85.0%
Dr. Doom

Marvel

85.0%

Charakter Dr. Dooma.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

DR. Doom je nejslavnější a nejznámější nepřítel superhrdinské " rodiny " Fantastic Four. Poprvé se objevil v pátém čísle komiksu Fantastic Four v roce 1962. Každý asi ví, že největší inteligentní špičkou Marvelu je Reed Richards, proti kterému Doom zrovna bojuje. Dá se říct, že Doom je něco jako pravý opak Reeda. Ten se dá považovat za největší mozek podsvětí, zatímco Reed spolu se zbytkem Fantastic Four je zastáncem zákona.

 
Pokaždé, když Doom předstírá spolupráci, vyklube se z toho možnost konce světa. Jeho charakter je věčně vzteklý, a pokaždé když se střetává s Fantastic Four, není pesimistický - ve všem si věří.
 
 
 
Technické vychytávky:
Kromě Doombotů, které Doom používá velmi často, se Doom jednou pokusil napadnout polovinu Ameriky svýma vlastnoručně vyrobenýma včelama, které měly za úkol se rozmnožovat po celém světě. Navíc včelám namontoval speciální zařízení, které odolalo schopnostím celé Fantastic Four. Ovšem, Reed Richards opět využil svůj intelekt, a podařilo se mu tyto " mechanické mršky ", jak je nazval Thing zničit všechny do jednoho. 
 
 
Příslušenství v týmech:
Doom vždy pracoval sólo, a nic se na tom zatím nezměnilo (Alespoň v Ultimate Universu). Ovšem, jednou se proti Fantastic Four postavil se svým neidentifikovatelným otcem, který měl být údajně mrtvý. Zprvu to vypadalo, že spolu zvítězí, ale všechno bylo naopak. Jak je již zvykem - Reed Richards využil svůj intelekt na vysoké úrovni. Mimojiné, taky byl nucen spojit síly s týmem Baxter Buliding " Think Thank ", odtamtud ale odešel po několika hodinách, kdy byla mise údajně dokončena.
 
 
Schopnosti:
Přirozený intelekt na stejné úrovni jako jeho pravý opak Reed Richards, i když jeho specialitou je robotika a bezdrátová komunikace, a jako plus taky ovládá magii. Doom je génius ve fyzice, robotice, genetice, kybernetice, biochemii, zbraních, technice, umí cestovat v čase a ovládá magii. 
 
 
Síly:
Organické kovové brnění, které vydrží většina útoků. Taky umí léčit zranění, kromě případů, že zraní sám sebe. Doom si umí vyměňovat myšlenky s ostatními. Vládne mystickými silami na stejné úrovni jako DR. Stange.
 
 
Technické vychytávky v Ultimate universe:
V této realitě stačí Doomovi pouze  Doomboti. Ovšem by bylo zbytečné nejmenovat pouze je. Většina jeho technických zbraní je v jeho bojovém obleku. Samotné jeho brnění je sofistikované, nekleárně poháněné a titánové, což dělá zbraň už z jeho samotného brnění. Doomovi brnění taky poskytuje nadlidskou sílu, obsahuje trysky pro let, pokud Doom chce, dokáže si kolem sebe vytvořit silové pole, a všechno možné, co Doom dokázal vymyslet.
 
 
Příslušenství v týmech v Ultimate universe:
Nejdříve spolupracoval s týmem Cabal, dříve Knights of the Atomic table, Acts of vengeance, s Namorem se spojil proti FF, a na krátkou dobu se stal zaměstnavatelem Terrible trio.

 

Victor Von Doom se narodil v bohémské rodině v nevelké evropské zemi Latveria. Jeho otec byl lékař, a jeho matka byla nezaměstnaná. Matka udělala v mládí strašlivou chybu. Upsala se démonovi Mephistovi kvůli toho, že nebyla oblíbená a stávala se terčem posměchu. Po dlouhé době nedala Victorova matka Mephistovi nic na oplátku. Mephisto se rozzuřil, a rozhodl se jí vzít život. Pak byl Victor nucen žít s tátou. Když zemřel i otec, malý Victor začal vinit ze smrti svých rodičů celý svět. Malý Victor sice nevěřil v něco takového, ale kvůli smrti svých rodičů se ponořil do knih, které mu daly nesmírné znalosti o magii a vědě. Netrvalo dlouho, a z Victora se stal vědecký génius.
 
V pubertě nastoupil na vyskokou školu specifisky zaměřenou na vědu. Tam ještě více posílil své znalosti. Na této škole se také seznámil s Reedem Richardsem a Benem Grimmem. Victor odmítl nabízené přátelství a spolupráci Reeda. Celou dobu tajně vyráběl přístroj, který ho měl přenést do Mephistovy říše s cílem zachránit svou matku. Victor ale neuposlechl varování Reeda - totiž že se v přístroji nachází vada. Když přístroj spustil, vada se projevila obrovskou, ale zároveň malou explozí, která Victorovi způsobila hrozivé jizvy na tváři. Jelikož porušil školní řád, byl okamžitě vyloučen. S hambou se vydal do Tibetu, kde se nacházeli mniši. Těm Victor nakázal, aby mu ukovali železnou masku.
 
Když mniši masku dokončili, Victor mnichům nakázal aby mu masku nasadili hned. Maska ještě nebala dostatečně vychlazená, takže k jizvám si Victor způsobil strašlivé popáleniny. Victor okamžitě odjel zpět do Latverie. Tam využil svých znalostí vědy a techniky a sestavil si titánové brnění s odpalovacím zařízením a dalšími zbraněmi. Postavil si své vlastní roboty zvané Doomboti, kteří slouží jako Victorova osobní ochranka. Victor si dal přezdívku Dr. Doom, a stal se králem Latverie. Dal se na dráhu zločinu, a když vznikla Fantastic Four, Victor se stal jejich největším nepřítelem.
 
 
Historie:
Desáté narozeniny Victora Von Dammea byly velmi překvapivé, a šokující. Jeho otec mu prozradil, že celý rod Dammeů jsou potomci Draculy. Ostatní Draculovy potomcibyli rozptýleni po celé Evropě. Když bylo Victorovi dvanáct, odcestoval z Belgie do Ameriky, kde studoval na Baxter Bulliding. Baxterova budova tehdy byla škola pro mladé a nadané géniusy. O nějaké čtyři roky se seznámil s Reedem Richardsem, a jeho intelekt mu okamžitě začal závidět. Reedovi šla ze všeho nejvíc robotika, a právě s tou potřeboval Victor pomoci, ale nechtěl si připadat jako srab, a tak, místo toho aby Reeda požádal o pomoc, vloupal se do Reedova pokoje a dozvěděl se tam více, než chtěl. Taky se dozvěděl, že jeho fyzikální výpočty byly špatné. 
 
Během následujících pěti let předstíral spolupráci s Reedem Richardsem, ve skutečnosti měl však v úmyslu posbírat co nejvíce znalostí a být chnytřejší než Reed. Při stavbě paraálního světa Negativní zóny Victora napadlo, že by mohl zařídit, aby si všichni mysleli, že Reed je břídil. Přenastavil důležité části těsně před spuštěním Negativní zóny, a ta vcucla Victora i Reeda dovnitř. Přítomní byli také jejich asistenti Sue Storm, Johnny Storm a Ben Grimm. Ti se také octli v Negativní zóně. Po návratu zpátky na Zem všichni zjistili, že mají nadpřirozené dovednosti. Victor se transformoval do kovové formy, a vypadal, jako by na sobě měl brnění. Po této události všichni opustili Baxter Buliding. O několik let později začínají Reed, Ben, Sue a Johnny působit jako Ultimate Fantastic Four, a pomáhají všude kde se dá. Zato Victor je stále normálním člověkem, který momentálně žije v Belgické chudé čtvrti, a snaží se svou čtvrť udělat bohatou. Snaží se vyloupit klenotnictví. Ovšem ho Reed & Spol. zastaví. Od té doby s Victor přísahá, že se pomstí celému světu. V jeho zločiinnecké kariéře je celosvětově známý pod jménem DR. Doom.
 
 
Ultimate Universe:
V této realitě se DR. Doom od toho původního nijak zvlášť neliší. Zvláště se liší pouze jménem - Victor Von Damme. Jak je zvykem, vzhled má trošku jiný. V této realitě pochází Doom z chudé Belgické čtvrti, a zoufale se snaží udělat svou čtvrť bohatou. Právě Ultimate FF udělá z Dooma zločince, když mu překazí jeho pokus o loupež.

Dr. Doom se poprvé objevil v pátém čísle komiksu Fantastic Four roku 1962 s názvem " Prisoners of DR. Doom ". Jelikož se DR. Doom v dnešních komiksech moc nevyskytuje,  vídáme ho spíše ve filmech. Naposledy jsme si ho mohli připomenout v prvním čísle magazínu Ultimate Spider-Man & Spol., kde se objevil v příběhu Ultimate Fantastic Four: Doom. Taky se objevil v komiksu Ultimate Fantastic Four: Zrod od autorů Briana Michaela Bendise a Marka Millera.

 

Dr. Doom se objevil ve filmu Fantastic Four, a Fantastic Four 2: Rise of the Silver Surfer. Objevil se i v seriálech Spider-Man, nebo Fantastic Four. Nejvíce rolí má ale pochopitelně ve snímcích s Fantastic Four. Je možné, že ho uvidíme v reebotu, který se chystá na rok 2013, ale zatím to nevypadá dobře, takže se film nejspíš přesune na jiný rok. Nejdříve ho měl režírovat Josh Trank, ovšem se dozvěděl teprve na place filmu Kronika, že má film režírovat.

 

 

Komentáře uživatelů

Memphis
Offline

Stylový arcipadouch. Nejvíce se mi líbil v Tajných válkách. Tajuplný, nenávistný a pomstichtivý génius a vládce Latverie.

(20. června 2013)
The First Robin
Offline

Jeden z nejzákeřnějších padouchů. Nemilosrdný záporák bez slitování.

(18. července 2013)
bane
Offline

Parádní záporák. Asi můj nejoblíbenější od Marvelu. Obzvlášť super je v Ultimate Fantastic Four.

(26. ledna 2013)
Bobba Fett
Offline

Temný pán Latverie , ktorý nepozná zľutovanie. Keď nebojuje s FF tak trávi čas ako vedec alebo tyranizovaním poddaných. Doom je ten typ zloducha, ktorý sa dá použiť pri veľkých vojnách, ktoré zahrňujú celý Marvelovský svet. Niečo na spôsob Ultrona, Kanga, Galactusa alebo iných. proste pán zla. Vo filme mi prišiel veľmi dobrý. Jeden z najlepších zloduchov... A navyše vždy som túžil mať takú masku ako on len to brnenie by mi asi nevyhovovalo... Príliš ťažké, keď uzvážime, že je z adamantia...

(7. srpna 2013)
nightwing
Offline

vinikající padouch a také senzační postava jsem rád ž se s takovým padouchem potkám bud v komiksech a nebo filmu zkrátka senza

(24. ledna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1962
První výskyt Fantastic Four # 5
Svět Marvel
Strana Záporná
Schopnosti Doom je vědecký génius, a umí ovládat magii, vlastní titánové brnění s odpalovacím zařízením.
Alias Invincible Man, The Master, Vincent Vaughn, Victor Von Doom, Victor Von Damme
Výška 201 cm
Váha 187 kg
Barva vlasů hnědá
Barva očí hnědá
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu Haasenstadt, Latveria

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 11. května 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku