93.3%
Poison Ivy

DC Comics

93.3%

Původný návrh Poison Ivy byl vytvořen dnes již velmi známým spisovatelem Robertem Kanigherem a umělcem Sheldonem Moldoffem. Tak se stalo roku 1966, kdy prožila svůj prvotní debut na stránkách komiksového sešitu s dlouhým názvem Batman #181 - Beware of Poison Ivy!, The perfect crime - slightly imperfect! .

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Poison Ivy je známá jako ekoteroristka. Je závislá na rostlinách a životním prostředí, z nichž užívá toxiny a feromony pro její kriminální aktivitu, která má chránit přirodní prostředí. Často je zobrazovaná jako přímo fanatická milovnice květin, které jsou středem jejího zájmu. Podle jejích slov ji v krvi proudí šťáva z aloe, v kůži má chlorofyl a ve rtech jed. Zejména tu poslední část – jed ve rtech spolu s ovlávání lidí pomocí feromonů velice ráda využívá ke své kriminální aktivitě.  Mezi její další schopnosti patří ovládání rostlin a jejich životního cyklu díky Zelené síle, imunita proti virům, bakteriím a jedům a dokonalý přehled o rostlinné říši a jejich účinných látkách. Její schopnosti byly velmi zredukovány v Batman: The Animated Series, kde kromě znalostí a imunitě nemá žádné schopnosti. Polibku smrti si alespoň dopomohla rtěnkou tvořenou z výtažkou z nejjedovatějších rostlin.

Poison Ivy je hlavní protivnicí Batmana a jeho pomocníka Robina a občas je zobrazována jako zamilovaná právě do Temného rytíře. S ním si také vyměnila smrtící polibek, avšak těsně před jeho smrtí ho políbila znovu a tím ho zachránila, protože druhý polibek v řadě působí jako protijed.

 

 

Tvůrce Robert Kanigher, který tvořil Ivy po Bettie Paige dal této postavě stejný střih vlasů, jako předchozí model. Při jejím prvním zobrazení byl však její kostým jednotný, který zahaloval celé její tělo a byl pokryt lístky, které tvoří také zelou korunu, náramky a náhrdelník. Nosila zelenožluté boty na podpatku se vzorem listů. Po předělání měla již pouze drobný obleček tvořený pouze z listků, které zakrývaly malou část jejího zeleného těla.

Poison Ivy byla zavedena jako ženský element do protivníků zákona. V seznamu 100 největších padouchů se Poison Ivy umístila na 64. místě.

Týmy a aliance:

Poison Ivy se přidává na krátko do gangu patříci Two Face během Batman: Dark Viktory, kde na rozkaz Two Face zabije kriminálního bose Lucia Vitiho. Ten však Poison Ivy stejně nemá rád, protože je imunní proti jejímu šarmu a feromonovému prášku. Gang se rozpadá po zdánlivém zabití Two Face Jokerem.

Ivy je také členem Injustice Gang of the World bojující proti JL, Secret Society of Super Villains a také se připojí ke gangu Alexandra Luthora.

Její jediná lidská kamarádka je Harley Quinn, která je přítelkyní a obdivovatelkyní známého padoucha Jokera. Dále chová sympatie ke Catwoman a tato trojice tvoří spolek Gotham City Sirens. Dále se řadí do spolku Birds of Prey, který založila bývalá Batgirl – Oracle, Injustice League, Injustice Gang, Secret Society of Super Villains, S.T.A.R Labs a Suicide Squad

 

Gotham sirens

Dr. Lillian Rose je velmi úspěšná botanička a má jedinečnou možnost jet na pracovní cetstu do Egypta s doktorem Marcem LeGrandem, kde mají zkoumat starobylé a vzácné rostliny. Lillian je podvedena a místo zkoumání se z plánu vyklube nelístostná krádež. Protože doktor má strach ze spolupracovnice, že prozradí zdejší dění, otráví ji toxiny, které u ní způsobí pravý opak chtěného. Lillian obživne, doktora zabije a objevuje své nadpřirozené síly.

 

Poison Ivy - The New Batman Adventures

 

Po krizi:

Její začátky byly popsány v komiksu Secret Origins #36, kde vyrůstala mladá Pamela Lillian Isley v bohaté rodině, avšak její citový vztah s rodiči byl velmi chladný. Později studuje moderní biochemii na vysoké škole u Alece Hollanda, který je zde jako Dr. Jason Woodrue, který mladou stydlivou dívku využije ke svým pokusům, kdy ji jehlemi vstřikoval toxiny. Kvůli těmto pokusům nemá dvakrát Pamela daleko od smrti a postupně se u ní projevuje šílenost. Je převezna do nemocni, kde pobývá půl roku a trpí prudkým střídání dobré nálady s agresivitou. Během této doby zemře podivnou autonehodou její přítel a šílená Poison Ivy se stěhuje ze Seattlu do Gotham City.

Svou kriminální kariéru začala vypuštěním hrozivých dusících spor do vzduchu a držela je tam do té doby, než město vyšlu vstříc jejím požadavkům. Batman, který se objeví v Gotham city téhož roku plány Ivy zmaří a zákeřná travička je umístěna do místní léčebny Arkham Asylum. Od té doby je Batmanem posedlá a dělá ji nekontrolovatelnou. Během dalších let vytvoří mnoho nových rostlinných zbraní podobných jedu v jejích rtech.

Později začne hledat místo, kde by byla ona sama se svými květinami a nerušena lidstvem. O pár let později plánuje navždy opustit Gotham a pokouší utéci z Arkhamu, aby mohla osídlit pouštní ostrov v Karibiku. Přeměnila neúrodnou pustinu na druhý Eden a je poprvé v životě doopravdy šťastná. Nicméně tento ostrov vybombardovala americká společnost, která testovala nové zbraně a tento ostrov označila za neobydlený. Ivy se vrátila do Gothamu rozhodnuta pomstít se na všech zodpovědných. Po dobrovolném zadržení Batmanam řeší, že už nikdy nemůže opustit Gotham, nebo alespoň do té doby, než budou rostliny v bezpečí. Od té doby je rozhodlá obojovat za neuskutečnitelné očištění Gothamu

 

.

 

V tu dobu se rozhodne Batman vydat do Seattlu, aby zjistil, kdo byla Poison Ivypřed proměnou. Zjišťuje, že jsou její rodiče mrtví a důvody úmrtí stále nejsou známé.

Během toho, co je Ivy v Arkhamu, dostane prostřednictvím rostlin zprávu, která ji může dostat z léčebny. Tu noc dvě ženy, Holly a Eva, Ivy úspěšně vysvobodí. Její pocit štěstí však rychle pomine, když zjistí, že ji vysvobodil Floronic Man, její bývalý profesor, co na ni prováděl pokusy. Jeho celé dělo je však již rostlinou, lidská zůstává jen hlava. Společně uzavřeli dohodu, kdy Ivy dala vzorky své DNA za kufry peněz. Floronic Man vytvoří dítě, které je tvořeno částečně marihuanou. Účelem je pak vytvořit světovou ekonomiku závislou na konopí a jejich potomci ji mají až přijde čas ovládat. Batman to zjistí, ale je zastaven pomocnicemi Holly a Evou. Nakonec přeci jen bojuje Batman s Floronic Manem do doby, než Temný rytíř nevyhraje. Mezitím Poison Ivy utíká i se svými penězmi.

Ivy občas ukazuje i světlou stránku projevu a své mateřské city. Po velkém zemětřesení v Gothamu si každý protivník buduje své vlastní území a Ivy si pro sebe zajímá Robinson Park, který proměňuje v tropický ráj. Najde šestnáct dětí, které kvůli zemětřesení osiřely a stará se o ně jako o svoje vlastní, možná z důvodu, že ona sama neměla dětství vůbec jednoduché.

Tu zimu si Clayface zaplatí u Ivy návštěvu a doufá v uzavření obchodu s ní. To by obnášelo pěstování ovoce a zeleniny, kterou by sirotci sklízeli a za tu nejvyšší nabídku by mu úrodu prodaly. Ona nechce mít s plánem nic společného a pokouší se ho zabít polibkem. Clayface ji však přemůže a Ivy i se sirotky na půl roku v komoře pod parkovým jezerem uvězní a krmí ji vodou, solí a mimo slunce, čímž Ivy velmi slábne. Batman Ivy objeví a oba souhlasí se společným bojem proti vězniteli. Batman jí pak původně chtěl sirotky odebrat, ale pak sám usoudil, že nechat je u ní je zatím to nejlepší, co pro ně může udělat. Zároveň nabídne Ivy možnost dávat strádajícím přeživším čerstvé jídlo. Brzy poté Ivy najde Harley Quinn, která byla málem zavražděna Jokerem umírající mezi troskami. Pomocí zdravotních sester ji přivedou ke zdraví a Harley s Ivy jsou od té doby nerozlučné kamarádky.

Po tom, co je Gotham City zase otevřený pro lidi, městská rada pošle Ivy zpět do Arkhamu, protože jim je nepříjemné pomyšlení, že se bude po ulici pohybovat „psychopatická teroristka“. Navíc si policie myslí, že sirotci jsou Ivyini růkojmí, proto jí hrozí zničením parků a jí samé pomocí herbicidů. Ta se však odmítá vzdát a tak přijde na řadu mučení. Poté, co však omylem otráví jednoho sirotka, holčičku Rose, se dobrovolně vzdává. Batman říká, že ačkoli si to nechce stále přiznat, Ivy je více člověk než rostlina.

Později je ona a mnoho dalších charakterů zmanipulováno Riddlerem a Hushem. Jejím úkolem je zhypnotizovat Supermana a Catwoman. Catwoman pak má ukráct peníze z Killer Croc, avšak tento plán přeruší Batman. V tu dobu však slouží Superman zajištěný kryptonitovým kroužkem jako Ivynin bodyguard. Ten se však vymaní a Riddler s Hushem utíkají hledat ochranu u Ivy. Ta je však naštvaná na Riddlera kvůli manipulaci a bojují proti sobě jak fyzicky, tak psychicky. Na konci ho poníží a zlomí jeho ducha.

 

Krátce poté zabíjí Ivy v Robinson Parku dva zkorumpované policisty, kteří zabili jednoho z jejích sirotků.

Poison Ivy začne věřit, že její síly zabíjí děti. Proto požádá Batmana o zbavení se jejich schopností, aby mohla být zase normální člověk. Je však přesvědčena Hushem, aby si pomocí séra schopnosti obnovila a nechtěně zemře během procesu. Její hrob byl pak pokryt břečťanem.

„O rok později“ je Ivy zdravá a aktivní. Její kontrola nad ovládáním rostlin se zvýšila a je na úrovni Floronic Mana. Právě ten prokračuje v její fanatické práci – v boji proti těm, kdo kazí životní prostředí. Batman již není brán jako protivník, pouze jako překážka. Ivy začne vraždit jen pro své potěšení a z duší vytváří hrozivou rostlinu Harvest, která se však chce na Ivy pomstít. Ze spárů rostliny ji zachraňuje Batman. Ivy je ve velmi špatném stavu a Harvest zmizela neznámo kam.

V Countdown #37 se Piper a Trickster  skrývají ve skleníku, který patří Ivy a kradou její ovoce, zeleninu, a rostliny. Při útěku narazí do Ivy rozmlouvající se svými rostlinami, možná právě o bolesti rostlin, kteoru právě prožívají. Na to Ivy reaguje chutí zabíjet a připojuje se k Injustice League.

V „Battle For The Cowel“ je nucen Black Mask přidat se mezi škodiče, kteří si dali za úkol ovládnout Gotham. Zároveň se ona a Killer Croc neúspěšně pokusí zabít Damiena Wayna. Krátce poté Ivy s Black Mask utíká a zakládá alianci s Harley a Catwoman zvanou Gotham City Sirens.

 

 

 

Jednoho dne Hush unese Catwoman a chirurgicky jí odstraní srdce. Batman ji najde a ona je tak zachraňována nejlepšími chirurgy světa včetně doktora Mid-Nite a Mr. Terrific. Také Zatanna se jí pokouší pomoc pomocí magických protilátek k vyléčení ran. Aby se pak pomstila Hushovi, požádá Selina o pomoc Harley Quinn, Poison Ivy, Oracle, Holly Robinson a Slam Bradley aby ho připravily o veškerý majetek a na jeho účtu nezanechaly ani korunu. Selina pak vyplatila každému 30 milionů dolarů. Všichni doufali, že peníze použijí na nový začátek mimo Gotham. Nicméně Harley peníze utratila na nákupech a Ivy na vytvoření organizace pro zalesňování Madagaskaru a Kostariky.

 

Poison Ivy - comic

 

Po záchráně Catwoman ze spárů Boneblaster, nového ničemi pokoušící se udělat si jméno, vezme Poison Ivy Catwoman do domu Edwarda Nigmy. Tam Catwoman vidí, že Riddler drží Ivy a Harley pod psychickou kontrolou a uvědomí si, že Gotham je nebezpečnější než kdy jindy a partnerství s těmito ženami by bylo velmi výhodné. Ivy se však domnívá, že Catwoman ztratila svůj náskok a statečnost a proto to konzultuje se Zatannou. Ta říká, že Catwoman má ještě jisté psychické zranění, jež je třeba zahojit. Proto jí nabídne Harley s Ivy členství ve triu výměnou za vyřčení totožnosti Batmana.

Nové Trio se vydává do kanceláře Riddlera, kde Ivy umlčela pomocí rostlin sekretářku a řekly, že jsou obviněny z vraždy zdravotní sestry a že potřebují změnit identity. Během diskuze se však zjišťuje, že byla přijata do S.T.A.R. laboratoří pod jménem Dr. Paula Irving.

Když Harley zradí své přátelé, když má plan zabít v Arkhamu Jokera. Tam však plán změní a místo toho ho osvobodí a spolu vidí násilnou budoucnost. Poison Ivy se pokouší Harley přemluvit, že Joker je zlo, avšak ona nevěří a zmlátí Ivy do bezvědomí. Naštěstí jsou poražení Catwoman a Batmanem. Catwoman však kamarádkám řekne, že již nemohou být dále přátelé, kvůli chtění zjistit Batmanovu identitu. Poison Ivy si užívá v Arkhamu, brzy se ji však povede utéct. Nakonec se rozhodne osvobodit i Harley, které společně najdou Catwoman a strhne se bitva. Během bitky Catwoman přizná, že stále v nich viděla něco dobrého a když řekla, že s Batmanem je jen chtěla držet pod kontrolou, Ivy neuvěřitelně naštvalo, že s ní bylo manipulováno a začala pomocí rostlin ničit budovy. Když je pak Batman chtěl zatknout, Catwoman jim pomohla utéct.

 

Batman: The Animated Series

 

The New 52

V nové časové ose je Poison Ivy jako člen Birds of Prey s čímž douho mnoho členů nesouhlasilo kvůli její zločinecké minulosti.

Alternativní verze

JLA – Created Equal
Ivy a Swamp Thing společně hledají důvod, proč zemřel skoro každý muž na planetě. Tíživá cesta však způsobí Ivy roznícení mysli.

Batman: Crimson Mist
Ivy je na straně ničemů, které teď napadá Batman proměněný v upíra. Zabíjí kvůli krvi a kolem něj chřadnou všechny květiny. V této verzi se Ivy dočká polibku Batmana, který je smrtelný.

Batman&Demon
Ivy funguje jako léčitel a dává Batmanovi potřebnou léčebnou kúru. Nakonec je stejně poražená.

Justice League International Annual #5
Ivy je jedna z desíti superlidí, kteří se představili lidstvu. V této verzi má jedovatou i kůži.

JLA/Avengers
Ivy je služebnice Krona a společně zaútočí na Aquamana a Vision jako část nepřátelského gangu. Ivy škrtí Aquamana pomocí vinice, ale do toho vstoupí Iron Man a odstřelí ji.

Flashpoint
Při akci Flashpoint je Ivy zabita.

 

Televizní tvorba

Batman: The Animated Series
Nejprve se objevuje v epizodě Pretty Poison, kde se zúčastní atentátu na Harveyho Denta jako odplatu za stavbu objektu na místě výskytu vzácných květin.

 

 

The New Batman Adventures
Vzhledově Ivy více připomíná rostlinu a má šedobílou pleť. Zároveň se Ivy stala vtipnější a svůdnější a taky méně fanatická. Pravděpodobně zemřela v díle Chemistry.
Odhalena jako přeživší při stroskotání je v díle Hard As Nails, kde si otevírá web, kde láká na vyléčení nadlidských schopností.

 

 

Gotham Girls
Vedlejší role

Justice League
V epizodě A Better World je vězněna v Arkhamu, kde zároveň dělá zahradníka.

The Batman
Ivy má kompletně předělanou postavu, je student a ekologický aktivivsta s opakovanými delikventními činy a velká kamarádka s Barbarou Gordon. Během jedné bitvy se však setkala s nebezpečnými látkami a v nemocnici objevuje své schopnosti, které pak využívá ke zločinu.

 

 

Young Justice
V epizodě Revelations pomáhá Ivy při projektu Cadmus, kde pomocí speciálních hybridů dokázala ovládnou mnoho význámných měst.

Film

Poison Ivy byla zobrazena Umou Thurman. V Ivy se proměnila, když omylem nachytala svého nadřízeného při prodeji Venomu – látky, která dokáže ze slabého jedince vytvořit neporazitelného bojovníka. Jeho první pokus byl na kriminálníkovi Banovi. Profesor však nachytal Pamelu při pozorování a shodil na ni police se všemi jedy, co kolem byly. Ta  neumřela a proměnila se ve svůdnou Poison Ivy, zabila profesora a omámila Batmana s Robinem. Kvůli tomuto omání vzniklo mezi slavným duem mnoho hádek. Protože se zamilovala do Mr. Freeze, který miloval svou nemocnou ženu, provedla zákeřný plán, z jehož uskutečnění nařkla Batmana a postavila proti sobě Mr. Freeze a Temného rytíře.

 

Poison Ivy ve filmu      

 

Komentáře uživatelů

S.Svancarova
Offline

Je to moje nejoblibenější postava

(20. prosince 2012)
Grovis
Offline

asi najsexy postava s DC no ešte power girl ale ta ne no poison IVY je as fakt najsexy

(29. března 2013)
Morzael
Offline

Postava dobře napsaná, zákeřná, má myšlenku, tradici a je to fakt kost :-D, ale já prostě nesnáším ekoteroristy! :-D

(11. ledna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1966
První výskyt Batman #181
Svět DC Comics
Strana Záporná
Schopnosti Odborné znalosti v botanice a toxikologie, schopnost řídit rostlinný život, imunita na všechny jedy, bakterie a viry, schopnost svést a ovládat muže i ženu díky feromonovému prachu, jedovatá pokožka a rty
Alias The New Queene of Crime, Pamela Lillian Isley, Lillian Rose, Paula Irving
Výška 175 cm
Váha 60 kg
Barva vlasů červená
Barva očí zelená
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu Seattle

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Michellita
jardoom
Vloženo 19. července 2012
Naposledy editováno 31. srpna 2015

Najdete nás na Facebooku