80.0%
Abe Sapien

Dark Horse Comics

80.0%

Rybák je obojživelník, který se narodil v den smrti Abrahama Lincolna. Objeven byl ale o mnoho let později uzavřený ve vodní nádrži, ve které hibernoval. Abe je členem týmu Ú.P.V.O. a po boku Hellboye i bez něj zažil mnoho bitev o osud naší planety.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Rybák nebyl vždy vodním monstrem. Narodil se jako člověk. Dokonce byl velmi vzdělaným a váženým vědcem, který se jmenoval Langdon Caul. Pracoval jako okultní vyšetřovatel a věděc pro společnost Oannes Society.

Langdon našel neznámou formu života, která vypadala podobně jako medůza. Při zkoumání tohoto subjektu provedl Langdon rituál, který jej změnil obojživelníka, kterého již známe. Langdon byl společností Oannes Society uzavřen ve vodní nádrži, kde byl zkoumán a jejich lidé se snažili vymyslet, jak účinky rituálu zvrátit. Tento subjekt dostal název Itchyo Sapien 1865.

Bohužel během občanské války byla laboratoř uzavřena a opušťěna. Po mnoha letech byla tato místnost objevena dělníky. Pro Sapiena si přijeli lidé z Ú.P.V.O. a tam byl probuzen. Nevzpomínal si na to kdo je a odkud pochází a tak převzal novou identitu jako Abe Sapien. Abe jako Abraham proto, že rok 1865 byl rok, kdy zemřel Abraham Lincoln.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

sabo5
Offline

Postava kterou znám jenom z filmu takže moc hodnoti nemohu komiksovou verzi ale ve filmu se mi strašně líbil.

(3. července 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1865
První výskyt Hellboy: Seed of Destruction #2 - Chapter Two
Svět Dark Horse Comics
Strana Kladná
Schopnosti telepatie, nesmrtelnost, obojživelník
Alias Abraham Sapien, Brother Blue, Langdon Caul, Fish Man, Fish-God, Fishstick, Rybýk, Modrák, Rybí muž, Langdon Everett Caul
Výška 185 cm
Váha 79 kg
Barva vlasů bez
Barva očí černá
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu Washington

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 9. listopadu 2016
Naposledy editováno 9. listopadu 2016

Najdete nás na Facebooku