20.0%
U.S.Agent

Marvel

20.0%

U.S.Agent je původně obyčejný člověk bez schopností, které ale získává díky osobě zvané Power Broker. Po té se z něj stává Super-Patriot, nový Captain America a až následně U.S.Agent.

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

U.S.Agent je superhrdina, za jehož vznik mají zásluhy Mark Gruenwald a Paul Neary a porpvé se objevuje v komiksu Captain America vol.1 no.323 – „Super-Patriot is Here“ jako náhrada za Captaina Americu po té co se Steve Rogers (původní Captain) dočasně vzdává své identity.

Bio:

John F. Walker se narodil Calebovi a Emily Walkerovým ve městě Custer’s Grove v Georgii. Jeho rodiče mu od raného dětství vštěpovali patriotistické cítění pro svoji zemi a proto vstupuje do armády stejně jako jeho bratr Mike, který umřel ve válce ve Vietnamu. Krátce po té co byl rekrutová válka skončila a Johnova naděje že se stane Americkým hrdinou byla v troskách a proto opouští armádu. Dozvídá o osobě známe jako Power Broker (Curtiss Jackson), který může komukoliv dát nadlidské schopnosti. John ho tedy vyhledá a přihlašuje se u něj k tomuto speciálnímu zákroku. Po získání nadlidských schopností se setkává s mužem jménem Ethan Thurm, který ho přesvědčí aby se stal Super-Patriotem Jednoho dne v New Yorku Walker jako Super-Patriot kritizuje ideály a morálku, kterou má Captain America, a říká o nich že jsou zastaralé. Během jeho proslovu skupina říkající si Bold Urban Commandos nebo také „Buckies“ zautočí na Walkera. Walker jednoduše Buckies porazí a později zjistí, že tito Buckies pro něj toho času vlastně pracovali. Captain America nakonec přichází s Walkerem do konfliktu a prohrává s ním souboj. Za nějaký čas se Walker setkává s Valerii Cooper, které se ho zeptá jestli nechce být nový Captain America. Walker bez váhání souhlasí a ptá se jestli se k němu mohou jeho bývalí partneři Buckies přidat. Komise pro nadlidské aktivity odmítá všechny až na Lemara Hoskinse, který se má stát novým Buckym. Lemar a Walker tedy trénují společně s Freedom Force (Blob, Pyro a Avalanche). Komise dále najímá Taskmastera, aby vycvičil Walkera, tak aby byl schopný bojovat jako Captain America. Mezi tím na sebe Steve Rogers bere zpět podobu Captaina a snaží se opět získat svou pověst jako Captain America. Mezi tím skupina teroristů zvaných Watchdogs zabíjí Walkerovi matku a otce. Nakonec se Rogers a Walker opět setkávají a bojí spolu, dokud nepřijdou oba na to že ten, který s nimi manipuluje je Red Skull. Po souboji si Walker konečně uvědomuje co kostým Captaina symbolizuje a vrací ho zpět Stevu Rogersovi.

O několik měsíců později, komise pořádá demonstraci jejich nového agenta. Během demonstrace U.S.Agent (Walker) čelí Iron Mongerovi (Obadiah Stane) a snadno ho poráží. Následně je poslán na několik sólo misí. Na jedné z jeho prvních akcí s ním spojuje síly Captain America aby zastavili jednu z frakcí Watchdogs. Během boje se Captain obává co by Walker mohl udělat Watchdogs, když mu zabili rodinu. Avšak Walker se umírní a dokáže tím Captainovi svoji hodnotu.

Zanedlouho mu bylo vládou nařízeno, aby se připojil k Avengers West Coast. Během jeho působení v Avengers West Coast se často hádal se svým kolegou m, ale také porazil spoustu padouchů, jako jsou například Magneto, Doktor Demonicus, Ultron, Hydro-Man, Grim Reaper a další. 

Když jsou Avengers West Coast rozpuštěny, tak ho Iron Man zve aby se připojil k Force Works. U.S.Agent pozvání přímá a bojuje s nimi proti mnoho nepřátelům jako je například Mandarin. U.S.Agent po rozpuštění Force Works začíná opět s misemi na vlastní pěst, při kterých potkává Wolverina a následně je kriticky zraněn osobou známou jako Protocide. Po svém zotavení vede tým vládních agentů zvaný Jury jejichž cílem je zatknout Thunderbolts. Po neúspěchu, Jury pokračují ale Walkera osloví S.T.A.R.S. (Superhuman Tactical Activities Response Squad), kteří mu nabídnou práci. John přímá a pracuje pro S.T.A.R.S. dlouhou dobu.

Nakonec, vládní úředník Dell Rusk (Red Skull) nařizuje vytvořit nový tým s názvem Invaders. Jednou z Walkerových priorit bylo osvobození Blazing Skulla z spárů teroristů. Walker ho osvobodil a spolu s jeho kolegy Invaders (Thin Man, Tara, Jim Hammond, Union Jack, Spitfier, Namor, Fin, …) osvobozují utlačovaný národ Mazikhandar, následně se dostávají Invaders do konfliktu s Avengers. Během toho sporu se U.S.Agent znovu střetává s Captainem Americou. Po dlouhém boji je rozzuřený U.S.Agent poražen a svázán Captainem Americou.

Následně Invaders pokračují v mezinárodních misích. Na jedné z jeho misí s Invaders, Baron Strucker pošle Wolverina, který je pod kontrolou Hydry, aby zabyl jednoho z čelnů Invaders, jmenovitě Namora. Během boje Wolverine uřízne Blazing Skullovi levou ruku a nohu. Walker mu nařídí aby se zahojil, zatím co bude čelit sám Wolverinovi. Když se chystá Wolverine zabít Namora, tak ho Walker zasáhne do zad svým štítem, srazí ho k zemi a zmlátí ho na kaši. Po té ho hodí poblíž kanistru s palivem, který potom rozstřelí a Logan skončí v plamenech. A po pečlivém zneškodnění Wolverina pomůže Namorovi sehnat zdravotní pomoc.

Po rozpuštění Invaders se Walker vrací do USA a obléká si jeho starý Černý kostým a pokračuje v práci pro vládu. Za nedlouho podpoří akt registrace superhrdinů (Superhuman Registration Act) a pokračuje ve službě jeho zemi. Avšak vláda a Tony Stark (Iron Man) s ním mají jiné plány. Walker se schází s Tonym ve Stark Tower, kde mu Tony říká že byl odvolán do Kanady aby se stal členem nového Alpha Flight Programu. Walkera naštve, že si myslí že by šel do Kanady, když byl Americkým hrdinou. I přes to se ho Tony ptá ještě jednou, ale Walker odmítá a odchází.

Někdy později Walker a tým agentů S.H.I.E.L.D.u (Supreme Headquarters International Espionage Law-enforcement Division) se přihlásí na misi, na které z ničeho nic začnou agenti střílet na Walkera. Který si začíná myslet, že se ho Tony pokouší zatknout. Zneškodní agenty a po té si uvědomuje, že ten kdo ovládal agenty byl Purple Man, ale před tím než mohl začít jednat získal nad ním Purple Man kontrolu. A nařídil mu aby odložil svůj štít a vyskočil z helikoptéry ve které, zrovna byli. Walker neschopen vzdorovat vyskočil a po dopadu byl vážně zraněn. Za nedlouho se ale zotavil a Tony mu prozradil že podle informací S.H.I.E.L.D.u má Purple Man namířeno do Kanady. Naštván okolnostmi Walker souhlasí, že se stane členem nového Omega Flight Programu a odjíždí tedy do Kanady.

Po příjezdu do Kanady se John opět schází s Arachne bývalou členkou West Coast Avengers. Když se oba připojí k týmu Omega Flight a by probrali členství Michaela Pointera v týmu. Tak začne Wrecking Crew terorizovat dolní část Toronta a poráží jejich kolegu z Omegy Sasquatche, kterého posedne démon Tanarag. Který zároveň přivolává hordy démonů. Jakmile to Omega Flight tým zjistí, vyráží do akce proti Wrecking Crew, posedlému Sasquatchovi a hordám démonů. Crew a Tanarag se v zápětí postarají o Beta Ray Billa, kterého démoni vtáhnou do dimenzionální trhliny. Tu ale Pointer zničí a tím uvězní démony ale i s Billem. Po bojí U.S.Agent zůstává s Omega Flight aby se pomstil Purple Manovi a získal zpět svůj štít.

Po čase je kontaktován Lokim, který se vydává za Scarlet Witch aby ho zahrnuli do poslední známe verze Avengers které vede Hank Pym. Když je teleportován pryč od je ho kolegů z Omega Flight, John pomáhá těmto Avengers porazit starého boha Chthona a upevňuje si tím svůj status v tomto novém týmu Avengers.

Po té co jsou ti to Avengers uznáni prostřednictvím G.R.A.M.P.A. (The Global Reaction Agency for Mysterious Paranormal Activity), čelí několika hrozbám jako je vpád do Baxter Building (bývalá centrála Fantastic Four), což vedlo k souboji s Fantastic Four, dále to byl konflikt s teamem Avengers Normana Osborna a Absorbing Manem který je vylepšen pomocí krychle z kosmu. Po Absorbing Man fiasku Norman Osborn jako hlava národní bezpečnosti sesazuje Walkera z pozice U.S.Agenta a nařizuje mu aby opustil Avengers.

Nespokojený se situací, Walker opouští Avengers během obléhání Asgardu aby odrazil Thunderbolts při krádeži Odinova kopí. Během boje je cílem Scourge leadera Thunderbolts, který mu po dlouhém a epickém bojí oddělí levou ruku a nohu. Po té co bylo kopí vráceno díky Paladinovi, Stature odnesla Walkera pryč z bojiště aby mu zajistila zdravotní ošetření.

Po incidentu v Asgardu, byl Walker vybaven protézou jeho levé ruky a upoután na kolečkové křeslo. Následně mu byla dána pozice správce Raftu, věžení pro superpadouchy na Rykerově ostrově.

 

Zbraně a vybavení:

Jako Super-Patriot nosí John ohnivý meč. Ale jeho hlavním vybavením je štít, kterých za svou působnost měl hned několik. Během času kdy byl náhradníkem za Captaina Americu získal také jeho originální štít. Když se stává U.S.Agentem nosí štít vyrobený z kovu, který se nazývá vibranium. Při práci pro Force Works byl vybaven fotonovým štítem, který se mohl transformovat do jakékoliv podoby.  Po té co přestává pracovat pro Force Works dostává nový štít z vibrania, který má tvar orla. Když začíná pracovat pro S.T.A.R.S. obdrží nový štít, který je hybrid jeho štítu z vibrania a jeho fotonového štítu, a zároveň používá energetický obušek. Jak se stává členem Invaders tak dostává nový vibraniový štít ve tvaru hvězdy, na ktrou si U.S.Agent vepisuje jména těch, kteří padli za svou zemi. Jako člen tohoto týmu nadále používá energetický obušek a spoustu různých střelných zbraní.


První zmínka:

  Captain America vol.1 no.323 – „Super-Patriot is Here“

  Scénář: Mark Grunwald

  Kresba: Paul Neary

  Datum vydání: listopad 1986

  Původní cena: 0.75$

  Formát: barevný, obyčejný sešit, 32 stran

 

 

 

 

 

Další komiksy:

Komentáře uživatelů

sabo5
Offline

Špatná kopie Kapitána Ameriky nic jiného o něm nemohu říct.

(3. července 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1986
První výskyt Captain America vol.1 no.323
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Nadlidská síla, výdrž, vytrvalost, reflexy a má zvýšenou schopnost zahojení se. V neposlední řadě je skvělý atlet s vojenským výcvikem a skvělým smyslem pro strategii.
Alias John F. Walker, Captain America, Super-Patriot, Jack Daniels, Liegeman, Guardsman XL5, Warden
Výška 193 cm
Váha 122 kg
Barva vlasů žlutá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu Custer’s Grove, Georgia, USA

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 27. dubna 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku