90.0%
Doctor Octopus
90.0%

Doktor Otto Günther Octavius byl původně výjimečně nadaný vědec zabývající se jaderným výzkumem, dokonce vyučoval Pea Parkera na jednom z letních fyzikálních táborů. Výsledky jeho výzkumu však byly natolik nepřesvědčivé, že kromě výsměchu od kolegů se dočkal i konce financování svého projektu. Byl svými budoucími vynálezy natolik posedlý, že svůj výzkum přesunul do levnějších prostor a pokračoval v něm na vlastní pěst. Pro manipulaci s nebezpečnými látkami si vyrobil čtyři pomocné ocelové ruce (chapadla). Jeden z jeho experimentů však skončil mohutnou explozí  a Doc Ock byl vystaven radioaktivitě látek účastnících se reakce. Jeho psychika prodělala změnu, po níž se z Dr. Otty Octavia stal zákeřný padouch Doctor...

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Doktor Otto Günther Octavius byl původně výjimečně nadaný vědec zabývající se jaderným výzkumem, dokonce vyučoval Pea Parkera na jednom z letních fyzikálních táborů. Výsledky jeho výzkumu však byly natolik nepřesvědčivé, že kromě výsměchu od kolegů se dočkal i konce financování svého projektu. Byl svými budoucími vynálezy natolik posedlý, že svůj výzkum přesunul do levnějších prostor a pokračoval v něm na vlastní pěst. Pro manipulaci s nebezpečnými látkami si vyrobil čtyři pomocné ocelové ruce (chapadla). Jeden z jeho experimentů však skončil mohutnou explozí  a Doc Ock byl vystaven radioaktivitě látek účastnících se reakce. Jeho psychika prodělala změnu, po níž se z Dr. Otty Octavia stal zákeřný padouch Doctor Octopus. Během výbuchu došlo rovněž k propojení ovládacího systému chapadel s doktorovým nervovým systémem, což mu umožňuje manipulovat chapadly se stejnou hbitostí jako vlastními končetinami.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

bane
Offline

Docela zajímavý padouch. I když ve filmu nic zvláštního nepředvedl. Přesto v komiksech je to jeden ze Spideyho největších nepřátel, který dokonce založil tým Sinister Six aby ho mohl zničit.

(26. ledna 2013)
Creature999
Offline

Nejvíce se mi líbyl v komiksu - Dr. Oktopus vs. Iron man. Proto dávám 5/5

(6. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1963
První výskyt Amazing Spider-Man # 3
Svět Marvel
Strana Záporná
Schopnosti Dr. Octavius žádné normální schopnosti nemá, ale je neuvěřitelně silný, díky čtyřem mechanickým pažím.
Alias Doc Ock; formerly Master Planner, Bowrey Bum, Master Programmer, Prisoner #4756689
Výška 180 cm
Váha 111 kg
Barva vlasů hnědá
Barva očí hnědá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Schenectady, New York

Souvísející - Osobnosti

Souvísející - Filmy

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 8. srpna 2011
Naposledy editováno 4. září 2013

Najdete nás na Facebooku