85.7%
Deathstroke

DC Comics

85.7%

Patří mezi nejlepší zabijáky a nejnebezpěčnější postavy světa DC. Původem voják v americké armádě, který se stal součástí experimentu, jež ho obdařil nadlidskou silou, obratností a inteligencí. Málokdo se dostal na jeho seznam cílů, vyvázl živý. Několikrát dokonce čelil i členům Justice League a zvítězil. Taktické dovednosti mu dávají náskok stovky kroků před jeho soupeři, což je ve spojení s jeho schopnostmi doslova smrtící kombinace.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Schopnosti

Jako výsledek hormonálního experimentu se ze Slada stal supervoják. Zvýšila se mu mozková kapacita, zvýšila se koordinace a vytvrvalost, myslel a vnímal devětkrát rychleji než normální člověkm získal neuvěřitelnou sílu, rychlost a hbitost. Síla se kolikrát považovala za nadlidskou, ale je „pouze“ špičkovou lidskou.

Slade také oplývá schopností léčení se na takové úrovni, že je schopen se z fyzických zranění uzdravit mnohem rychleji než většina lidí a několikrát přežil i smrtelná zranění – zážitek to však pro něj byl traumatizující a následně vždy nějakou dobu trpěl stavy šílenství a zvířecím chováním. Jeho schopnost regenarace je však limitována tím, že nemůže uzdravit své oči a údy.

Deathstroke je velmi dobrým střelcem a jeho množství používaných zbraní je široké, ale nejčastěji používá meče a automatické pistole.

Původ

Mladý Slade Wilson (bylo mu 16 let) utekl z domu a pod falešným věkem se přidal do americké armády. Brzy se ukázaly jeho schopnosti, které předčily okolní vojáky a byl povýšen na majora. Takto se setkal s intruktorkou mladých vojáků Adeline Kane, se kterou navázal romantický vztah a také si ji vzal.  

Zároveň ho naučila mnoha schopnostem navíc, takže Slade byl povýšen na plukovníka. Brzy se jim pak narodil syn Grant. O něco později se Slade rozhodl podstoupit experiment, který měl zabránit působení séru pravdy, ale pravda byla taková, že to byl pokus vytvořit člověka s nadlidskými schopnostmi.

Jeho tělo nereagovalo na změnu dobře a zůstal upoután na lůžko i v době, kdy se mu narodil druhý syn – Joseph. Když se Slade zotavil, nemohl zastávat v armádě již žádnou funkci v terénu a jeho práce byla jen v kanceláři za stolem. Postupně objevuje, že experiment pro zvýšení jeho smyslů a reflexů fungoval a tak se věnuje profesionálně lovu, aby uspokojil své bojovnické já.

Velký obrat však nastal, kdy jeho dlouholetý přítel Wintergreen byl zajat při sebevražedné misi. Jeho nadřízení odmítli jakýmkoli způsobem pomoci a tak se rozhodl Slade zakročit sám – vyrobil si kostým a vydal se na neschválenou misi k záchraně jeho přítele, což se mu sice podařilo, ale za neschválené jednání byl z armády propuštěn. Stal se silným a nebezpečným žoldákem, ale zatím to držel v tajnosti, aby ochránil svou rodinu.

Jednoho dne jistý zločinec říkající si Jackal vzal za růkojmí Sladova mladšího syna Josepha a propustí ho pouze v případě, že prozradí jméno osoby, která si žoldáka najala. Slade odpoví, že si ho nikdo nenajal a že vše dělá z vlastní iniciativy. Pak na únosce zaútočil a zabil ho, ale nedokázal Josepha zachránit od pořezáním od jednoho z kompliců Jackala a syn tak přišel o hlasivky a tím pádem i o hlas.

Joseph byl převezen do nemocnice a na Slada už čekala jeho rozzuřená manželka. Nemohla přenést přes srdce smrtelné ohrožení syna a pokusila se manžela zabít, ale podařilo se jí pouze střelit ho do oka a na toto oko pak již nikdy neviděl. Proto je jeho maska z poloviny černá, aby nefunkční oko bylo nenápadné. V normálním životě nosil přes oko pásku.

Příběhy

Teen Titans

Slade má hodně dlouhou dobu působení jako protivník v Teen Titans , což začalo, když se jeho první syn Grant stal nepřítel Teen Titans a říkal si Ravager. Jeho první mise byla ukrást ze STAR laboratoří promethium a prodávat tento prvek jako zbraň. 

Titány pak unesl a rozstavěl je tak, aby je výbuch bomby z promethea zabil a zároveň tato akce měla sloužit jako předváděcí pro nákupčí. Titáni utekli a pronásledují Deathstroka, který poranil Garfielda Logana, který byl na útěku a byl znám pod jménem Changelling. Tím započalo silné nepřátelství mezi nimi.

Znovu se Slade objevuje v New Yorku, kde drží úředníky jako růkojmí, aby se mohl setkal s Titány. Odpovědět na výzvu však může pouze nová neoficiální spojenkyně TT  - Terra a aby prokázala, že se může stát členkou oficiální, šla do boje proti Deathstrokovi sama. Když jí zbytek týmu šel na pomoc, protivník utekl a Terra byla jmenována členkou. Později se však zjišťuje, že boj byl pouze nahraný a že Terra byla zde pouze, aby se infiltrovala.

Infinite Crisis

V této linii se Deathstroke společně s Lexem Luthorem stal zakládajícím členem Secret Society of Super Villains. Hned v prvním díle se s pár komplici skrýval ve skladě na jihu Metropolis, kde nečekaně přepadl Freedom Fighters a krátký souboj skončil smrtí Phantom Lady. Slade také provedl konečnou ránu Uncle Samovi, která vedla ke zdánlivé smrti.

Najme si pak přestrojeného Dicka Graysona, aby vytrénoval jeho dceru Rose. Nicméně po tom, co měli konflikt se Supermanem zjistí Slade, že Nightwing předkládá Rose hodnoty hrdinství a před svojí dcerou ho nechce zabít, protože by to popíralo to, co Slade učí.

Nightwing tedy předloží návrh, že se bude Rose stranit, pokud bude držet protivníky s nadlidskýma schopnostma od Blüdhaven. Tato dohoda vydrží 34 hodin, když Slade pod vedením Alexandra Luth. mladšího společně s dalšími protivníky zabijí téměř 100 000 lidí.

Ve znamení pomsty vpadne Nightwing na trénink Deathstroka a Rose a předhazuje, že radioaktivní kryptonit, co má implantovaný místo oka je smrtelný nejen Kryptoňanům, ale i lidem, i když působí na lidi pomaleji. Naštvaný Slade po něm jde granátem, ale tomu se snaží zabránit neúspěšně Rose, která pak pronese, že ho stejně neměla ráda. Dick však včas zmizel, ale před odchodem utrousí poznámku, že se vrátí a pomstí se za Blüdhaven.

Ve vrcholné bitvě na konci Infinite Crisis čelí Slade Batmanovi, Robinovi (Tim Drake) a Nightwingovi, kdy byl vyslýchán, proč napomáhá Secret Society. Jeho odpověď byla neuspokojivá a proto Nighwing říká, že je to kvůli tomu, že ho opustila rodina.

Final Crisis

Během Last Will a Testament Slade se Deathstroke střetává s Geo-Forcem, pomstychtivým bratrem Tary Markov. Z počátku to vypadá, že má Geo-Force hodně špatně promyšlenou taktiku a že je hnán z jedné uličky do druhé. Potom vysvětlí, že si vybral přesné místo, které Deathstrokovi zamotá s psychikou a to uličku, kde malý Joseph utpěl řezné zranění na krku. Když však zase začne mít Deathstroke převahu, Geo-Force se raději podřeže než by prohrál a to Sladovi připomene tu osudnou noc s Josephem, že si ani nevšimne meče v rukou Bryona a je bodnut do srce.

Zotavuje se v nemocnici Bellevue, kde se jeho srdce samo léčí díky neuvěřitelným regeneračním schopnostem. Začínají ho pronásledovat ti, které někdy zklamal včetně Adeline, Granta, Wintergreena, Josepha a Rose. Když se probudí, je zrovna na návštěvě Rose, ale v takové vzdálenosti, aby neodhalila falešné umírání. Jakmile je nepozorována, vrhne se po otci a chce ho uškrtit, čímž odhalí, že je Slade v dokonalé fyzické kondici. Během boje si vymění mnoho nepěkných slov a poté otec utíká. Doufá, že jeho dcera nepůjde v jeho stopách a sám se rozhodně začít znova, od začátku, aby si napravil reputaci a bere si pod křídla mladého sirotka, který si říká Poprocket.

Blackest Night

Slade sedí v domě Wintergreena, kde teď bydlí a čte jeho deník. Wintergreena zabil, zatímco byl posedlý jeho synem Jericho. Bere na sebe veškerou vinu a přichází k oknu. Začne se blýskat a on tak odhalí Rose stojící za oknem. Chce se mu pomstít, zatímco se jí on snaží říci o Black Lantern. Nevěří mu do té doby, než ho jeho syn Grant příjde zabít. Slade se ho pak několikrát také pokouší zabít, ale kvůli prstenu moci je to nemožné. Grant se nakonec snaží zničit Slada pomalým přikládáním jeho hlavy do krbu, ale Rose ho stihne rozseknout vejpůl.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Batman
Offline

Jedna z mých nejoblíbenějších postav.S tímhle chlapíkem,byste se nechtěli dostat do křížku.Jelikož jste-li na jeho seznamu,jste už ted´ mrtví.

(26. května 2013)
Devilek
Offline

Kulervoucí týpek co si umí poradit a je připraven na všechno!

(9. února 2013)
Grayson
Offline

Výborný bojovník,který i přes perfektní znalost střelných zbraní,preferuje spíše meče.Vyznačuje se především vysokou inteligencí a skvělou fyzickou zdatností,kterou předčí nejednoho hrdinu.Deathstrokeovi se povedlo dotáhnout svůj potenciál až na samotný vrchol,což z něj činí jednoho z nejnebezpečnějších padouchů,jakého kdy svět poznal.

(22. května 2014)
Lares14
Offline

Velmi zajímavý záporák, v seriálu Arrow byl naprosto skvělý protivník.......

(15. srpna 2017)
Creature999
Offline

Vypadá skoro jako SPAWN :)

(6. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1980
První výskyt The New Teen Titans #2
Svět DC Comics
Strana Záporná
Schopnosti Zvýšená síla, rychlost, obratnost, inteligence; mistr v boji se zbraněmi i bez nich; taktický expert
Alias Slade Wilson, Deathstroke the Terminator
Výška 193 cm
Váha 102 kg
Barva vlasů bílá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Země, USA

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Michellita
Vloženo 12. prosince 2012
Naposledy editováno 17. března 2016

Najdete nás na Facebooku