100.0%
Doctor Strange
100.0%

Doctor Sthepen Strange byl velmi zkušený chirurg. Jeho kariéru mu bohužel pokazila vážná autonehoda, díky které si poranil nervy v obou rukou, takže nemohl dál operovat. Jednou se dozvěděl o zázračném mystikovi zvaném Ancient One někde v Hylamájích. Stephen se tedy do Hylamají vydal, a když Onea našel, požádal ho o pomoc. Během pobytu se dozěděl, že jeden z jeho učňů Baron Mardo se pokusil Onea zabít. Sthepenovi se podařilo Barona porazit, a tak Acient One poznal sílu Sthepenovi duše, a rozhodl se že ho naučí ovládat magii. Sthepenovi se v učení dařilo tak skvěle, že se stal nejlepším čarodějem světa. Díky tomu se mu taky vyléčily obě ruce. Po návratu do Ameriky se zapřísahal, že díky svým schopnostem bude chránit lidsto, ať se...

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Doctor Sthepen Strange byl velmi zkušený chirurg. Jeho kariéru mu bohužel pokazila vážná autonehoda, díky které si poranil nervy v obou rukou, takže nemohl dál operovat. Jednou se dozvěděl o zázračném mystikovi zvaném Ancient One někde v Hylamájích. Stephen se tedy do Hylamají vydal, a když Onea našel, požádal ho o pomoc. Během pobytu se dozěděl, že jeden z jeho učňů Baron Mardo se pokusil Onea zabít. Sthepenovi se podařilo Barona porazit, a tak Acient One poznal sílu Sthepenovi duše, a rozhodl se že ho naučí ovládat magii. Sthepenovi se v učení dařilo tak skvěle, že se stal nejlepším čarodějem světa. Díky tomu se mu taky vyléčily obě ruce. Po návratu do Ameriky se zapřísahal, že díky svým schopnostem bude chránit lidsto, ať se děje co se děje. Stal se z něj Doctor  Strange. 

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

bane
Offline

Velice zajímavý hrdina, nejlepší čaroděj světa a dobrý člověk. Tohle všechno je podle mě Dr. Strange. Je to jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů od Marvelu. Prostě parádní postava. Rozhodně 5/5.

(26. ledna 2013)
nightwing
Offline

Je to vynikající hrdina a dobrý válečník...líbí se mi!!

(26. ledna 2013)
Memphis
Offline

Velmi působivá postava. Magie a rozum, plus neuvěřitelný styl. Znám zatím jen jako vedlejší postavu a také z animovaného filmu.

(20. června 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1963
První výskyt Strange Tales # 115
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Ovládání magie, je to nejmocnější čaroděj který kdy žil.
Alias Sorcerer Supreme, Master of the Mystic Arts, Stephen Sanders, Captain Universe, Vincent Stevens, Strange
Výška 188 cm
Váha 81 kg
Barva vlasů černá
Barva očí šedá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Philadelphia, Pennsylvania, USA

Souvísející - Osobnosti

Souvísející - Filmy

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 16. srpna 2011
Naposledy editováno 6. září 2013

Najdete nás na Facebooku