100.0%
Glenn

Image Comics

100.0%

Glenn je původní přeživší z Atlantské skupny a civilista, který přežil zahádnou zombie apokalypsu, která zaplavila zemi.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Glenn je původní přeživší z Atlantské skupiny a civilista, který přežil záhadnou zombie apokalypsu, která zaplavila zemi.

Před apokalypsou

Před epidemií Glenn doručoval pizzu a měl masivní dluhy. Měl několik splátek, které ho tížili, jako za své auto a jeho byt a k tomu neměl zrovna dobrý vztah se svými rodiči. Ve středoškolských letech ho provázelo několik pochybných schopnosti jako třeba schopnost nastartovat auto dráty. Když bylo nucen krást se svým kamarádem auta, aby si vydělal na živobytí, ale vždy říkal, že se mu ta zkušenost nelíbila. A aby toho na Glenna nebylo málo tak jeho finanční problém dosáhli extrému, že málem všechno ztratil. Tak byl nucen se připlazit ke svým rodičům a požádat je o pomoc. A jeho naděje v něco co ho vytáhne z těch problémů, v jistém slova smyslu opravdu přišlo, když mrtví začali znovu ožívat.

 

Po apokalypse

Atlanta:

Glenn byl jeden z mladších přeživších ve skupině a jedna z hlavních postav série. Za neobjasněných okolností, se Glenn dostal z Atlanty a připojil se ke skupině přeživších, kteří žili nedaleko od města. Byl velice důležitým článkem skupiny, protože dobrovolně působil jako jejich zdroj zásob, pro které chodil často do Atlanty i přes ohromné nebezpečí, co mu hrozilo na každém kroku. V čemž mu velice pomohla rychlá adaptace v úniku a zabíjení zombie. Na jedné z jeho výprav za zásobami, se mu podařilo zachránit a spřátelit se s ohromeným a osamoceným Rickem Grimesem. Glenn informoval Rick o tom co se za poslední dobu událo a následně ho doprovodil do jejich kempu.

Glenn později za svou nesobeckost při hledání zásob a za jeho záchranu, získal od Ricka veliké uznání a obdiv. Což nakonec vede k tomu, že ho Rick požádá aby se s ním vydal hlouběji do města pro zbraně, které potřebují. Glenn vyjádří své znepokojení když mu Jim sdělí lokaci obchodu se zbraněmi, ale společně s Rickem se pokryjí zbytky z těl zombie, aby se pro ty další zombie stali jedněmi z nich. Jejich cesta je úspěšná a oba to bez úhony zvládají  z města i se zbraněmi.

 
Hershelova farma:
Glenn je často odsouván stranou mezi tím co se ostatní párují a lituje, že se Carol nesvěřil dříve. Když se později přeživší usídlují na Hershelově Farmě, Glenn se začíná zajímat o Heshelovu dceru Maggie. Po té co je přistihne Hershel spolu v posteli, se s ním Glenn pohádá. Ale přes bouřlivý začátek Hershel chápe, že Maggie nedokáže a nemůže bránit v tom chtít být s Glennem. A když většina přeživších je vyhozena Hershelem z farmy, tak jedinému Glennovi zde dovolí s Maggie zůstat.
 
Vězení:
Glenn jelikož zůstal s Maggie na farmě nebyl přítomný příjezdu skupiny do vězení, při čemž i Andrea se vyjádřila, že bych byla ráda kdyby byl zpět. Když je vězení čisté a je zněj nejbezpečnější možný úkryt, Rick rozhodne, že pojedou zpět na Hershelovu farmu a nabídnou zbývajícím přeživším možnost se přestěhovat do vězení. V této scéně vidíme Glenna jak pomáhá pálit útočící zombie a je očividně rád, když slyší Rickovu nabídku. Jak se tedy všichni společně usídlí ve vězení, Glennova důležitá role ze sběrače zásob se přemění a pomoc při shromažďování benzínu. Kde neohroženě vychází za oplocení věznice pro benzín ze zaparkovaných automobilů. A také Glenn učiní jeden z důležitých nálezů. Najde obleky, které se ve vězení používali při uklidňování různých nepokojů a tedy jsou velice dobře obrněny.

Glenn společně s Michonne a Rickem jdou později prozkoumat zřícený vrtulník ve snaze, že by mohli najít někoho kdo to přežil. Ovšem někdo zde byl dřív a tak se vydávají po stopách směr Woodbury.

Jak naše trio dorazí do Woodbury, Glenn se zde necítí zrovna příjemně. Když konfrontace guvernérem začíná, Glenn doslova ztuhne. Dokonce i když je dobře chráněn proti vzbouřeneckým oblekem, nedokáže se ze strachu ani pohnout a klást nějaký odpor. Guvernér usoudí, že je Glenn nejmenší hrozbou a tak je uvězněn jako pozdější případný zdroj informací. Ovšem i tak utrpí Glenn velké psychické trauma, když je svědkem toho jak guvernérův pobočník Bruce Cooper usekne Rickovi ruku a když je nucen poslouchat guvernérovo znásilňování Michonne. Později je osvobozen údajným přeběhlíkem Martinezem. A tak Glenn společně s ním, Rickem, Michonne a Alicí utíkají z Woodbury.

