--
Zkáza (Destruction)
--

Tato položka je zatím v databazi bez textu.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

 

Čtvrtý nejstarší z rodiny Věčných, která je v pozadí každého příběhu Sandama, je opět ztělesněním protikladů. Vyšel z pera Neila Gaimana a Briana Talbota.

Pozor! Obsahuje stopové množství SPOILERŮ.

Zkáza (jinak znám jako Olethros) je popisován jako velký, zrzavý muž s vousy a dlouhými vlasy. Gaiman sám se jednou zmínil, že pokud by měl být Sandman zfilmován, Zkázu by mohl hrát Brian Blessed (viz foto). Kdykoli se během minulých staletí někde objevil, je vyobrazen, jak nosí vojenskou výstroj, jako mušketýrské kalhoty nebo plátovou zbroj, zatímco v dobách blíže současnosti nosí barevné oblečení nekonkrétního stylu. Když se ho Morpheus a Delirium vydali hledat (Snadman: Krátké životy), měl vlasy svázané do culíku a vlastnil mluvícího psa Barnabáše. Od té doby, co opustil své povinnosti, které mu z jeho postavení vyvstávají, není v galeriích ostatních členů rodiny jeho znak, kterým je mimochodem meč. Tak či tak, on svou galerii vlastní. Jeho říše není v příběhu nikdy popsána a možná žádnou nemá.

Zkáza se vykašlal na své povinnosti někdy okolo sedmnáctého století. Důvod jeho odchodu z funkce byl prudký vzestup lidského „věku rozumu“, který by mohl vyústit vynalezením atomové bomby. Zkáza nechtěl být příčinou zmaru, který by to mohlo znamenat, tak opustil svou rodinu. Neznamená to, že by přestal být aspektem ničení a zkázy, jen jednoduše přestal dávat směr všem událostem, nad kterými měl kontrolu. Jak sám řekl, zkáza nepřestala, jen už to není jeho vina.

Postava Zkázy se nejmarkantněji vyskytuje v Krátkých životech, kde ho jeho sourozenci Sen a Delirium hledají. Snu pak řekl, že svět se obejde i bez Věčných, že nemají právo na vměšování se do života lidí a že on i jeho sourozenci jsou schopní mít normální život. Pak se sebere, hodí si meč do ranečku, vykročí na oblohu a zmizí.

Po tom, co Zkáza opustil své povinnosti, se zaměřil na ovládnutí vlastního já. Podryl a změnil svou nejesenciálnější přirozenost a zaměřil se na tvoření místo ničení; je zobrazen při několikerém psaní nespecifikované poezie, malování různých obrazů, vaření jídel (nikdo se jich ani nedotkl) a řeckého kafe. Několik postav ho popsalo, jako příšerného umělce. Je pravděpodobné, že se Zkáza inspirovala tvrzením Smrti, který řekla, že každý může vědět všechno. Sám řekl Morpheovi, že každý z věčných je ve skutečnosti pánem protikladů: života a smrti, snu a reality, zkázy a tvorby, osudu a svobody.

Zkáza se neúčastnil Morpheova pohřbu, ale vstoupil do Snění, aby dal nějaké rady Danielovi, nové inkarnaci Snu.

Znovu se objevil v sequelu Endless Nights v příběhu Destruction- On the Peninsula, kde je zobrazen, jak vede a stará se o Delirium po jejím mentálním kolapsu. 

Zdroj: cs.Wikipedia.org

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku --
První výskyt The Sandman #41
Svět DC Comics
Strana Neutrální
Schopnosti Je prakticky všemocným aspektem, ztělesněním destrukce a zvoření.
Alias Olethros, The Prodigal, Destruction of the Endless
Výška --
Váha --
Barva vlasů --
Barva očí --
Působiště --
Rasa (druh) --
Místo původu --

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Damien
Vloženo 14. prosince 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku