80.0%
Rogue

Marvel

80.0%

Je jednou z nejvíce ovlivněných osobností v X-Menech. Tímto vlivem jsou její schopnosti díky kterým se nemůže téměř nikoho dotknout, tedy může, ale poté už to s ním nevypadá příliš růžově. Tyto schopnosti ji udržovali dále od společnosti a často si také pohrávali s její myslí. Je to další z řady zloduchů, kteří přešli na tu dobrou stranu - v tomto případě k X-Menům. Je to jeden z nejoblíbenějších a nejslavnějších charakterů X-Menů.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Charakteristika

Je jednou z nejvíce ovlivněných osobností v X-Menech. Tímto vlivem jsou její schopnosti díky kterým se nemůže téměř nikoho dotknout, tedy může, ale poté už to s ním nevypadá příliš růžově. Tyto schopnosti ji udržovali dále od společnosti a často si také pohrávali s její myslí. Je to další z řady zloduchů, kteří přešli na tu dobrou stranu - v tomto případě k X-Menům. Je to jeden z nejoblíbenějších a nejslavnějších charakterů X-Menů.

Schopnosti

Rogue má schopnost absorbovat vzpomínky, osobnost, energii a schopnosti při doteku její kůže s kůží nějakého dalšího lidského jedince (občas fungují i na zástupce nějaké mimozemské rasy). Tato absorbce je ve většině případů pouze dočastná, uvádí se, že 1 sekunda dotyku odpovídá 60 sekundám trvání těchto schopností u Rogue. V tuto dobu oběť své vzpomínky, schopnosti ztratí a jsou jí navráceny až v ten okamžik, kdy opustí Rogue. Její schopnosti můžou obětem způsobit nevolnost, bezvědomí či dokonce smrt, vždy záleží na délce doteku. Obecně platí, že lidé jsou slabší než-li mutanti, takže na lidi by musela Rogue své schopnosti použít v jiné míře. Také si dokáže přivlastnit několik osobností najednou, ale často je to velmi matoucí. Tuto schopnost nedokáže po většinu života ovládat.

Jednou, když ještě byla u Bratrstva, Rogue absorbovala síly Ms. Marvel. Na Rogue se přeneslo něco z fyziologie napůl lidí a napůl Kree (toť je Ms. Marvel) a začala být odolná proti jedům a její tělo se stalo téměř nezničitelným. Také se jí zlepšily reflexy a získala jakýsi "sedmý smysl", který ji pomáhal předvídat další kroky protivníka. V té době byla odolná proti telepatům, získala nadzvukový let a obrovskou sílu.

Poté co absorbovala schopnosti jednoho Skrulla, může spontáně spouštět schopnosti, které již měla.

Dovednosti

 • Je vycvičena ve špionáži a boji díky Carol Danvers (Ms.Marvel).
 • Mluví skvěle francouzsky.

Rodina

Původně Rogue žila se svými rodiči - Owenem a Priscillou. Později ale přešla péče o ní na její tetu Carrie. Ta se stala nesnesitelnou pro Rogue a ta utekla z domova. Po nějaké době byla oslovena Mystique a Destiny. Mystique poté Rogue přijala jako svou dceru. Odtud také vzala Rogue své příjmení Raven, což je křestní jméno její adoptivní matky - toto jméno samozřejmě není nijak oficiální, jenom se občas používá, její pravé příjmení totiž není známo.

Vztahy

Jak by asi logicky vyplývalo z toho, co si zde můžete přečíst, Rogue by neměla mít příliš milostných pletek, jelikož téměř nikdo nemá žádnou ochranu proti jejímu dotyku. Ale překvapivě, Rogue já známá tím, že má jeden z nejdelších vztahů v X-Menech. Je totiž s mutantem Gambitem. Sice nemá žádnou ochranu proti jejím schopnostmi, ale nikdy neodolá se nechat přizabít za jediný polibek. Kromě něj není znám nikdo kromě na Magneta. Ten se naopak chránil magnetickým polem, ale tento vztah netrval nijak dlouho.

Skupiny

Jak již bylo řečeno, původně patřila Rogue k Bratrstvu mutantů. Ale poté co absorbovala schopnosti Ms. Marvel, ji začlo hlodat svědomí a přidala se k X-Menům. Kromě těchto se objevila také v X-Treme X-Men nebo XSE.

Historie

Mládí

Původně Rogue žila se svými hippie rodiči v Caldecott County. Později ale matka Rogue zmizela a Carrie tak převzala péči nad Rogue. Ta byla vzpurné dítě, teta zaujímala přísné a nekompromisné postoje a navíc měla špatný vztah k otci, tak nějak vypadalo její dětství. Už jako starší flirtovala s mladíkem jménem Cody Robbins a když ho políbila, objevily se její skryté síly a mladíka to stálo dlouhé bezvědomí. Po projevu jejích schopností, ukradla doma otci zbraň a vydala se pryč z domova. Bloudila bažinami až nakonec upadla do bezvědomí. Když se později probudila, narazila na Raven Darkhölme (Mystique).

Anna Marie se tak dostala do domu Mystique a Destiny (Irene Adler). Rogue začala během několika týdnů oběma ženám důvěřovat a tak se jim také odhalila jakožto mutant. S šokem zjistila, že ony jsou také mutantkami. Toto zjištění ale Rogue vstřebala a její důvěra ještě vzrostla díky tomu, že našla někoho, kdo jí rozumí.

Bratrstvo mutantů

Mystique naléhala na Rogue, aby se přidala k jejich skupině - Bratstvu mutantů, ale Rogue chtěla radši žít normální život. Později si ale uvědomila, že s jejími schopnostmi nemá příliš mnoho šancí žít normální život a přidala se k Bratrstvu. V té době Anna často své schopnosti používala pro zábavu, což se samozřejmě nelíbilo Mystique. Také si vytvořila dva bílé pruhy ve vlasech, nejspíš aby vypadala starší.

Jednou Destiny vyřkne varování proti Ms. Marvel. Později se dozvědí, že ta žije v San Franciscu. Rogue jí sleduje a nakonec s ní i bojuje. Carol Danvers se dlouho bránila jejím schopnostem, ale pak se něco pokazilo. Rogue nemohla vyhnat vzpomínky a síly Ms. Marvel. Ze strachu o vlastní zdravý rozum a identitu, hodila Ms. Marvel z mostu, jelikož věřila, že fyzická smrt by mohla také ukončit hlas v Annině mysli. Ms. Marvel ale zachrání Spider-Woman a přenese jí do nemocnice, kde Carol několik vzpomínek obnoví Charles Xavier. Po absorbci Ms. Marvel, Mystique, Rogue a Bratrstvo bojují postupně proti dalším Avengers. Rogue dokázala absorbovat schopnosti například Kapitána Ameriky či Thora, ale nakonec musela ustoupit. Rogue a Bratrstvo se také snažili osvobodit Destiny, která předtím byla unešena, ale byl na ně zaznamenán útok Avengers a jenom Rogue a Mystique unikly. Následovalo několik dalších pokusů o osvobození mutantů z řad Bratrstva.

Rogue tou dobou pomalu přestávala mít nad sebou vládu a vzpomínky a síly Ms. Marvel ji začaly překonávat. Poté co viděla, že Mystique jí nechce pomoci s těmito problémy, obrátila se na Charlese Xaviera a jeho X-Meny.

X-Men

Rogue se tedy přestěhovala do Xavierova institutu. V tuto dobu také Rogue odstranila jeden z bílých pruhů ve svých vlasech, aby podpořila velkou změnu ve svém životě. Charles chtěl, aby Rogue mutanti přijmuli, bez ohledu na její minulost. Ze začátku byli samozřejmě všichni podezřívaví, především Wolverine, který měl velmi dobrý vztah s Carol Danvers. Rogue ale pomalu nabývala důvěry, například když zachránila Loganovu snoubenku. Mystique samozřejmě nezahálela a snažila se svou adoptivní dceru získat zpět. Raven věřila, že Charles psychicky ovládá Rogue a nutí ji, aby zůstala u X-Menů. Charles ale Raven poví o tom, že je to Annina poslední šance, jak ovládnout její síly a Mystique tak neochotně odejde.

Rogue později našla zprávu, kde plukovník Mike Rossi žádal o pomoc. Rogue okamžitě vyšla k záchraně a zaútočila na S.H.I.E.L.D. Heli-Carrier. Aniž by si v té době uvědomovala, ovládli ji osobnostní rysy Carol Danversové, dokonce se začal měnit i její přízvuk a hlas. V tu chvíli ukradla indentitu Carol Danversové aka Ms. Marvel. Později byla obviněna z vraždy a bylo naplánováno, že na ní bude použito zařízení, které by neutralizovalo její moc, což se nepovede. V té době se Rogue stále snaží bojovat proti osobnosti Carol.

Po několika událostech Destiny předpověděla, že X-Meni zemřou v Dallasu. Poté co sledovali Storm, byli přivedeni právě do Dallasu, kde s nimi bojoval Freedom Force. Nakonec doopravdy X-Meni padli a dozvěděl se to celý svět. Poté co byli znovu vzkříšeni, rozhodli se, že své znovuzrození udrží v tajnosti. Poté se nakrátko X-Meni přesunuli do Austálie.

O něco později jsou Wolverine a Rogue unešeni a posláni na Genoshu. Oba zde byli zbaveni svých schopností. Rogue dovolí Carol Danvers, aby v tu chvíli ovládla její mysl a ta se díky svému špionážnímu a bojovému výcviku dostane ven i s Wolverinem. Poté se Carol a Rogue dohodnou, že pokud Rogue upadne do bezvědomí či je v extrémním stresu, Carol může převzít kontrolu nad její myslí a tělem.

Později se rozhodla, když byla pod kontrolou Carol, změnit si účes, aby byl takový jako měla Ms. Marvel a později si i vyzvedne nějaké věci z jejího starého bytu. Při následujícím boji si také oblékla kostým, který nosívala Ms. Marvel.

O několik týdnů později, Rogue se probudí v australském vnitrozemí se zcela neporušenými vzpomínkami a bez síly Ms. Marvel. Ta se od ní totiž odpojila a původně měla být jako další normální bytost, ale nebylo dostatek životní síly pro obě a Ms. Marvel na ní zaútočila. Rogue před ní utekla přes portály a objevila se v Savage Land. Carol ji ale nadále pronásledovala. V Savage Land byl i Magneto a ten jí přijal k sobě do skupiny a společně měli krátký románek. Poté ale prohlédla Rogue Magnetovu zlomyslnost a odešla od něj. Ještě před tím v boji nabyla zpět své schopnosti i schopnosti Ms. Marvel, ale bez toho aby se v ní znovu usadili Caroliny vzpomínky. Poté se vrátila zpět k X-Menům.

Mezitím, co Rogue byla pryč, k týmu se připojil Gambit. Od samého začátku se spolu s Rogue přitahovali a nakonec spolu utvořili pár.

Později při zabránění využití MKraan Crystalu, uvedla Rogue Gambita při vášnivém polibku do bezvědomí. Při tomto polibku Rogue vycítila, že Gambit má jakési temné tajemství. Po odvrácení hrozby, kdy Gambit byl stále v bezvědomí, Rogue odjela pryč spolu s Icemanem. Když se Gambit probral z kómatu, pronásledoval ji a když ji našel, Rogue chtěla vědět, co je to za tajemství. Gambit ale nebyl ochoten jí toto tajemství prozradit a tak se rozešli.

Po několika údálostech se Rogue vrátila zpět k X-Menům a dokonce se stala jejich vůdcem. Při prvním boji po vstupu do této funkce, Rogue se setkává s Skrully. Když na jednoho z nich použila své schopnosti, skrullské geny se smíchaly s jejím napůl Kree DNA a od té doby dokázala aktivovat paměť či schopnosti každého, koho v minulosti absorbovala. Ze začátku tyto schopnosti nedokázala ovládat a tak se občas její kůže měnila v ocel či ji z rukou vyrašily drápy. Díky meditačnímu tréninku s Wolverinem tyto schopnosti pomalu zkrotila, ale kvůli nim odstoupila z funkce vůdce X-Menů.

Když se Rogue přidala ke Stormině týmu X-Treme X-Men, opět se sblížila s Gambitem. Po boji s několika zloduchy, se rozhodnou společně odejít a žít na samotě. Pak je ale navštívili Bishop se Sage a oni souhlasili, že jim pomohou s nepřáteli. Gambit s Rogue se tak znovu přidali k X-Menům. V té době se k ní vraceli schopnosti, které ji dříve byly odebrány, schopnosti Ms. Marvel ale znovu nenabyla.

Po M-Day se znovu probudil Apocalypse. Gambit se v té době snažil chránit X-Meny, ale nakonec byl transformován do jezdce Smrti. Během této doby se dokonce několikrát snaží Rogue zabít.

Později se Rogue dostává znovu k Profesoru X a za pomoci Danger, je Charles schopen vstoupit do mysli Rogue a odstranit její psychické zábrany. Když později políbí Rogue Gambita, neobjeví se žádné absorbční účinky.

V Nation X je Rogue požádána Cyclopsem, aby vyučovala. Rogue reaguje skepticky, ale nakonec svolí. Setkává se zde se Stepfordskými kukačkami, které se snaží najít Phoenix Force. Ony ji požádají o absorbci schopností a ona tak může během chvíle sledovat útržky myšlenek všech lidí kolem sebe. Později se setkává se Surge, která ji požádá, aby si s Magnetem promluvila o tom, proč nedokáže ovládat své schopnosti, když je v jeho blízkosti. Když později mluví s Magnetem, zjistí, že on vždycky posiluje její schopnosti. Poté se Rogue s Magnetem začne líbat.

Po několika událostech v Age of X, je Rogue na pochybách, jelikož neví ke komu se má přiklonit - Gambit či Magneto. Gambit jí říká, že záleží na ní a že čeká až ona bude připavena. Následují události z Schism a Rogue se přidává k týmu Wolverina a stěhuje se na novou školu Jean Grey.

Komiks

Poprvé se Rogue objevila v komiksu Avengers Annual #10 v roce 1981.

Původ

Její původ je nám osvětlen v komiksové sérii Rogue či v některých číslech Uncanny X-Men.

Vlastní série

Rogue má svou vlastní sérii, ta má zatím tři řady. První série vyšla v roce 1995 a měla 4 díly, další čtyř-dílná série vyšla v roce 2001 a v letech 2004-05 vyšla třetí série s 12 díly.

Důležité události v komiksech

 • Rogue #2 (vol. 3) - narození, péče přešla na tetu Carrie
 • X-Men Unlimited #4 - přichází k Mystique
 • Classic X-Men #44 - polibek s Codym, utíká z domova
 • Marvel Fanfare #60 - začíná s Mystique páchat trestní činnost
 • Marvel Super Heroes #11 (vol. 2) - absorbuje síly Ms. Marvel
 • Uncanny X-Men #158 - první bitva na straně X-Menů
 • Uncanny X-Men #182 - více se projevuje Carol Danversová
 • Uncanny X-Men #227 - X-Meni umírají v Dallasu, následně jsou oživeni
 • Uncanny X-Men #239 - Ms. Marvel je schopná ovládat Anninu moc
 • Uncanny X-Men #269 - Ms. Marvel se od ní odděluje, Rogue před ní utíká do Savage Land
 • Uncanny X-Men #274-275 - začíná a končí románek s Magnetem
 • X-Men #4 - začíná chodit s Gambitem
 • X-Men #107 - absorbuje Skrulla, odstupuje z funkce vůdce X-Menů

Film

Rogue vystupovala ve všech dílech trilogie X-Men. Nejvíce prostoru jí bylo dáno v prvním díle, ve všech dílech ji hrála herečka Anna Paquin.

X-Men

V prvním díle utíká z domova a narazí na Wolverina, společně se dostávají do Institutu. Zde se nejvíce spřátelí s Bobbym (Iceman) a Johnem (Pyro). Magneto se mezitím dozví o jejích schopnostech a chce ji využít k tomu, aby přeměnila hosty na OSN summitu na mutanty. Plán mu skoro výjde, ale nakonec ho zastaví X-Meni a osvobodí Rogue

X-Men 2

X-Men 2 Rogue začíná chodit s Icemanem. Oba jsou na konci filmu povýšeni do první linie X-Menům díky svému výkonu proti Williamu Strykerovi.

X-Men: Poslední vzdor

V tomto filmu se objevuje lék na mutantské geny. Rogue ihned tento lék zaujme díky jeho účinkům, jelikož její síly jí v mnohém ovlivňují psychiku i samotný život. Nakonec se rozhodne si lék opravdu vzít. Následně se vrací do Institutu a bez jakéhokoliv vedlejšího účinku, se dotýká Icemana. Rogue v této době své schopnosti sice nemá, ale je nanejvýš pravděpodobné, že v budoucnosti se opět objeví podobně jako u Magneta.

Seriál

X-Men

Poprvé se Rogue objevila v seriálu X-Men. Jako v jediném seriálu tu má schopnosti od Ms. Marvel. Podobně jako v komiksu, zde má vztah s Gambitem. Občas je ale také viděna s Cyclopsem, Archangelem nebo Colossusem.

X-Men: Evolution

Zde je zobrazována jako teenagerka s goth stylem, často samotářská a cynická. Také zastupovala jak Bratrstvo, tak později i X-Meny. Ze začátku projevuje zájem o Cyclopse (režisér naznačil, že poté co skončila dějová linie seriálu by mohlo mezi Scottem a Rogue k něčemu dojít). Později je ale i s Gambitem. Rogue tady nemá příliš dobrý vztah s Jean, jelikož ta má podle ní všechno - je populární, přátelská a navíc se může dotýkat ostatních lidí.

Wolverine and the X-Men

Dále Rogue vystupovala v seriálu Wolverine and the X-Men. Tady měla podobnou povahu jako v X-Men: Evolution. Podobně jako v předešlém seriálu, postaví se na obě strany - k Bratrstvu i X-Menům.

X-Men Anime

V X-Men Anime se Rogue objevila pouze jednou a to v závěrečném díle.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

bane
Offline

Tato postava má přinejmenším zajímavé schopnosti. Rogue, ale měla těžký život. A tyto schopnosti jí to moc neulehčovaly. Nakonec našla cestu a stala se členkou X-Menů.

(1. února 2013)
sabo5
Offline

Rouge postava která je velmi často podcěňovaná ale dokáže strašně velké věci a má zajímavé schopnosti které ji ovlivňovali život a pořád ovlivňují.

(3. července 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1981
První výskyt Avengers annual #10
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Absorbce vzpomínek, osobnosti, schopností a energie ostatních při fyzickém kontaktu
Alias Anna Marie, Anna Marie Raven, Ms. Smith, Irene Adler
Výška 173 cm
Váha 54 kg
Barva vlasů hnědá
Barva očí zelená
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk (Mutant)
Místo původu Caldecott County, Mississippi

Systémové informace

Má na starosti Wanda
Vloženo 1. srpna 2011
Naposledy editováno 4. září 2013

Najdete nás na Facebooku