Následně jak dorazí zpět do vězení, se Glennův obvykle logický a klidný přístup změní ve strach, když vidí, že je vězení opět zamořeno zombiemi. Bojí se totiž o Maggieno bezpečí a tak se pokouší projet sedanem skrz zombie, ale následně narazí do stěny věznice a pohmoždí si tím pár žeber. 

Po těchto smrtících zkušenostech ve Woodbury a při znovu zabírání vězení, si Glenn uvědomuje jak moc Maggie miluje a jak moc chce pro nic přežít. A tak se rozhodne, že chce naplno dát Maggie najevo vážnost jejich vztahu. Tak začne prohledávat mrtvá těla ve snaze najít zásnubní prsten. Ta se mu nakonec vyplácí a může Hershela požádat o ruku jeho dcery. Vše vyjde přesně podle jeho představ a nakonec jsou oddáni Hershelem.

Ironií je, že brzy po jejich svatbě, Glenn a Maggie se hlásí jako dobrovolníci do skupiny, která pojede do armádní stanice, aby zabránili nepřátelům z Woodbury používat benzín pro jejich vozidla a aby vyzvedli všechno užitečné co zde zbylo. Když jsou konfrontováni Brucem a třemi ozbrojenými muži, Glennovi se je povede rozptýlit na dobu nezbytně nutnou aby Andrea zastřelila Bruce a Michonne zabila zbytek. Avšak, i tak se Bruceovi podařilo z blízka střelit Glenna do žeber. Tomu se opět podařilo díky neprůstřelnému proti vzbouřeneckému obleku přežít.

Jeho účast na pozdějším konfliktu proti armádě z Woodbury je omezena na minimum, protože se Maggie zavázal, že se nebude vystavovat zbytečnému nebezpečí pro její dobro. Tento závazek byl skoro prolomen co se jen tak tak vyhnul střelbě na věži pro snipera, při obraně vězení. Později se skupina rozděluje a Glenn se na poslední chvíli rozhodne, že společně s Dalem a Andreou opustí v R.V. vězení. Toto důležité rozhodnutí mu, Sophii (která je nyní v jeho opatrovnictví) a Maggie zachrání život.

 

Cesta do Washingtonu:

Po ztrátě vězení a většiny přeživších, Glenn s Maggie a Sophií pobývají na Heshelově farmě s Dalem a Andreou. Jednou Glenn s Maggie prohledávají cestu na páru koní, při čemž se jim podaří nalézt zbývající přeživší.

Glenn stejně jako většina skupiny projevuje čistou nedůvěru, když se Abraham Ford, Rosita Espinosa a Eugene Porter s nimi střetávají na Hershelově farmě. Avšak, i přes to souhlasí s většinou, že s nimi pojedou do Washingtonu a pomohou jim tak s Eugeneovou misí, radši než by měli dále pobývat na farmě.

Na cestě, se Maggie pokusí spáchat sebevraždu. Glenn s Abrahamem ji odříznou, když ji vidí oběšenou, navíc Glenn odmítá nechat Abrahama ji zabít dokud nebudou s jistotou vědět, že je mrtvá. Maggie se nakonec probouzí a Glennova radost postupně přechází ve vztek na Abrahama, že ji chtěl zabít.

Přes zvláštní následky této situace, pár nachází společné porozumění a učiní společně rozhodnutí, že se budou snažit veškerému nebezpečí vyhýbat. To zahrnuje i to, že Glenn přestane sám chodit pro zásoby nebo benzín sám, protože jeho povinností se o Maggie a Sophii postarat, po tom všem co se jim stalo.

Zatím co přeživší zůstávají v Gabrielově kostele, se Glenn připlétá opět do nebezpečí, když jeden z lovců, Albert, ho střelí do nohy, mezi tím co nese zmrzačeného Dalea do bezpečí. Jehož nohu pak Eugene s Gabrielem ošetří čajovými lístky a voskem ze svíček. Glenn se zbytkem skupiny zůstává v kostele, když se Abraham a ostatní vedoucí skupiny vydávají vypořádat se s lovci. A naštěstí se pak jeho zranění nohy neukáže jako kritické.

 

Alexandria Safe-Zone:

Glenn se zbytkem přeživších úspěšně zvládají cestu do Alexandria Safe-Zone.

Z počátku byl Glenn pochopitelně nedůvěřivý, ale přizpůsobil se zdejším zvykům rychleji než Rick. Při čemž jeho užitečné schopnosti a hbitost z něj dělají vhodného kandidáta na hledače zásob. To poznal i zdejší vůdce Douglas, který ho určil jako náhradu za zraněného Scotta. S Glennovým přijetím jeho staronové role, která mu byla svěřena, se Maggie jen těžce smiřuje. A její nespokojenost s obnoveným nebezpečím vyúsťuje v to, že Glenn na čas opouští jejich nový dům.

Glennova loajalita k Rickovi je opět patrná, když Rick po Glennovi požaduje pomoct se získáním jejich zbraní zpět, po té co je museli Douglasovi odevzdat při vstupu do komunity. Glenn tedy udělá opileckou scénu na uvítací party, aby rozptýlil obyvatele komunity, zatím co bude hledat místo, kde jsou jejich zbraně uloženy. Rick s Glennem nakonec úspěšně nacházejí zbrojnici. Když stavbařská skupina jde pro zbraně Glenn se tam vplíží a odemyká okno, kvůli pozdějšímu přístupu. Zbraně úspěšně získá a dá je Rickovi aby je rozdělil mezi loajální členy jejich skupiny.

Glenn nakonec prochází svou první cestou do Washingtonu jako zásobovač po boku Heatha. Je za potřebí zdravotnických potřeb pro Scotta a tak oba zamíří do lékárny, aby získali co bude možné. Jedou na motorkách po opuštěné dálnici a přeskakují na střechu jednoho z domů aby se vyhnuli zombiem v ulicích a nemrtvým obyvatelům budov. Jejich postupu ale zabrání zjištění, že ulička, kterou Heath často používal je plná zombie.

Následně zjišťují zdroj: neznámá skupina přeživších se totiž zabydlela v nedaleké budově. Heath se zkušeností s psychopatickými přeživšími nehodlá navazovat kontakt a po chvíli jsou svědky jak záhadná skupina obětuje jednoho z nich, aby mohli uniknout. Toho využijí i Glenn s Heathem, aby pronikly do lékárny a mohli vyrazit zpět i se zásobami.

 
Kolonie Hilltop:
Glenn spolu s Rickem, Michonne, Carlem a Andreou se vydávají na cestu se záhadným Paulem do jeho kolonie Hilltop. Zde jim je ukázáno okolí a jsou představeni Gregorymu. Další z obyvatel kolonie, Ethan, se vrací z neúspěšné mise, kde všichni jeho společníci byli zabiti, kromě něj a ženy jménem Crystal. Ethan říká Gregorymu, že pro něj má zprávu a následně ho bodne. Rick ho pak srazí k zemi a v zápalu boje mu podřízne hrdlo, mezi tím co na něj ostatní obyvatelé zírají v úplném šoku. Druhého dne Glenn Rickovi říká, že se mu v Hilltop líbí a dokonce přiznává, že více jak v Alexandrii. Při cestě zpět a po přežití střetu se Saviors, Maggie Glennovi po té co se vrátí do Alexandrie sděluje, že je těhotná a Glenn je štěstím bez sebe. Následně se pokouší přesvědčit Maggie, aby se přestěhovali do Hilltop, protože je to tam bezpečnější. Po menší hádce, řekne Maggie Glennovi, že půjde kam si bude přát. Když se Rickova skupina vrací zpět do Hilltop, říká Glenn Maggie, že pojedou také a místo aby se vrátili zpět do Alexandrie a bojovali se Saviors, jednoduše zůstanou v Hilltop.
 
Smrt
Zabit Neganem:

Zatím co se zastavují, aby nejeli přes noc a odpočinuli si, jsou přepadeni a zajati Saviors. Jejich vůdce, Negan, všechny seřadí, posmívá se jim a informuje je o novém řádu světa. Sděluje jim, že vybere jednoho z nich a toho pak zabije, jako odplatu za zabití jeho mužů. Zprvu přeskakuje Glenna, aby si nikdo nemyslel, že je rasista. Avšak, po konečném náhodném výběru, na něj dojde. Ignoruje důvody Glenna a ostatních a brutálně ho začne mlátit baseballovou pálkou omotanou ostnatým drátem, které říká "Lucille". Glennovi se pár ran podaří přežít a před posledním ranou, která ho zabije křičí Maggiino jméno. Negan ostatní ještě naposledy varuje a nechává je v jejich smutku.

Po krátké potyčce mezi Rickem a Maggie, se skupina rozhodne, že naloží Glenovi ostatky a že budou pokračovat do Hilltop, kde Glenna pohřbí. Maggie nakonec zůstává v Hilltop se Sophií, aby zde porodila její nové dítě, tak jak si to přál Glenn. Rick před tím než se vydají opět na cestu zpět do Alexandrie, dává Maggie své slovo, že Glennovu smrt pomstí.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

TommyEmko
Offline

Sympaťák nejen od pohledu ale i svým chováním. Navíc jedna z mála postav co se dožila stého čísla komiksu. Ale bohužel si pro něj Robert Kirkman přichystal jeden z nejhorších osudů, troufl bych si říct.

(13. dubna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku --
První výskyt The Walking Dead #2
Svět Image Comics
Strana Kladná
Schopnosti Jeho nejlepší schopností je, že se dokáže dostat do města plného zombie a zase zpět i se zásobami aniž by se mu něco stalo a to klidně každý den.
Alias --
Výška --
Váha --
Barva vlasů černá
Barva očí --
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu --

Souvísející - Osobnosti

Souvísející - Filmy

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 17. listopadu 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku