--
Huntress

DC Comics

--

V DC světě ji zastupují dvě postavy. Helena Wayne (dcera Batmana a Catwoman z alternativní dimenze) a známější Helena Bertinelli (dcera jedné z Gothamských mafiánských rodin). Její prvotní motivací byla likvidace těch, co zavraždili její rodinu, a ačkoliv se později přizpůsobila metodám superhrdinů, zůstaly její metody stále drsnější než ostatních. Nově pak působí jako agentka v tajné organizaci Spyral.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Historie Huntress není úplně jednotná. Ve zlaté éře byla zločincem pod jménem Paula Brooks a s nynějším charakterem nemá nic společného. Ve stříbrné éře pak vystupuje pod jménem Helena Wayne. Po události Crisis on Infinite Earths, kdy byl celý svět DC pozměněn a zredukován pouze na jeden svět, Helena Wayne se nemohla ani narodit.

Helena Wayne

S představení Barryho Allena v roce 1956 se celý DC vesmír rozdělil na dva světy. Na jednom byli hrdinové zlaté éry (Earth-2) a na druhém byli ti noví, zmodernizovaní (Earth-1). To způsobilo, že hrdinové z druhého světa byli o dvacet let starší, než jejich podoby na světě prvním. U některých postav to nedělalo příliš velký problém, ale u některých hrdinů (například Batman) to byl problém veliký a byl proto nucen zestárnout. Aby se zachovala na Earth-2 nějaká dějová linka, měl Batman z Golden Age spolu s Catwoman dceru – Helenu Wayne.

Helena Wayne

Helena Bertinelli

Předělaný charakter Huntress se jmenoval Helena Bertinelli a byla dcerou z rodiny italských gangsterů. Jako malá však osiřela a to se projevilo na charakteru postavy – byla mnohem násilnější a rozhodlá pomstít svou rodinu, která byla zabita gangsterem jménem Steven Mandragora.

Helena Bertinelli

První Huntress byla stvořena Paulem Levitzem a Joe Statonem a poprvé se objevila v DC Super Stars #17 v roce 1977. Helena Bertinelli se pak poprvé objevila v Huntress #1 v roce 1989 a na jejím stvoření se podílel Joey Cavalieri a Joe Staton, který pracoval i na Heleně Bertinelli.

Schopnosti

Stejně jako většina hrdinů Gothamu je Helena v obou verzích bez superchopností a vše co umí získaly díky své píli. Bojovými schopnostmi dokáží porazit i větší skupiny lidí.

Jako pomůcku často používá kuš a dále některé „vychytávky“ jako zbytek Batman family např. ukotvení háky.

Helena Wayne – Stříbrný věk – Earth-2

Charakter ze stříbrného věku založený na Earth-2, který byl veden v nostalgické atmosféře zlatého věku dodával nevinný nádech všem příběhům stříbrného věku, ve kterých se Huntress objevila. Postupně se však u její postavy začaly objevovat temné náznaky, především ve Wonder Woman vol. 1. Připojila se k Justice Society of America a byla velkou kamarádkou Power girl. Po Crisis on Infinite Earths charakter zaniká při úspěšném pokusu o záchranu skupiny dětí.

Huntress Power Girl

Helena Bertinelli – Moderní věk – New Earth

Huntress má výrazně temný charakter a mezi hrdiny Gothamu je považována za nejvíce nemilosrdného, že často působí až jako negativní postava. V některých případech však žije v New Yorku. Na počátku její kariéry nepovažovala vraždu jenom jako možnost, ale dokonce tu nejlepší možnost.  To nejspíše pramenilo z jejího dětství, kdy byla unesena a znásilněna (v tu dobu jí bylo 6 let), zatímco její otec byl psychicky mučen. Později je převezena do Itálie, kde se učí boji od svého bodyguarda Tonyho Angela. Tato verze dětství je však jedna z mnoha.

Charakter se pak vrací ke svým kořenům (v této verzi se narodila v Gothamu). Batman ji neměl v oblibě, kvůli jejímu kladnému vztahu k možné vraždě, ale její pomoc, ačkoli s váháním, většinou přijmul. Zbytek Batman family ji také neměl zrovna v lásce, především překvapivě Barbara Gordon, která stejně nakonec změní názor. Naopak dobré vztahy měla s Dickem Graysonem a Timem Drakem, dokonce s jedním měla krátký milostný poměr. Batman i před svou nepříliš velkou náklonost k ní se snažil Huntress co nejvíce začleňovat do family a doufal, že brzy upustí od svých drsných metod.

Proto byla přijata do Justice League v naději, že se „uklidní“ a byla vybrána jako jeden z předních obránců Gothamu během Legacy Crossover. Poté, co začala své metody měnit se stala mezi ostatními hrdiny oblíbenější, spolupracovala s Oracle během Hush a později se připojila k Birds of Prey. Krátce také sloužila jako Batgirl.

Huntress BatgirlHuntress Batgirl

Helena Wayne – Post Flashpoint

V této dějové lince zaniká charakter Heleny Bertinelly a je po dvaceti letech obnovena Helena Wayne. Má však znaky spíše jako Bertinelli, především silně užívané násilí. Předtím, než začala být Huntress, byla Batmanův Robin na Earth-2.

Huntress Robin

Stříbrná  éra – Helena Wayne

Helena Wayne

The Advantures of Helena Wayne

Mimo její vlastní příběhy se pravidelně objevovala ve Wonder Woman vol. 1 jako hlavní postava ve vedlejším příběhu. Na tehdejší dobu byly poněkud ostřejší, protože bylo do nich zakomponováno hodně mučení a únosů. V tu dobu byl její největší nepřítel Earthworm.

Občas se setkávala s hrdiny zlatého věku Gothamu včetně dobového Dicka Graysona, který se nikdy nestal Nightwingem.

Nevermind

V Superman/Batman #27 si Power Girl vzpomíná na Supermana a Batmana, kteří byli vlákání do pasti v Metropolis Zoo. Ultra-Humanite pak způsobil vysílání mozkových vln, které dokázaly zaměnit mysl Batmana s Huntres a Supermana s Power Girl. Superhrdinky mají kontrolu nad myslí a hrdinové pak nad svými těly.

Batman však cítil, že myšlenky Huntress se začínají ztrácet a rychle museli najít řešení, které by dalo jejich těla zpět do pořádku. Ačkoli si Batman se Supemanem nic nepamatují, Huntress s Power Girl si pamatují vše.

Moderní éra – Helena Bertinelli

Helena Bertinelli

Omerta the Silencer

První příběh Huntress po CoIE zobrazuje její hledání a zabíjení lidí, kteří měli na svědomí vraždu jejich rodičů. Její první tažení bylo proti střelci jménem Omerta the Silencer. Věděla, že oči a ruce otce byly odebrány a uschovány.

Časem narazí na pouliční gang jménem Jade Phantoms a zjistila, že právě oni mají u sebe poslední ostatky otcova těla. Setkává se s Omertou, který ji nedokáže zabít ani zastavit a zjišťuje, že je to Donald Campbell, consigliere její rodiny. To zjišťuje od svého Bodyguarda Angela, klterý dřív pracoval proti rodině Bertinelli.

Omertyho se proto rozhodne zneškodnit a předá ho Mandragorovi. Ukázalo se, že právě on potřeboval ruce a oči, aby získal přístup k trezoru a rodinným penězům. Mandragora mu nakáže trest smrti a nabídne Heleně, zda by nechtěla pomáhat při výkonu. Z toho úkolu nevyvázne a po boji s ním ho nechává padat k zemi, ačkoli část její osobnosti ji nařizovala mu pomoci.

The Bookworm

Po Mandragorově pomstě zůstalo pár nevyřešených záležitostí týkající se otce a jednou z nich byla kniha napsaná v tajném kódu, který Huntress nedokázala rozluštit. Proto požádala detektivku a reportérku Jessicu Sharp, aby ji s tím pomohla a proto předala jí polovinu knihy.

Cry for blood

Té to také však dělalo velké problémy a tak požádala o pomoc známého sériového vraha, který byl později proslavený jako Bookworm. Ten brzy utekl z vězení, kvůli knize Jessicu zabil a zmocnil se její poloviny knihy. Nakonec si padoucha Huntress našla a zavraždila ho.

Cry for Blood

V mírně převyprávěné verzi byla Huntress členem Bertinelli family se základnou v Gothamu a ne New Yorku. 

Poté, co jsou její rodiče zavražděni odjíždí na Sicílii, kde je vyučena nejrůznějším formám boje. V šestnácti letech se vrací do Gothamu a vydává se hledat vraha, avšak je překvapena, když ji zastaví Batman a inspiruje jí k tomu, aby se stala superhrdinou. Hodně z této verze je vyprávěno v Batman/Huntres: Cry for Blood miniserii. Nakonec zjišťuje, kdo byli doopravdy její biologičtí rodiče a zanechává své kariéry Huntress.

Nightwing x Huntress

Huntress Nightwing

Huntress se chce angažovat v boji proti organizovaném zločinu, ale tentokrát ne kvůli osobní pomstě. Ve svém denním životě je učitelkou. Aby se dostala blíže k boji, svede Dicka, ale plán nevyjde podle jejích představ, přesto si k němu vybuduje silné city.

Romantické napětí se však neustále projevuje, například během vztahu  Dicka a Barbary. Také navazuje vztah s Timem Drakem, je členem Justice League, ale poté je donucena k rezignaci, když chce zavraždit Promethea.

 

 

 

 

Post Flashpoint – Helena Wayne

A New World

V této linii je první misí Huntress najít v Itálii členy mafie. Společně s Power Girl se jí to povede.

World’s Finest

Helena uvízla na Earth-0 společně s kamarádkou Power Girl po neznáme události na paralerní Earth-2. Její původ byl rozdělen – na její domovské planetě pomáhala svému otci jako Robin a na Earth-0  se vydává za již mrtvou Helenu Bertinelli.

Filmy a seriály

Legend of the Superheroes (1979)

Huntress se objevila jako součástí přátel se superschopnostmi. Zahrála si ji Barbara Joyce.

Justice League Unlimited

Huntress byla často zobrazovaná postava většinou ve spojitosti s Question. Objevila se v epizodách Initiation, Double Date, Question Authority a Grudge Match. Namluvena byla Amy Acker.

Birds of Prey (2002)

Huntress má nadlidské schopnosti, jmenuje se Helena Kyle a je dcerou Batmana a Catwoman. Společně bojovala s Oracle a Catwoman proti zločinu v Gothamu. Tato verze má zvýšené schopnosti v boji, síle a hbitosti.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1976
První výskyt DC Super Stars #10
Svět DC Comics
Strana Neutrální
Schopnosti Výcvik v boji beze zbraní i se zbraněmi; atletické nadání; ovládání kuše
Alias Helena Bertinelli, Helena Wayne, Paula Brooks
Výška 180 cm
Váha 59 kg
Barva vlasů černá
Barva očí modrá
Působiště Earth-2, Earth-0
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Země, USA, Gotham City

Souvísející - Filmy

Systémové informace

Má na starosti Michellita
Vloženo 2. září 2012
Naposledy editováno 24. března 2016

Najdete nás na Facebooku