87.1%
Spider-Man

Marvel

87.1%

Samotářský teenager Peter Parker získá ze dne na den nadlidské schopnosti kousnutím od radioaktivního pavouka. Ale teprve až po tvrdé lekci osudu se rozhodne, že bude pomáhat lidem jako přátelský hrdina ze sousedství - Spider-Man. Životní drama dospívajícího hrdiny má hodně světlých i temných momentů, spoustu zákeřných protivníků a velkých lásek. Dnes je již ikonou nakladatelství Marvel a superhrdinského žánru obecně nejen díky svým památným hláškám a humoru, ale i pro svůj smysl pro povinnost.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Spider-Man, často také nazýván Web - Head, či Web - Slinger je ikonická postava Marvelu. Tato posatva získala mnoho fanoušků skoro ve všech zemích, a dnes se na tom nic nemění. Rozhodně není nutné ho představovat. Ano, patnáctiletetý šprt + kousnutí radioaktivního pavouka = SPIDER-MAN. To vše je známé. Ovšem, jelikož Spider-Man je důležitá postava, je dobré vědět, že ve Spider-Universu jsou i jiné události, které jsou velmi důležité, a důležitější je se o nich zmínit. 

Stvoření Spider-Mana

V roce 1962 se Spider - Man objevil v komiksu Amazing fantasy # 15, kde byla popsána celá Spideyho historie. Spider-Mana stvořil tým Marvelovských mistrů Stan ,, The Man " Lee a Steve Ditko, který Spideymu vdechl život skrz jeho kresby. Stan Lee se na tvorbě pavoučího muže podílel jako režisér postavy, což znamená že Stan vlastně celé postavě vymyslel historii, vlastnosti, atd... Stan Lee vymyslel Spider-Mana a jeho schopnosti, když se nechal inspirovat mouchou, kterou zrovna zpozoroval lézt na stěně. Té mouše můžeme jenom poděkovat za to, že naší " komiksové legendě " vnukl tak dobrý nápad.

Alternativní dimenze

Spider-Man se postupně stával tak oblíbenou postavou, že bylo nevyhnutelné se ubránit myšlence, že Spidey dostane opět život, ale v jiném podání. O těch si můžete přečíst níže.

Spider-Man 2099

Miguel OHara z roku 2099 nyní působí jako Spider-Man po té, co se mu podařilo obnovit sérum se schopnostmi původního Spider-Mana. Víc si o něm můžete přečíst ZDE.

Ultimate Spider-Man

Spider-Man z Ultimate vesmíru se nejčastěji vyskytuje jako Spider-Man v černém kostýmu. Ovšem se mihne i ve svém červenomodrém kostýmu, ovšem v nynější době se nevyskytuje jako Peter Parker. Po Parkerově smrti ho nahradil Afro - Američan Miles Morales. Naštěstí, platilo to jen pro Ultimate vesmír.

Dimenze 616:

Jelikož v této Zemi, nebo - li spíš dimenzi existuje několik Spder-Manů, vypíšu vám tolik, kolik budu moct.

VAROVÁNÍ: V této dimenzi je pouze jeden Spider-Man! Liší se akorát převleky!

  • Spider-Man Black suit:

Spider-Man nějakou dobu vlastnil i symbionta, kterého získal na planetě Battleworld. Symbionta dnes nejčastěji vidíme ve formě Venoma, Carnageho nebo Toxina. Spider-Manův černý kostým se poprvé objevil v prvním čísle komiksu Web of Spider-Man, a o několik let později jsme si na černý kostým zavzpomínali v komiksové knize Tajné války superhrdinů Marvelu.

  • Iron Spider:

Spider-Man od Tonyho Starka neboli Iron Mana dostal kybernetický oblek, který má mnohem větší sílu a moc. Například disponuje mechanickými chapadly, nebo infračerveným viděním.

  • Iron suit Spider-Man:

Tentokrát nepočítejte s Tonym Starkem, Hankem Pymem nebo Reedem Richardsem. Peter si tento oblek sestrojil zcela sám, když se ve městě objevil nový zločinecký tým New Enforcers.

  • Bag-Man:

No, tentokrát můžete počítat s Reedem. Po té, co  Reed zbavil Spidermana jeho černého symbiózního kostýmu, Peter neměl co na sebe. FF Peterovi poskytlo vše, co bylo po ruce,  a aby více zakryl svou identitu, vybral si přezdívku Bag-Man.

  • Spider-Kid:

Ollie Osnick, technicky a ostatně jinak nadaný, jako Peter Parker, je na tom téměř stejně, jako Peter Parker na jeho začátku. Olle je velký Spider-Manův příznivce, ale spolužáci se mu jen smějí. Ollie si ale jednou řekne, že má dost výsměchu, a že se rozhodne sám sebe povýšit nad ostatními tak, že se stane Spider-Manovým pomocníkem. Ovšem, při jeho první misi ho bude muset pravý Spidey zachránit, jelikož ho bude mít v hrsti nebezpečný Doctor Octopus.

Komiks

Nyní se konečně můžeme zaměřit na největší oříšek v celém Spider-Universu.  Jak to skutečně bylo? Nepočítejte jen s tím, že Petera kousl pavouk a řekl si, že napráská všem zhlounům zadek. Peter si hned na začátku neřekl, že v celém městě bude vládnout řád. Skutečnost je taková, že se Peter rozhodl, že nebude pouhým šprtem a ubožákem, ale že své schopnosti využije k tomu, aby tetu May vytáhl ze všech dluhů a finanční krize. Živil se jako Wrestlingový zápasník, a jeho úspěchy vedly až k jeho vlastní TV show. Ovšem, Peter si neuvědomil, že dělá špatnou věc. Když měl jednou příležitost zastavit zloděje, který prchal, neudělal to a nechal zloděje prchat dál. Když se vracel domů, všiml si pásky a policejních aut. Když zjistí, že jeho milovaný strýček Ben je mrtev, vydal se na cestu pomsty. Jeho cesta ho dovedla na opuštěné skladiště, kde zjistil že vrahem jeho strýce je zloděj, kterého nechal prchnout. Vyčítal si to za vinu, a zloděje nechal na pavučině viset pro policii. Odcházel s pocitem největší viny v životě. Pochopil, že s velkou mocí přichází i velká zodpovědnost. Zrušil svou show a věnoval se nové kariéře. Stal se hrdinou, který se stal ve světě zločinců velmi nebezpečný.

Jak již víte, Spider-Man se poprvé objevil v komiksu Amazing fantasy 15. Spider-Man se už nikdy neměl objevit, ale jelikož do studia chodilo obrovské množství dopisů, že je Spidey super, o rok později začal Marvel vydávat komiksovou sérii The Amazing Spider-Man. Poté se objevil třeba v sérii Web of Spider-Man, kde prožíval svá dobrodružství v černém kostýmu.

Film

V roce 2002 byl natočen první film se Spidermanem, kde se seznamujeme s Peterem Parkerem a s jeho alter egem. O dva roky později byl natočen film Spider-Man 2, a v roce 2007 Spider-Man 3, který bohužel nedopadnl nejlíp.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Lares14
Offline

Asi má 2 nejoblíbenější postava od Marvelu, první je Captain America.....

(15. srpna 2017)
tritnity
Offline

Nic proti němu nemám je to dobrý hrdina i když Marvel se aspoň mohl trochu snažit zakrýt to že chtěl Supermanovi. Je to vtipné červenomordrý oblek, nějaký ten znak na hrudi a nesmí chybět dívka kterou zachraňuje.Opravdu kopírování Supermana.Ale jinak docela dobrá postava.

(30. července 2013)
Čelo
Offline

Má 2 nejoblíbenější postava Marvelu ! Spider-manovi uděluji 100%.

(10. listopadu 2015)
DrKeroch
Offline

Prostě známá klasika která nikdy neomrzí.

(8. dubna 2016)
Cap 12
Offline

Šplhá po zdech bojuje podle mě s nejnebezpečnějšíma padouchama z Marvelu (třeba Iron man furt bojuje jenom s teroristama, nebo Wolverine to je furt jenom Magneto a spol.) a navíc má moc dobrý příběh (třeba když se dostal do dimenze 616.) Já dávám rozhodně 5z5.

(27. března 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1962
První výskyt Amazing Fantasy #15
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Pavoučí smysl; šplhání po zdech; nadlidská sílá, hbitost, mrštnost a rychlost
Alias Friendly Neighborhood Spider-Man, the Amazing Spider-Man, the Sensational Spider-Man, the Spectacular Spider-Man, Spidey, Webhead, Webslinger, Wall-crawler, Scarlet Spider
Výška 178 cm
Váha 76 kg
Barva vlasů hnědá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Forest Hills, New York

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Lojzicz
Vloženo 6. srpna 2011
Naposledy editováno 1. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku