--
Star Sapphire

DC Comics

--

Dříve stíhací pilotka, později ředitelka velkozávodu na výrobu letadel v Coast City - Ferris Air. To ona přijala jako testovacího pilota Hala Jordana, se kterým se znala od mala. Nějakou dobu poté, co se z Hala stal Green Lantern, ji ovládl Star Sapphire kámen. Ten ji obdařil ohromnou mocí, ale zároveň i upravil osobnost. Došlo proto mezi ní a Green Lanterny k mnoha střetům. Nakonec se jí podařilo moc kamene zkrotit a využít k dobru.

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Původ Carol je úzce spjatý s historií Hala Jordana. Ti dva se poprvé setkali jako děti, když Halův otec Martin pracoval pro otce Carol – Carla, který vlastní Ferris Air. Její život je zobrazen jako život, ve kterém se nikdy nemusí ohlížet na peníze. Přes svou rozmazlenost vždy vystupovala jako laskavá a při Halovi stála při každé situaci. Když byla dospělá a kvůli nevyléčitelné nemoci otce musela převzít společnost, bylo nutné vše přeorganizovat. V jednu chvíli dokonce měla pouze 2 zaměstnance.

Carol byla vytvořena Johnem Broomem a Gil Kanem v Showcase #22. Jako Star Sapphire byla zobrazena poprvé v Green Lantern #16. Při přeměně Green Lanterna ve Stříbrném věku z mystické na vědecko-fantastickou postavu byl potřeba ještě úplně nový charakter. Carol pak byla představena jako jeho romantická partnerka.

Carol ovládá sílu Star Sapphire a je ji vnuknuto, aby se stala nekontrolovatelná v lásce s Halem a získat si jeho pozornost. Síla Star Sapphire poskytuje stejné schopnosti jako Green Lantern včetně letu, konstrukce lehkých tvrdých předmětů, rychlosti, hbitosti a schopnosti přežít ve vesmíru. V momentě kdy je posedlá Star Sapphire se jí automaticky také změní kostým.

Komiks

Stříbrný věk

Přesto, že její úloha skončila, její komiksová cesta stále pokračovala. Začala být postupně posedlá Zamarony jako Star Sapphire a stávala se tak jedním z největších protivníků Green Lanternů. Její čas v roli Star Sapphire byl velice krátký kvůli schopnosti Hala osvobodit ji od síly. Ačkoli ona  síle sama pokoušela vzdorovat, nedařilo se jí to a stala se členem některých padoušských spolků jako je Secret Society od Supervillains, kteří bojovali proti Justice League.

Moderní věk

Během Crisis on Infinite Earths prošla většina postav razantními změnami, ale to se příliš netýkalo Green Lanterna a jeho vedlejších postav včetně Carol. Téměř vše tedy probíhalo stejně jako před krizí. V poslední době získává výraznou a velkou roli ve vedení spolku Star Sapphire.

Hal Jordan je unesen Sinestrem během Indogo Tribe a Carol je poprvé oblečena a seznámena se svou silou Star Sapphire. Následující událostí s ní nejsou popsány, ale je později vyzobrazena zpět na Zemi. Hal a Sinestro jsou napadeni temnou silou a pomáhá jim cizí síla k zastavení Black Lantern Corps. V tu dobu telefonuje Carol s Amandou Waller a říká, že se prstenu vzdala, ačkoli ten právě leží na stole před ní.

Vztah s Halem

Není divu, že většina její historie je spjata s Halem a neodmyslitelně k sobě patří. I když v raných letech nemá konkrétnější zaměření (jestli je jako přítelkyně nebo jako protivník), po Green Lantern: Rebirth se její zobrazení změní a usměrní. Byla šéf Ferris Air, typický byl její střídavý vztah s Halem a její oběť pro postavu protivníka.

Jejich pracovní vztah byl velmi chladný a měli mezi sebou profesní bariéru. Hal se pokoušel získávat její pozornost, ale to ji moc neobměkčilo. Pokud jde o její protivnickou roli, ještě donedávna si většinou hrála na tzv. slečnu v nouzi.

Jedna z jejich největších komplikací byla doba, kdy Hal byl posedlý Parallaxem. Poté, co Cyborg zničil Coast se Hal dostal plně pod Parallaxovu kontrolu. Toto skončí dočasnou smrtí Green Lanterna poté, co se pokouší zachránit situaci během Final Night. Za tu dobu se Carol vdala. Když se Hal vrátil z mrtvých, společně pokračovali ve svém koketním vztahu, aniž by mu Carol řekla o své svatbě a následném rozvedení.

Přes svou velkou kariéru byla Carol druhořadá role a když se objevila jako protivník, většinou neúčinkovala déle jak tři vydání komiksu. Bylo to běžné a časté. Když už se objevovala, většinou byla členkou zločineckého spolku a bojovala proti JLA. Nicméně ona sama byla většinou v pozadí a plnila pouze vyšší příkazy. Proto k jejímu většímu rozvoji došlo až po Crisis on Infinite Earths v době Halova návratu.

První hlavní roli získala v příběhu Mystery of the Star Sapphire právě po Halově návratu, ve kterém si dali s Halem najevo své city. Mezitím Zamaron vytváří a shromažďuje Star Sapphire sílu a vytváří Violet Power Rinks.

V rámci přípravy na Blackest Night se Carol octla znova tváří v tvář síle Zamaronů a setkala se se silou spojenou s neznámým prstenem, pomocí kterého získala takovou moc, jakou ještě nikdy neměla a která držela její vědomí pod svou kontrolou. Byla tak zvolená Queen Aga’Po jako ta, která je schopná vnímat ztělesnění lásky, Predátora.

Během Blackest Night byla představená jako vůdkyně Star Sapphire Corps a v této pozici mohla pomoci Halovi. To přišlo až po invazi Nekrona a Black Lantern Corps. I když Wonder Woman byla součástí Star Sapphire, Hal se stejně musel postavit Spectre, který byl v tu dobu součástí BLC. V tu dobu Hala ovládal znovu Parallax a Carol pomohla k osvobození. Poté společně přispěli k porážce Nekrona a byli svědky Brightest Day. Carol se rozhodne si fialový prsten ponechat.

Po Blackest Night společně Carol s Halem diskutují nejdříve u večeře, později za letu o událostech, co se staly. Carol chce vědět, jak jejich vztah bude pokračovat. Do toho je přeruší Sinestro se slovy, že jejich svár není zdaleka u konce.

Později na misi od královny Zamaronu Aga’po hledá Carol ztělesnění lásky, Predátora. Predátor přichází na Zem a je posedlý mužem, Abrahamem Pointem, a přesvědčil ho, aby šel po ženě, kterou miluje, ale nikdy se k ní nepřiblížil. Carol mladou ženu zachraňuje a odhání Abraham od Predátora.

Carol, Hal a Lafleeze jsou pak pozváni do Zamaronu, kde místní bojovníci umístí ztělesněnou lásku do Star Sapphire Power Battery. Carol Predátora brání, že energii lásky nemusí mít z baterie, ale z víry v lásku.

Toto byl její poslední příběh před restartem DC a War of the Green Lantern.

Film

Green Lantern

Carol Ferris hraje Blake Lively. Ve filmu je zobrazena ještě před proměnou ve Star Sapphire a je Halův kolega, morální podpora především v otázce ztráty jeho otce a také jeho přítelkyně.

Justice League: Doom

Star Sapphire patří mezi hlavní protivníky Justice League a je součástí Legion of Doom, kterou vede Vandal Savage. Je namluvena Olivií d’Abo.

Green Lantern: First Flight

Star Sapphire hraje vedlejší roli a je znova namluvena Oliví d’Abo.

Justice League: The New Frontier

Carol hraje vedlejší roli při představování postav. Je namluvena Brooke Shields.

Seriál

Justice League/Justice League Unlimited

Objevuje se četně v epizodách obou seriálů jako Star Sapphire a bývá součástí Injustice League.

Batman: The Brave and the Bold

Objevuje se jako hlavní protivník v epizodě Scorn of the Star Sapphires. Je prokázáno, že nemá kontrolu nad svým tělem. Star Sapphire pak terorizuje Hala Jordana a Batmana.

Poté co Hal a Batman zachrání Georgette, Carol se pokusí otevřít portál Zamaronů aby ji mohla ovládnout. Halovi se nakonec povede odehnat Star Sapphire z jejího těla  a mysli a Carol zapomíná na vše, co se dělo.

Green Lantern: The Animated Series

Má krátkou roli v pilotním díle a hlavní roli v epizodě Love and War, kde je unesena a přeměněna ve Star Sapphire.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1959
První výskyt Showcase #22
Svět DC Comics
Strana Záporná
Schopnosti Letání; manipulace mysli; přeměňování věcí
Alias Carol Ferris, Lady Ferris, Queen of the Star Sapphires
Výška 170 cm
Váha 57 kg
Barva vlasů černá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Země, USA

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Michellita
Vloženo 19. srpna 2012
Naposledy editováno 17. března 2016

Najdete nás na Facebooku