--
Zoufalství (Despair)
--

Despair je jedna z Věčných a je druhá nejmladší z rodiny. Je také sestrou dvojčetem Touhy, ale vypadá úplně jinak, totiž jako malá, bledá, tlustá žena se špičatými zuby. Její hlas je trochu víc než šepot. Sama nemá žádnou vůni, ale její stín je cítit jako čpavek a pižmo, jako kůže hada. Také nenosí žádné oblečení, vždy chodí úplně nahá, jen na prstu levé ruky nosí prsten z rybářského háčku. Tím si obvykle rozdírá maso. Tento prsten s háčkem je také jejím znakem v galeriích jejích sourozenců.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Despair je jedna z Věčných a je druhá nejmladší z rodiny. Je také sestrou dvojčetem Touhy, ale vypadá úplně jinak, totiž jako malá, bledá, tlustá žena se špičatými zuby. Její hlas je trochu víc než šepot. Sama nemá žádnou vůni, ale její stín je cítit jako čpavek a pižmo, jako kůže hada. Také nenosí žádné oblečení, vždy chodí úplně nahá, jen na prstu levé ruky nosí prsten z rybářského háčku. Tím si obvykle rozdírá maso. Tento prsten s háčkem je také jejím znakem v galeriích jejích sourozenců.

Její říše je šedý prostor, ve kterém se vznáší bílá mlha a bezpočet zrcadel, které jsou propojeny se všemi zrcadly v říši lidí a kterými sleduje ty, kteří jsou zoufalí. Jedinými obyvateli její říše je jejích pět mazlíčků - krys.

Zoufalství někdy jedná na popud svého dvojčete, které nad ní má značně navrch a často se tak podílí komplotu Touhy proti jejich starším sourozencům. Je mnohem méně distancována od ostatních Věčných, než Touha. Také se zdá, že má hodně ráda nejmladší Delirium a velmi postrádá Zkázu, pravděpodobně proto, že tyto dva aspekty jsou s ní velmi svázané. Moc toho nenamluví, ale je zjevné, že má slabost i pro Morpheuse.

Na počátku Údobí mlh (Sandman 21) je zmínka, že Zoufalství bylo kdysi prohlášeno za bohyni jedním kultem, který fungoval na území dnešního Afghánistánu. Všechny prázdné pokoje byly pak prohlášeny jejími svatyněmi. Sekta fungovala po dva roky, dokud se poslední člen sám nezabil. (jaké překvapení, když uctíváte zoufalství) Přežil tak ostatní členy o sedm měsíců.

Zoufalství není prvním, ale druhým aspektem. Ten původní byl viděn v Endless Night během příběhu Sna. Byla zobrazena stejně, tlustá, těstovitá a neoblečená, ale vyšší a celá pokrytá červeným tetováním a také mnohem ukecanější. Krom občasných poznámek se o ní moc neví, ale bylo naznačeno, že je zodpovědná za zničení planety Krypton, stejně jako za stvoření základního zoufalství samotného.

Její text je černý v černě nakreslené klikaté bublině na bílém podkladu.

Zoufalství se poprvé objevila v The Sandman vol. 2 #10 (Nov. 1989)

Zatím se objevila ve čtyřech svazcích série Sandman

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1989
První výskyt The Sandman vol. 2 #10
Svět DC Comics
Strana Neutrální
Schopnosti Je prakticky všemocným aspektem, ztělesněním zoufalství a hrůzy, a jejího protikladu, naděje.
Alias Aponoia
Výška --
Váha --
Barva vlasů černá
Barva očí šedá
Působiště --
Rasa (druh) --
Místo původu --

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Damien
Vloženo 16. listopadu 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku