80.0%
Ghost Rider

Marvel

80.0%

Ghost Rider je postava, kterou zná každý komiksový maniak, a pro lidi, kteří se v komiksech moc nevyznají, se Ghost Rider proslavil svým filmem. V Marvelu je to hodně oblíbená postava, ovšem tento motorkář si nevysloužil oblibu zrovna po celém světě - zvlášť ne u katolíků, které uráží navážka na démony ( např. z toho důvodu, že Marvel udělal z démonů tak trochu klaďasy, čímž démonům "nadržují" nad jejich bohem ). Johnny Blaze je ze začátku úplně obyčejný mladík, na kterého jeho vinou padne poslání trestat. Pokud vyjímáme zrovna Ghost Ridera, upsání Ďáblovi není moc obvyklá věc. Samozřejmé - upsání krví démonovi známe už z dětských pohádek, takže to znamená, že Ghost Rider je úplně něco jiného. Ghost Rider...

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Ghost Rider je postava, kterou zná každý komiksový maniak, a pro lidi, kteří se v komiksech moc nevyznají, se Ghost Rider proslavil svým filmem. V Marvelu je to hodně oblíbená postava, ovšem tento motorkář si nevysloužil oblibu zrovna po celém světě - zvlášť ne u katolíků, které uráží navážka na démony ( např. z toho důvodu, že Marvel udělal z démonů tak trochu klaďasy, čímž démonům "nadržují" nad jejich bohem ). Johnny Blaze je ze začátku úplně obyčejný mladík, na kterého jeho vinou padne poslání trestat. Pokud vyjímáme zrovna Ghost Ridera, upsání Ďáblovi není moc obvyklá věc. Samozřejmé - upsání krví démonovi známe už z dětských pohádek, takže to znamená, že Ghost Rider je úplně něco jiného. Ghost Rider rozhodňe není pohádka!, a to z hlediska komiksového i filmového.

Historie

Johnny Blaze byl šťastný člověk. Jeho otec Barton Blaze byl spolu s Johnym motocyklový kaskadér. Barton bohužel zahynul při předvádění Daredevilové kaskaderské Show Crashe Simpsona. Simpson cítil vinu za to, co se stalo a tak se ujal Johnyho, a trénoval ho aby se z něj stal nejlepší jezdec planety jako jeho otec. Johny si Crashe hodně oblíbil, a když zjistil, že kvůli problémům se srdcem umírá, chtěl mu ze všech sil pomoci. Obrátil se tedy na magii. Dokonce upsal svou duši. Crash se okamžitě zotavil, a spolu s Johnym znovu předváděli motocyklovou Show. Crash se ale stejně jako Johnyho otec zabil. V tu chvíli se před Johnym objevil démon Mephisto, a za znovuupsání duše mu sliboval Crashovo zotavení. Mephisto byl ale tzv. Mistr Lží, a tak místo toho dal Johnymu jinou duši. Díky té se Johny vždy po setmění měnil v kostlivce s ohnivou lebkou. Mephisto byl sice na straně zla, ale dobrou duši mu dal jelikož chtěl porazit jeho úhlavního nepřítele. Po poražení chtěl Mephisto zpět jeho duši, Johny ale odvážně odmítl a navždy páchal dobro, kde se jen dalo.

Komiks

Riderovy začátky začaly v pátém čísle komiksu Marvel Spotlight. Komiks nesl podtitul "LEGEND IS BORN!" - do překladu: Legenda je zrozena! Postava Ghost Ridera se stala natolik oblíbenou, že Marvel začal vydávat sérii Ghost Rider, která měla značný úspěch. Ghost Rider se samozřejmě objevil i v nynějších sériích - např. Fear It Self. V česku byl zatím vydán komiks Ghost Rider: Cesta do zatracení, a na srpen 2012 se plánuje Ghost Rider: Cesta slz.

Film

V roce 2007, který byl označen za hrůzný komiksový rok, se zrodil první film s Ghost Riderem. Ten bohužel nedopadl podle očekávání, i když vlastně není divu, když film režíroval Mark Steven Johannson, kterému komiksové filmy nějak režírovat nejdou. Jedinou spásou se mohl stát film Ghost Rider 2, který je režírován dvojicí režiséru Marka Neveldina a Bryana Taylora. Tento film bohužel nedopadl o nic lépe.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Creature999
Offline

Nic moc superhrdina

(7. února 2013)
sabo5
Offline

Další moje nejoblíbenější postava Johny Blaze je vážně prdák sice motorky moc nemusím ale k nemu se strašlivě hodí.Démon který jezdí na motorce a nezalekne se ničeho co je zlé ale i dobré pokud mu stojí v cestě díky tomu si u mě získal obrovský respekt a doufám že bude dál projíždět komiksová města a zabíjet démony a jiné obludy které na zemi nemají co dělat.

(27. června 2017)
Batman
Offline

Neuvěřitelně COOL postava marvelu.No raději jsem ho začal mít když se stal andělem spravedlnosti.Pak začíná ta pravá jízda kde hledá démony a zabíjí je jednoho po druhém.S Ghostem riderem nemám moc skušenosti viděl jsem jeden film a četl jsem dva komiksy od egmontu kde se oběvil.No i tak 4/5.

(17. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1972
První výskyt Marvel Spotlight #5
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Ghost Rider má několik schopností najednou. Dokáže po nepřátelích házet ohnivé šipky, umí v nepřátelích vyvolat smíšenou bolest těch, které určitý zloduch zabil. Ghost Rider taky dokanale ovládá bojová umění, a v boji mu pomáhá řetěz a pistole.
Alias Brimstone Biker, Spirit of Vengeance
Výška 175 cm
Váha 81 kg
Barva vlasů hnědá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Waukegan, Illinois

Souvísející - Osobnosti

Souvísející - Filmy

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 16. srpna 2011
Naposledy editováno 5. září 2013

Najdete nás na Facebooku