadit se v branži" byly opakovaně zmařeny Batmanem.

Superschopnsti a dovednosti

Mutace

Waylon Jones byla narozen se vzácnou kožní poruchou, podobnou epidermolytické hyperkeratoze, kvůli které má šupinatý ještěří vzhled. Také dispnuje obrovskou silou, díky které dokáže vytrhnout dveře od trezoru přímo ze zdi. Je také extrémně rychlý a obratný jako zvíře, kterému se nejvíce podobá. Také má vysoký uzdravující faktor, vyléčil si poranění páteře, které mu způsobil Bane. Ve výbavě má také ostré zuby a drápy. Je grandiozním plavcem a vydrží dlouho pod hladinou. Má zkušeosti z wrestlingových zápasů a pouličním bitek.

Komiks

Moderní doba: Nová Země

Se vzrůstající fyzickou velikostí a silou, klesaly Crocovy intelektualni schopnosti. Takto se stal otrokem zvířecích instinktů a lidské psychózy. Našel si útočiště ve stokách Gothamu. V komiksu Knightfall zaútočil Croc na nákupní centrum, kam později dorazili Batman  a Robin. Po několika úderech, které Crocovi zasadil, byl Batman vyrušen Banem. Croc chytil Batmana a chtěl mu zlomit vaz. Neuspěl však a Bane se sám zaměřil na Croca, přičemž mu zlomil ruku. Poté byl znovu v Arkham Asylum. Krátce poté vábila Croca tajemná síla do bažin Louisiany. Když sem dorazil, zjistil, že to byl Bažináč kdo ho vábil a nabídl mu místo mezi krokodýli z bažin.

Ticho

V komiksu Ticho, Croc ještě více zmutoval a už zdaleka nebyl jen člověk se šupinatou kůží. Došlo k tomu vlivem mutagenního viru, kterým ho nakazil Thomas Elliot. Batman pronásledoval mutujícího Croca když  unesl malého chlapce pro výkupné. Catwoman tyto peníze ukradla a Batman začal pronásledovat ji. Batman chtěl pomoci Crocovi zvrátit následky viru a vrátit mu lidskou podobu, dočasně se mu to podařilo, ale později se Croc opět navrátil k ještěří podobě.

Film

Batman: Gotham Knight

Killer Croc se objevil jako jeden ze zloduchů ve filmu Batman: Gotham Knight. V této verzi je Waylon Jones kanibalistický sériový vrah. Městská legenda říká, že byl narozen s ohyzdnou kožní chorobou a byl pohozen v Gothamských stokách. Jako dospělý si zbrousil přední zuby, aby vypadal ještě více jako plaz a stane se cirkusovým umělcem. Později se Killer Croc dá na dráhu zabijáka, za což se dostane do Arkhamského blázince. Zde se jeho vražedné sklony ještě prohloubí vlivem léčby Dr. Johnatana Crane alias Scarecrowa, který ho nakazí toxinem strachu.

Croc uniká z Arkhamu do stok a bere s sebou Scarecrowa a pár věznů z Arkhamu. Batman přichází vyšetřovat únos kardinála, Croc ho napadne, kousne a nakazí toxinem strachu. po dlohé bitvě Batman vítězí nad Crocem tí, že mu vhodí do úst kouřový granát. Tato verze Croca je mnohem méně inteligentní než ostatní v animovaných filmech, vůbec nemluví a jen poslouchá Craneovy rozkazy.

Videohry

Lego Batman

Killer Croc se bjevuje také ve videohře Lego Batman. Pracuje pro Penguina spolu s Banem, Catwoman a Man-Batem. Killer Croc  je jeden z hlavních nepřátel a hratelný charakter. Jeho s schopnosti jsou supersíla a imunita vůči kyselinám.

Batman: Arkham Asylum a Batman Arkham City

V této vynikající dvojici her se Killer Croc objevuje ve stokách a je také jedním z hlavních bossů.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Batman
Offline

Dobrá postaa jen té inteligence moc nepobral.Killer Croca bych někdy rád viděl i v nějakém hraném filmu myslím že by si to zasloužil.

(17. února 2013)
bane
Offline

Killer Croca sice moc neznám, ale viděl jsem ho v animovaném seriálu Batman vítězí, kde se mi hned zalíbil. Má velice zajímavý příběh a je velmi silný.

(26. ledna 2013)
Lares14
Offline

Tahle postava mne zaujala především díky výskytu ve hře Batman Arkham Asylum a filmu Suicide squad, ovšem nebýt toho a ni ji neznám.

(21. srpna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1983
První výskyt Detective Comics #523
Svět DC Comics
Strana Záporná
Schopnosti Nadlidská síla, rychlost a hbitost; ostré zuby a drápy; skvělý plavec; dýchání pod vodou; regenerace
Alias Waylon Jones
Výška 228 cm
Váha 311 kg
Barva vlasů bez
Barva očí žlutá
Působiště New Earth, Earth One
Rasa (druh) Člověk (Mutant)
Místo původu Země

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti WasrTheRed
Vloženo 22. srpna 2011
Naposledy editováno 25. března 2016

Najdete nás na Facebooku