97.8%
Flash - Barry Allen
97.8%

Nejrychlejší superhrdina DC vesmíru. Flashovu červenou kombinézu během let obléklo hned několik postav - Jay Garrick, Barry Allen, Wally West, Bart Allen. Nejslavnějším z jich je jednoznačně Barry Allen. Obyčejný chemik z forenzního oddělení byl po zasažení bleskem díky směsici chemikálií proměněn v nejrychlejšího muže světa. Od té doby ochraňuje své rodné město, Central City, a často i celý vesmír(y). Barry je rychlý nejen v běhu, ale i v sázení trefných hlášek vůči svým kolegům a soupeřům.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Nejrychlejší muž na Světě?

Allen se Supermanem již nesčetněkrát soutěžili, především ku příležitosti rozličných charitativních akcí, jejíž návštěvníci si pokaždé kladli onu stejnou otázku: "Kdo je nejrychlejší bytostí na planetě?" Ačkoliv oba muži věděli kdo je z nich tím nejrychlejším, stejně se snažili svůj "rozpor" řešit na různých charitativních akcích, pomocí kterých vlastně pomáhali víc, než by se na první pohled zdálo. 

Oba si svou vlastní pravdu snažili dokázat závody po různých Světových dálnicích, hladinách nejhlubších moří a oceánů, vyprahlých písečných dunách, nebo snad prochladlých antarktických pustinách. Nezávodili pouze jednou, nýbrž dvakrát, třikrát, stokrát a jejich rozhřešení nebralo konce. I když většinou dosáhli vzájemné remízy, jednou přece jen někdo zvítězil - Flash.

Barry Allen se narodil 19. března jako dvojče manželům Henrymu a Noře Allenovým. Jeho bratr byl ještě nenarozený proklet Dr. Gilmorem, ale narodil se zdravý a byl dán do rodiny Thawnesových, kterým jejich dítě zemřelo během porodu. Pozdní narození se podepsalo na Barryho zlozvyku chodit všude pozdě. 

Využívat své schopnosti se rozhodl tak, aby pomáhal ostatním, a navrhl si i svůj kostým vyrobený ze speciální umělé látky, kterou vyvinul ještě při studiích. Když byla tato látka ponořena do speciálního roztoku, stala se citlivá na vodík a při kontaktu s vodíkem vzdušným zvětšila svou velikost. Kostým pak byl ukryt ve prstenu, který nosil neustále na své ruce. Začal si říkat Flash po svém dětském hrdinovi, byl ale rozhodnut svou identitu skrývat. Jeho prvním protivníkem byl Turtle Man.

Justice League

Jako Flash se stal zakladatelem Justice League, kde se seznámil se svým přítelem Halem Jordanem (Green Lantern) a bojovali bok po boku ať už v rámci Justice League nebo pouze společně. Později zjistil, že Jay Garrick byl skutečný a stali se velcími přáteli.

Barry Allen

Kid Flash

Během jednoho léta přišel Barryho do Central City navštívit synovec Iris Wally. Byl neuvěřitelným fanouškem Flashe a věděl, že přítel jeho tetičky Iris Flashe „znal“, takže se společného setkání nemohl dočkat. Flash nabídl Wallymu odpovědět mu na všechny otázky a ten se zeptal, jak ke svým schopnostem přišel. Flash mu vše vysvětlil a Wally si strašně přál, aby se mu to stalo také. Náhoda tomu tak chtěla a ten den se zopakovalo to samé, co se stalo Barrymu kdysi avšak chemikálie tentokrát obklopily Wallyho.

První, co Wally udělal bylo to, že si vyrobil malou kopie kostýmu Flashe a v Picture News se objevil jako malý bojovník proti kriminalitě pod jménem Kid Flash. Kostým pak byl přeměněn do barev žluté a červené a nosil ho až do doby, než se stal Flashem.

Manželství s Iris

Barry konečně požádá Iris o ruku na ruském kole, ze kterého měl takový strach. Ona souhlasila s vzali se i přes problémy, které jim udělal Professor Zoom při obřadu. Barry svou tajnou identitu skrýval celá léta, ale ona toto tajemství zjistila, když mluvil ze spaní během líbánek. Bál se totiž, že tyto nadlidské schopnosti můžou způsobit to, že nebude mít děti. Po testech, které si nechal udělat zjistil, že vše je v pořádku konečně tajemství odhalil.
To bylo krátce předtím, než Pr. Zoom vzal Iris život během maškarní párty. Barry ho proto uvěznil do časového toku.

Barry Allen

Flashův soud

Barry potkal novou ženu, Fionu Webb. V den, kdy se měli vzít se však znovu obejvil Zoom prohlašující, že zase zabije Flashovu manželku. Barry ho pak honil po celé Zemi a nedostavil se na svatbu. Nakonec se Zoom Fionu pokouší zabít, ale předtím ho Flash nevědomky zabije a proto je postaven před soud.

Barryho obličej pak byl celý znetvořený během boje s Big Sirem a proto zamířil do Gorilla City, kde mu měli obličej napravit. Protože Barry Allen je pohřešován, nechá si uděla kompletně nový obličej, aby svou starou identitu zachoval mrtvou.

Výslužba

Barry je přenesen do 30. století, kde se Iris narodila. Žili spolu spokojeně i díky úspěchům v chirurgii, kterou v této éře dělal. Barryho původní prvky byly obnoveny a s Iris měli dvojčata Dona a Dawn. Barry se v čase zastavil během jeho návštěvy budoucnosti a tam se setkal s Wallym Westem během boje se Zoomem. Ti však byli rovnou dva a proto si každý vzal na starost jednoho. Barry si počínal tak, že Zooma uvěznil v časovém toku a sám se vrátil do 30. století.

Komiks

Crisis on Infinite Earths

V Crisis of Infinite Earths donutili Barryho vrátit se z výslužby. 30. století se začalo hroutit kvůli přírodním katastrofám a technice, kterou již nebylo možné ovládat a samotná realita se začala třepit. Proto se Flash vrátil za svými superhrdinskými přátely do 20. století aby je varoval před budoucností. Jakmile začal vysvětlovat situaci Batmanovi, byl vtažen do anti-vesmíru Anti-Monitorem, kde byl mučen Psycho-Pirátem. Barrymu se nakonec povedlo otočit všechny služebníky Anti-Monitoru proti němu a sám ho zničil. Běžel pak tak rychle, že zůstal ve Speed Force navždy.

Barry Allen

Posmrtný život

Je diskutabilní, co se Barrymu stalo po jeho smrti. Bylo ukázáno, že se proměnil v elektrickou energii, která byla přesunuta časem do minulosti a použita do blesku, který ho v minulosti obdařil rychlostí.

Ukázala se také možnost přechodu mezi dimenzemi a Barry se objevil v Marvel univerzu pamatující si svoje jméno Barry jako Buried Alien. Později začal používat alias Fastforward. Linie Terminal Velocity představuje koncept Speed Force a připojuje se k mnoha rychlým superhrdinům. To mu stále dovoluje stát se bleskem při incidentu v laboratoři. Oliver Queen později potkává Barryho když navštívil nebe. Svědky toho byli i Hal Jordan a Jason Todd, když mu dával rady do posmrtného života.

Čarodějnice Thessaly se s Barrym setkává v Dead Legends Cafe. Je ve smrti ukázán jako někdo, kdo si nepamatuje ani své jméno, ale stále si zachovává hrdinské znaky.

Infinite Crisis

Duše Barryho Allena se vrátila díky Speed Force společně s Johnym Quickem a Maxem Mercury aby pomohli jeho vnukovi Bartovi vypořádat se se Superboyem-Prime, který se dostal do Speed Force. Když se vynoří z toku, má na sobě Barryho kostým a nachází se v Tokiu, kde varuje ostatní hrdiny před zmizelým Superboyem-Prime. Bart se znova vrací do toho boje se Superboyem.

Stráví pak čtyři roky v alternativním Keystone City společně Maxem Mercury, Johnnym Quickem a alternativním Jay Garrickem.  Barry upozorňuje, že někdo musí pohltit celou Speed Force a dostat se přes dimenzinální most do Post-Crisis Earth. Bart je dobrovolníkem a jako poslední dar dostává Barryho kostým, díky kterému je zachována SF.

Barry Allen

Final Crisis

Barry Allen se objevuje ve Final Crisis. Viděl zde kulku vracící se v čase když zabije Oriona, ale pak je dohoněn Black Racerem. Jediné co říká Jayovi a Wallymu je „utíkej“. Ti se dostanou jeden měsíc dopředu jen aby zjistili, že Darkseid dobyl svět. Brzy jsou objeveni Female Furies stávající se z Anti-Life poškozenou Wonder Woman, Batwoman, Catwoman a Gigantou.

Míří přímo do bytu Iris, zatímco je Barry schopen zničit Anti-Life. Krátce nato se setkává Jay, Wally a Barry. Barry chce jít sám k Darkseidovi i přes riziko zajmutí duše, ale Wally ho nenechá a tak Jay sám má pohlídat Iris.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

nightwing
Offline

nejlepší flash prostě bomba barry je nejlepší

(27. ledna 2013)
Mosquito
Offline

Jedna z mých nejoblíbenějších postav, které ještě přidává navíc zatím velice dobrá komiksová série v rámci New 52

(26. října 2012)
bane
Offline

Skvělý Flash. Rozhodně nejlepší ze všech. Doufám, že se u nás někdy dočkáme komiksu s ním.

(27. ledna 2013)
Grayson
Offline

Pravděpodobně nejlepší ze všech Šarlatových rychlíků.Jedna z nejbáječnějších postav DC univerza.

(24. května 2014)
Elessar
Offline

Jeho smrt ve slavném komiksu Crisis on Infinite Earths měla na mne velký vliv. Obětovat se pro svět a přitom to nikdo nikdy ani nevěděl, co musel vykonat.

(14. listopadu 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1956
První výskyt Showcase #4 - Mystery of the Human Thunderbolt / The Man Who Bro
Svět DC Comics
Strana Kladná
Schopnosti Super rychlost
Alias Bartholomew "Barry" Henry Allen; The Fastest Man Alive; Scarlet Speedster; The Human Bolt; Crimson Speedster; Savior of the World; Savior of the Universe; Wizard of Whiz; Runner
Výška 179 cm
Váha 81 kg
Barva vlasů blond
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Země

Souvísející - Představitelé

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 20. října 2012
Naposledy editováno 23. července 2016

Najdete nás na Facebooku