95.0%
Ant-Man

Marvel

95.0%

Henry "Hank" Pym, Scott Lang a Eric OGrady.V průběhu let řadu charakterů převzal titul Ant-Man, většina z nich byla spojena s Avengers. Ant-Man však stále mění svou velikost a ovládá hmyz a mravence. Hlavně mravence.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Henry "Hank" Pym, Scott Lang a Eric OGrady.V průběhu let řadu charakterů převzal titul Ant-Man, většina z nich byla spojena s Avengers. Ant-Man však stále mění svou velikost a ovládá hmyz a mravence. Hlavně mravence.
 

Zrod: 

Postava Ant-Mana byl vytvořena v roce 1962 výtvarníky a scénáristy Jackem Kirby a Stanem Leem. Poprvé se Ant-man objevil v Tales to Astonishia # 27 kde předtím vystupovali Hulk i Sub Mariner. 

 

 

 

Henry Pym:  

Biofyzik a odborník Bezpečnostního Operačního Centra dr. Henry Hank Pym se rozhodl stát superhrdinou poté, co objevil chemickou látku, (nazval ji Pymova částice) která umožnuje její uživateli, změnit velikost. Vyzbrojen s přilbou, která by mohla kontrolovat mravence se Pym zmenší na velikost hmyzu. Později sdílí svůj objev se svou přítelkyní mutantkou a budoucí manželkou Janet Van Dyn (Wasp), která se stala sparingpartnerkou v Hankové superhrdinské činnosti. Tento manželský pár se stal i jedním ze zakládajících členů Avengers.  

 

 

Giant-Man: 

Pro Hankovou schopnost zvětšit své tělo do nebeských výšin, přijal identitu Giant-Mana, neboli Goliathe.


 

Yellowjacket: 

V obřím crossoveru Secret Invasion, kde měl svou roli Nick Fury, Spider-Man a tými od Fantastic Four až po Thunderbolts, zemřela Hanková milovaná Jan alias Wasp. Truchlící Hank se navlékl do jejího kostýmu a stala se z něj mužská obdoba Wasp. Později aby nedošlo k mýlce se přejmenoval na Yellowjacket.

 

 

 

Nepřátelé: 

Za dobu, v níž Hank Pym bojoval za spravedlnost v masce Ant-Mana, si dokázal vytvořit celý rád nepřátel. Za jeho největší nemesis se považuje šílený vědec Egghead, kterému už mnoho krát zmařil jeho ďábelské plány. Jeho dalšími nepřáteli jsou mutant Whirlwind a Hankov vlastní výtvor, robot Ultron.

 

 

Scott Lang: 

Scott Lang byl zloděj, který se poprvé setkal s Ant-Manom ​​poté, co kradl Hanku Pymovi jeho Ant-Man oblek aby mohl zachránit svou dceru Cassie od srdové zástavy. Po ukončení své trestné činnosti, se Scott, ze souhlasem Hanka Pyma, stal Ant-Manom ​​na plný úvazek. Scott Lang se jako Ant-Man stal pobočkou Fantastic Four a plnohodnotným členem Avengers. Nějakou dobu chodil s Jessicou Jones. Jeho kariéra skončila v komiksu Avangers Disassembled, když ho zabila Scarlet Witch společně s Vision a Hawkeyem. Po tom co se Cassie Langová dozvěděla že její otec je mrtvý, převzala jeho hrdinský plášť a stala se Giant-Girl která založila skupinu Young Avengers. Cassie se na stránkách The Children Crusade, hrdinsky obětuje aby zastavila útok Doctor Dooma. 

 

 

 

Eric O´Gready: 

Eric OGrady je třetí postava Marvel Universa schovávající se za maskou Ant-Mana. Než se stal Eric OGrady Ant-Manom, byl nižším agentem v SHIELD-u, který narazil na na Ant-Manův oblek v sídle SHIELD-u. Muž z nízkou morálkou, ochotný lhát, podvádět, krást a manipulovat s cílem uspět v životě,ukradl oblek pro své vlastní sobecké plány, které zahrnovaly stát se superhrdinou aby mohl svádět ženy a ponižovat a mučit jiných. Měl svou vlastní avšak krátce trvající roli v Avengers: The Initiative a pak v The Thunderbolts a nejznámější v Secret Avengers. 

 

Komentáře uživatelů

bane
Offline

Ant-Mana mám hodně rád. Obzvlášť se mi líbí, že má tolik identit. Ant-Man, Goliath, Giant-Man a Yellowjacket. Prostě parádní postava.

(26. ledna 2013)
nightwing
Offline

super hodně drsná postava prostě se mi líbí je bezva.

(2. června 2013)
sabo5
Offline

Ant-man měl hodně lidí co oblékaly jeho oblek ale nejznámější a nejlepší jsou 2 Henry Pym a Scott Lang Henry této postavě dal šarm inteligenci a základ postavy a Scott vtip což je věc kterou ostatní moc neuměli a proto si zaslouží 5*

(3. července 2017)
Bobba Fett
Offline

Tento rozštvrtený človek má asi problém nájsť samého sema. Ja kebyže mám 5 identít (vrátane základnej Henry Pym) tak skončím na psychiatrii. ale ku schopnostiam: zväčšovanie a zmnešovanie je geniálny nápad, za ktorý by som dal 5 hviezdičiek, ďalšie veľké plus je vynález Ultrona, ktorý poriadne zamiešal Marvelovskými kartami a aj Pymom samotným. Ale mínus spočíva v tom, že ho nahradil Scott Lang.. Prečo? Prečo si nenechal tú nablýskanú helmu a radšej pokračoval ako Yellowjacket? Navyše Scott pomerne dosť skoro zahynul (Avengers: Rozpad) proste mi to rpišlo ako poškodenie postavy. Pym mal ostať Ant-Manom. Inak je to yvnikajúca postava...

(7. srpna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku --
První výskyt 1962
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Ovládání velikosti těla pomocí takzvaných "Pymových částic", pomocí kebernetickej helmy komunikuje s hmyzem a v případě potřeby ho přivolá na pomoc
Alias Giant-Man, Yellowjacket, Goliath, Henry Pym, Scott Lang, Eric OGrady
Výška --
Váha --
Barva vlasů žlutá
Barva očí --
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu --

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Luxor
Vloženo 16. května 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku