100.0%
Michonne

Image Comics

100.0%

Michonne (vysovuj Mi-Šoun) je členka skupiny přeživších, jenž vede Rick Grime. Je jednou z hlavních postav série. Je vyzbrojena Katanou, se kterou se umí výborně "ohánět", Michonne je efektivním a stěžejním ochráncem celé skupiny přeživších.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Michonne (vysovuj Mi-Šoun) je členka skupiny přeživších, jenž vede Rick Grime. Je jednou z hlavních postav série. Je vyzbrojena katanou, se kterou se umí výborně "ohánět", Michonne je efektivním a stěžejním ochráncem celé skupiny přeživších.

Před apokalypsou

 
Michonne byla jednou ze čtyř dětí, měla jednoho bratra a dvě sestry. Když byla dítě, trénovala šerm a krátce se mu opět věnovala na škole, kde studovala právo. Po absolvování, se stává úspěšnou advokátkou a vdává se za muže, se kterým má dvě dcery. Žili průměrný život ve střední třídě v předměstské čtvrti a často se potýkali s problémovým teenagerem od vedle, o kterém si Michonne myslí, že jim svojí katanou zabil kočku a zničil plot. Hodně svého volného času strávila v posilovně zvedáním činek a její vášní bylo koukání na televizi na americký fotbal. Nakonec se svým mužem rozvedla a po čase začala randit s jiným mužem jménem Mike. Když začala apokalypsa, tak obě své dcery ztratila, pravděpodobně je zabil její přeměněný přítel a nebo její nejlepší kamarád (který se na ni také pokoušel zaútočit, ale dokázala ho zastavit s pomocí sousedovy katany). Strávila nespočet dní sama, toulající se pěšky kolem a hledající nějaké další přeživší.
 

Po apokalypse

 

Vězení:

Michonne

Michonne se poprvé objevuje na cestě, která je jen v neznámé vzdálenosti od vězení. Oděná pod kápí, táhnoucí spoutané zombie, kterými jsou její přítel a její nejlepší kamarád působící pro nemrtvé jako odstrašující případ. Michonne jim usekla ruce a spodní čelist aby na ní nemohli zaútočit. Při její cestě je svědkem Otisova pokusu dostat se zpět do vězení, tak ho sleduje a dokonce ho zachrání před větší skupinou zombie, které jsou  venku před plotem vězení. Když se za ni i Otis přimluví, tak ji Rick nechává připojit se ke skupině, ale jen pod podmínkou, že jim dá svou katanu. Michonne se většinou během pár dní drží mimo skupinu po její integraci, ale rychle získá zájem v Tyreesovi, který právě chodí s Carol. Je s ním propojena, díky jejich společným zájmům, jako je posilování a samozřejmě i americký fotbal, jelikož pozná, že ho hrál v devadesátých letech v NFL.

 

Michonne Tyreese svádí a pak ho ústy obšťastní. Carol je toho svědkem a s Tyreesem se rozchází. Rick nuceně vstoupí ke Carol, právě ve chvíli, kdy se pokouší spáchat sebevraždu. Následně konfrontuje Tyreese a dva dobří kamarádi skončí mlátící se na podlaze dokud Rick neomdlí. Michonne vyjádří svou vinnu, ale i tak nadále o Tyreese usiluje. Někdy, Michonne mluví se svým zesnulým přítelem, jak si jako první ve vězení všimne Andrea. Později (příběhově mimo vězení) říká Rickovi, že její rozhovor s mrtvým přítelem je její obranný mechanismus jak se vypořádat s těmi horory ve skutečném světě a Rick jí ukazuje telefon, přes který si "volá" s jeho mrtvou ženou, Lori.
 
Po několika měsících ve vězení, Michonne společně s Rickem a Glenem, jdou prozkoumat místo, kam se zřítila helikoptéra. Během pátrání po zmizelé posádce helikoptéry to bylo poprvé, co Michonne prozradila někomu z vězení něco ze své minulosti před apokalypsou. Když narazí na město Woodbury (v Georgii), Michonne stane tragickou objetí krutého a psychopatického přeživšího se jménem Phillip, který je guvernérem Woodbury. Guvernér je zradí a zajme, násilnicky znásilní a mučí Michonne aby zjistil polohu jejich vězení.  Později se guvernér pokouší hrát si s jejími schopnostmi a pošle ji do jejich novodobého "kolosea" ale Michonne udělá více paseky než uspokojení guvernéra, když zabije svého protivníka a všechny zombie svojí Katanou. Když se ostatním podaří utéct, Michonne trvá na tom, že zůstane, aby se mohla pomstít guvernérovi. Toho mučí - vydloubne mu oko a hlavně mu usekne ruku, před tím, než se vrátí zpět do vězení.
 
Když guvernér dorazí k vězení s odplatou, Michonne a Tyreese vyrazí na partizánský protiútok, aby koupili skupině ve vězení trochu času na přípravu na další útok. Avšak, tento akt se ukáže být nerozvážným a nebezpečným, přičemž se Michonne sotva podaří utéci a Tyreese je zajat a použit jako předmět vyjednávání pro guvernérův vstup do vězení. Když vyjednávání selže guvernér usekne Tyreesovi hlavu Michonninou katanou. O den později se Michonne vrací znovu získává svůj meč, Tyreesovu přeměněnou hlavu pošle k věčnému spánku a zmizí do lesů.

 

Cesta do Washingtonu:

Po událostech ve vězení Michone sleduje stopy, které ji dovedou k Rickovi a Carlovi. Při čemž Carla zachrání před zombie a pak se k nim opět přidá, dokonce si pro sebe nechá Rickovi telefonáty s jeho zesnulou ženou. Michonne Carla ochraňuje jako matka a svým způsobem i Ricka kvůli jejímu velkému respektu k němu. A zatím co už i s ostatními, kterým se povedlo utéci a kteří se k nim přidali, cestují, Michonne se začíná zajímat o Morgana, protože se jí začíná líbit. Když se jí Rick zeptá jestli ji Morgan přitahuje, Michonne z počátku váhá ale nakonec přizná, že ano. Che Morgana lépe poznat, ale rozhodně se chvíli počkat, ještě se totiž pořádně nevzpamatovala z Tyreesovi smrti.

 

Alexandria Safe-Zone:

Společně s ostatními přeživšími Michonne cestovala a zvládla to až do Alexandria Safe-Zone. Michonne, stejně jako ostatní z její skupiny, se nyní pokouší přizpůsobit jejich novému životu v komunitě. Ale stejně jako Carl má problém si zvyknout na to, co dřív bývalo normální. Jak můžete vidět v čísle 71, Douglas (vedoucí Alexandrie) má problém s tím, že si Michonne chce nechat svůj meč. Avšak Olivie ho přesvědčí, aby si ho mohla nechat. Michonne přiznává, že jsou zdejší lidé milí. Douglas v rámci zapojení všech nových lidí do jejich komunity se Ricka ptá, jakou práci by Michonne mohla vykonávat, když zatím nepotřebují žádné právníky. Rick navrhne, že by s ním mohl zastávat pozici konstábla.

 

Později, v čísle 72, věší Michonne svůj meč na zeď. A jak se na něj podívá, začíná vzpomínat co s ním vše dělala, hlavně když ho poprvé použila v boji. Během vzpomínek vidí, jak ho použila v sebeobraně, když se z jejího přítele a jeho nejlepšího kamaráda staly zombie a zaútočili na ni. A ona jim usekla ruce při své obraně. Vzpomíná jak meč používala na zabíjení a dokonce jak jím guvernér zabil Tyreese a také jak sním zachránila Carla a ostatní. Potom se naštvaně zadívá na meč a řekne "Už tě nikdy nechci vidět."

 

Následně se pak účastní uvítací party u Douglese, který tím chce jejich skupinu přivítat v komunitě s Barbarou, Olivií a několika dalšími. Michonne moc s lidmi nemluví, spíše je jen poslouchá, Barbara se jí vyptává jestli by je jí nelíbil Heath. Michonne se ale moc o konverzaci nezajímá ani o to, že ji chtějí dát s někým do kupy. A nakonec, když už ji párty nebaví, pokouší se odejít. Ale zastaví ji Barbara a otravně se jí zeptá, co by si přála, aby jí uvařila. Což řekla, tak jako, že by ráda něco udělal pro nově příchozí. Ale Michonne s klidem odmítla Barbařinu nabídku, ale ta na tom nadále trvala a říkala že by byla nerada kdyby uvařila něco co by jí nechutnalo.

 

Otrávená a frustrovaná, na ni Michonne začne křičet, "Bála? TOHLE JE TO ČEHO SE BOJÍTE?" To Barbaru a všechny ostatní umlčelo a Michonne pak naštvaně odešla. A jak šla do jejich domu potkala Morgana, který jí říkal, že z párty musel odejít už před chvílí. Tak si začnou povídat a Michonne se zmíní, že tam udělala scénu. A začne mu vysvětlovat, že stejně jako on se necítí moc dobře se všemi těmi šťastnými lidmi kolem. Že ani nemohla hovořit s ostatními ženami, že ji to akorát frustrovalo a cítila se kvůli tomu více sama. A jak to dořekla složila svou unavenou hlavu Morganovi na rameno. A Morgan neměl nic proti tomu.

 

Chaos v Alexandria Safe-Zone:

V čísle 81 po té, co Morgan řekne, že si zaslouží být šťastný až co se dostane ze ztráty svého syna Duana, Michonne se naštve a řekne mu na to, že není jediný kdo ztratil někoho koho miloval. A následně odejde z pokoje s tím, že si jde pro sklenici vody. Když Morgana kousne zombie, Michonne mu usekne ruku a pomůže mu se dostat do Rickova domu. Říká mu že je zatracenej blázen a nervózně čeká u něj. Michone se Morganovi na smrtelné posteli otevře a říká, že kdyby dávala více najevo co cítí, tak že by si vypadala slabá. A ptá se po odpuštění, při čemž zjišťuje, že Morgan umřel. Následně, jak Morganovi zabrání v přeměně na zombie, se hlásí jako dobrovolník v Rickově plánu potřít se vnitřnostmi zombie. Aby pomohla Dr. Cloydové se dostat do jejího domu a pak se probíjí skrz hordy zombie pomoci Rickovi zachránit Carla, po tom jak ho Douglas střelil do oka.

 

Kolonie Hilltop a Saviors:

Michonne, společně s Rickem, Carlem, Glenem a Andreou zavede Paul do jeho kolonie jménem Hilltop. Tam je jim ukázáno okolí a jsou představeni Gregorymu. Následně se další obyvatel kolonie, Ethan, vrací z neúspěšné mise, kde všichni jeho společníci byli zabiti až na něj a ženu jménem Crystal. Ethan řekne Gregorymu, že pro něj má zprávu a bodne ho. Rick srazí Ethana k zemi a podřízne mu hrdlo, přičemž na něj ostatní obyvatelé v šoku zírají. Když Michonne zjistí, že se Rick nabídl, že se vypořádá se Saviors, zdá se být něčím rozrušená a ptá se Ricka, proč pomáhají "skupině, ve které vyjednávají s vrahy."

Na cestě zpět do Alexandrie, Rickova skupina přeživších narazí na první skupinu Saviorů, kteří požadují zásoby, které obdrželi v Hilltop pro Negana; až zabijí všechny Saviory až na jednoho, bez problémů dorážejí do bezpečné zóny. O týden později Michonne opět doprovází Ricka zpět do Hilltop, aby shromáždili Paula a ostatní jejich obyvatele, aby jim pomohli v boji se Saviors; během noci jsou zajati a jejich vůdce Negan rozhodne, že musejí zaplatit za smrt jeho mužů tím, že někdo z nich bude mít tu čest být umlácen k smrti jeho baseballovou pálkou, Lucille. A jak jde po jednom z přeživších, zastaví se u Michonne a říká, že nechce být rasista tím, že ji vybere, a následně je také ušetřena a musí bezbranně koukat jak Negan roztřišťuje lebku pomocí Lucille Glenovi.

Michonne pak pokračuje na Hilltop se svou skupinou a Glenovou mrtvolou. Na cestě zpět do Alexandrie se Michonne ptá Ricka na jeho plán, jak se s Neganem a Saviors vypořádají.

The Walking Dead: Michonne Special

Před tím než začala apokalypsa, Michonne po svých běžela k sobě domů a dostala se tam. To přilákalo ulici plnou zobie, které ji sledovaly. Mezitím se doma setkala se svým přítelem Mikem a s jeho statečným ale debilním kamarádem Terrym. Zombie se k nim pokoušeli dostat, ale Mike je zabil, během čehož byl Mike pokousán. Toho času, Michonne zavázala Mikea, který nevěděl, že je nakažen. V noci, Michonne prohledávala vedlejší sousedovic dům kvůli zásobám a nalezla její budoucí znak, kterým je samurajský meč. Přes noc zůstala v domě a ráno se vrátila zpět k sobě domů, kde nalezla jak Mikea tak Terryho přeměněné na zombie. Jejich útok se jí podařilo přežít a zamčela je pryč. Její hlučná obrana způsobila přemnožení zombie na ulici. Což Michonne uvěznilo a následně jí začalo docházet jídlo. A v té chvíli si všimla, že na sebe zombie navzájem neútočí a tak usekla ruce a spodní čelist Mikeovi a Terrymu a svázala je řetězem. A kupodivu Michonne pomohli nepozorovaně projít kolem ostatních zombie.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

TommyEmko
Offline

Poprvé sem Michonne jako postavu moc nemusel, ale čím více sem se pročítal hlouběji do příběhu, velice sem si ji oblíbil a teď je jednou z mých nejoblíbenějších přeživších :-).

(29. října 2012)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku --
První výskyt The Walking Dead #19
Svět Image Comics
Strana Kladná
Schopnosti Skvěle ovládá svoji katanu, díky hodinám šermu, které brala v dětství.
Alias --
Výška --
Váha --
Barva vlasů černá
Barva očí hnědá
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu --

Souvísející - Osobnosti

Souvísející - Filmy

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 20. října 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku