94.3%
Magneto

Marvel

94.3%

Erik Lencheer se narodil matce a tátovi, kteří žili ještě v době, kdy vládl Hitler, a lid byl posílán do koncentračních táborů. Erikově rodině se stále dařilo uprchnout, ale nacisti je našli a poslali do tábora. Při příchodu byly Erikovi rodiče brutálně umláceni, a Erik se naštěstí schoval. Jenomže nemohl jen sledovat, jak je jeho rodina ponechána smrti. Pokusil se něco udělat. Nacisté ho ale chytli, že se Erik ani nehnul. Ale při narození Erika došlo k jedné menší změne. Erikovy buňky fungovaly trochu jinak než u normálního člověka. Erik se narodil s tzv. Genem X v těle, což z něj učinilo mutanta. Erik uměl ovládat kov. To doposud nevěděl. Ale přišel na to, tak se pokusil rodiče i ostatní osvobodit pomocí přetrhnutí brány....

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Erik Lencheer se narodil matce a tátovi, kteří žili ještě v době, kdy vládl Hitler, a lid byl posílán do koncentračních táborů. Erikově rodině se stále dařilo uprchnout, ale nacisti je našli a poslali do tábora. Při příchodu byly Erikovi rodiče brutálně umláceni, a Erik se naštěstí schoval. Jenomže nemohl jen sledovat, jak je jeho rodina ponechána smrti. Pokusil se něco udělat. Nacisté ho ale chytli, že se Erik ani nehnul.

Jenže při narození Erika došlo k jedné menší změne. Erikovy buňky fungovaly trochu jinak než u normálního člověka. Erik se narodil s tzv. Genem X v těle, což z něj učinilo mutanta. Erik uměl ovládat kov. To doposud nevěděl. Ale přišel na to, tak se pokusil rodiče i ostatní osvobodit pomocí přetrhnutí brány. Ale marně. Erik byl omráčen. Jeho rodiče byly zabiti nacistou Sebastianem Shawem. O několik let později se Erik vydává na cestu pomsty, ale seznámí se s mutantem Charlesem Xavierem, který ho přemluví aby se přidal k jeho skupině mutantů, která má za účel Shawa a jeho Hellfire Club zastavit.

Eric se tedy k tzv. X-Menům přidal. Když stáli na okraji finální bitvy, Erikovi se podařilo Shawa dokonce zabít. O několik let později se z Erika a Charlse stávají úhlavní nepřátelé. Ale pokud je svět v hrozivém nebezpečí, vždy Magneto, Profesor X, X-Meni a Bratrstvo Mutantů spojí síly.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Batman
Offline

pán magnetismu a génius zločinu to je Magneto.Nevím co říct.Snad jen to že si zaslouží 5/5.

(19. ledna 2013)
Memphis
Offline

Mocný vládce magnetismu. Zatvrzelý bojovník za práva mutantů, a to i přes mrtvoly lidí, hlavně přes mrtvoly lidí. V dnešním světě terorista, ve světě mutantů vizionář.

(20. června 2013)
nightwing
Offline

Je to prostě super mutant, který umí ovládat magnetismus...je to zkrátka cool postava!

(26. ledna 2013)
bane
Offline

Jeden z nejlepších Marvelovských záporáků. Má skvělé schopnosti kterými dokáže porazit ne jednoho hrdinu.

(26. ledna 2013)
Creature999
Offline

Mám ho nejraději ze záporáků z X menů

(19. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1963
První výskyt X-Men #1
Svět Marvel
Strana Záporná
Schopnosti Manipulace s magnetickým polem Země, díky čemuž dokáže ovládat kovy a létat
Alias Max Eisenhardt, Erik Magnus Lehnsherr, Erik the Red, Grey King, White King, Michael Xavier, "the Creator," White Pilgrim, Prisoner #214782
Výška 188 cm
Váha 86 kg
Barva vlasů hnědá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk (Mutant)
Místo původu Země, Německo, Norimberk

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Wanda
Aurorus
Vloženo --
Naposledy editováno 1. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku