95.0%
Ant-Man

Marvel

95.0%

Henry "Hank" Pym, Scott Lang a Eric OGrady.V průběhu let řadu charakterů převzal titul Ant-Man, většina z nich byla spojena s Avengers. Ant-Man však stále mění svou velikost a ovládá hmyz a mravence. Hlavně mravence.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Henry "Hank" Pym, Scott Lang a Eric OGrady.V průběhu let řadu charakterů převzal titul Ant-Man, většina z nich byla spojena s Avengers. Ant-Man však stále mění svou velikost a ovládá hmyz a mravence. Hlavně mravence.
 

Zrod: 

Postava Ant-Mana byl vytvořena v roce 1962 výtvarníky a scénáristy Jackem Kirby a Stanem Leem. Poprvé se Ant-man objevil v Tales to Astonishia # 27 kde předtím vystupovali Hulk i Sub Mariner. 

 

 

 

Henry Pym:  

Biofyzik a odborník Bezpečnostního Operačního Centra dr. Henry Hank Pym se rozhodl stát superhrdinou poté, co objevil chemickou látku, (nazval ji Pymova částice) která umožnuje její uživateli, změnit velikost. Vyzbrojen s přilbou, která by mohla kontrolovat mravence se Pym zmenší na velikost hmyzu. Později sdílí svůj objev se svou přítelkyní mutantkou a budoucí manželkou Janet Van Dyn (Wasp), která se stala sparingpartnerkou v Hankové superhrdinské činnosti. Tento manželský pár se stal i jedním ze zakládajících členů Avengers.  

 

 

Giant-Man: 

Pro Hankovou schopnost zvětšit své tělo do nebeských výšin, přijal identitu Giant-Mana, neboli Goliathe.


 

Yellowjacket: 

V obřím crossoveru Secret Invasion, kde měl svou roli Nick Fury, Spider-Man a tými od Fantastic Four až po Thunderbolts, zemřela Hanková milovaná Jan alias Wasp. Truchlící Hank se navlékl do jejího kostýmu a stala se z něj mužská obdoba Wasp. Později aby nedošlo k mýlce se přejmenoval na Yellowjacket.

 

 

 

Nepřátelé: 

Za dobu, v níž Hank Pym bojoval za spravedlnost v masce Ant-Mana, si dokázal vytvořit celý rád nepřátel. Za jeho největší nemesis se považuje šílený vědec Egghead, kterému už mnoho krát zmařil jeho ďábelské plány. Jeho dalšími nepřáteli jsou mutant Whirlwind a Hankov vlastní výtvor, robot Ultron.

 

 

Scott Lang: 

Scott Lang byl zloděj, který se poprvé setkal s Ant-Manom ​​poté, co kradl Hanku Pymovi jeho Ant-Man oblek aby mohl zachránit svou dceru Cassie od srdové zástavy. Po ukončení své trestné činnosti, se Scott, ze souhlasem Hanka Pyma, stal Ant-Manom ​​na plný úvazek. Scott Lang se jako Ant-Man stal pobočkou Fantastic Four a plnohodnotným členem Avengers. Nějakou dobu chodil s Jessicou Jones. Jeho kariéra skončila v komiksu Avangers Disassembled, když ho zabila Scarlet Witch společně s Vision a Hawkeyem. Po tom co se Cassie Langová dozvěděla že její otec je mrtvý, převzala jeho hrdinský plášť a stala se Giant-Girl která založila skupinu Young Avengers. Cassie se na stránkách The Children Crusade, hrdinsky obětuje aby zastavila útok Doctor Dooma. 

 

 

 

Eric O´Gready: 

Eric OGrady je třetí postava Marvel Universa schovávající se za maskou Ant-Mana. Než se stal Eric OGrady Ant-Manom, byl nižším agentem v SHIELD-u, který narazil na na Ant-Manův oblek v sídle SHIELD-u. Muž z nízkou morálkou, ochotný lhát, podvádět, krást a manipulovat s cílem uspět v životě,ukradl oblek pro své vlastní sobecké plány, které zahrnovaly stát se superhrdinou aby mohl svádět ženy a ponižovat a mučit jiných. Měl svou vlastní avšak krátce trvající roli v Avengers: The Initiative a pak v The Thunderbolts a nejznámější v Secret Avengers. 

 

Komentáře uživatelů

sabo5
Offline

Ant-man měl hodně lidí co oblékaly jeho oblek ale nejznámější a nejlepší jsou 2 Henry Pym a Scott Lang Henry této postavě dal šarm inteligenci a základ postavy a Scott vtip což je věc kterou ostatní moc neuměli a proto si zaslouží 5*

(3. července 2017)
nightwing
Offline

super hodně drsná postava prostě se mi líbí je bezva.

(2. června 2013)
Bobba Fett
Offline

Tento rozštvrtený človek má asi problém nájsť samého sema. Ja kebyže mám 5 identít (vrátane základnej Henry Pym) tak skončím na psychiatrii. ale ku schopnostiam: zväčšovanie a zmnešovanie je geniálny nápad, za ktorý by som dal 5 hviezdičiek, ďalšie veľké plus je vynález Ultrona, ktorý poriadne zamiešal Marvelovskými kartami a aj Pymom samotným. Ale mínus spočíva v tom, že ho nahradil Scott Lang.. Prečo? Prečo si nenechal tú nablýskanú helmu a radšej pokračoval ako Yellowjacket? Navyše Scott pomerne dosť skoro zahynul (Avengers: Rozpad) proste mi to rpišlo ako poškodenie postavy. Pym mal ostať Ant-Manom. Inak je to yvnikajúca postava...

(7. srpna 2013)
bane
Offline

Ant-Mana mám hodně rád. Obzvlášť se mi líbí, že má tolik identit. Ant-Man, Goliath, Giant-Man a Yellowjacket. Prostě parádní postava.

(26. ledna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku --
První výskyt 1962
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Ovládání velikosti těla pomocí takzvaných "Pymových částic", pomocí kebernetickej helmy komunikuje s hmyzem a v případě potřeby ho přivolá na pomoc
Alias Giant-Man, Yellowjacket, Goliath, Henry Pym, Scott Lang, Eric OGrady
Výška --
Váha --
Barva vlasů žlutá
Barva očí --
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu --

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Luxor
Vloženo 16. května 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku