73.3%
Quicksilver

Marvel

73.3%

Příběh podceňovaného syna jednoho z největších zloduchů Marvel vesmíru - Magneta. Syna, který si vyzkoušel obě strany a který se dlouho dobu držel po boku svého dvojčete Wandy - Scarlet Witch.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

 

Charakteristika:

Quicksilver je známý především ve společnosti svého dvojčete Wandy neboli Scarlet Witch. Je dalším zástupcem mutantů - či obecně postav, které přešli ze strany zla na stranu dobra. Narozdíl od jiných se ale i v dalších letech jeho strany měnily a někdy nebyla tak úplně jasná. Vždy také nebyl úplně příčetný a v posledních událostech byl považován za psychicky nestabilního.

 

Mezi jeho povahové rysy patří cílevědomost či strategické smýšlení, ale i žárlivost a netrpělivost, občas bývá i arogantní. Chová v sobě ochranitelské sklony vzhledem ke své sestře a později i dceři.

 

Schopnosti:

Quicksilver má schopnost nadlidské rychlosti. Ta původně přesahovala rychlost zvuku - něco kolem 770 mil za hodinu. Měl velké zásoby energie, díky kterým mohl běžet nespočet hodin až do dalšího načerpání energie. Svou rychlost využíval mnoha způsoby (může například běhat přes vodu či po zdech), aby tak dokázal přemoct svého protivníka. Když byl vystaven izotopu E, jeho schopnosti vzrostly a on se mohl pohybovat rychlostí 3805 mil za hodinu - tohle číslo nemusí být konečné. Je možné, že by se mohl pohybovat ještě rychleji, kdyby nebyl ovliněn normálními podmínkami například na Zemi. Quicksilver je celkově imunní proti tření, snížení kyslíku nebo dopadům velké rychlosti na jeho těle.

 

Jeho tělo je celé přizpůsobeno rychlosti, kterou dokáže vyvinout. Nevytváří únavové jedy, které normálně omezují náš pohyb, a tak není nucen k odpočinku. Klouby má také přizpůsobené. Šlachy jsou velice pevné. V jeho kostech se skrývají neznámé látky, které jsou odolnější než vápník. Reakční doba je několikanásobně kratší než u normálních lidí a i jeho mozek zpracovává informace rychleji, aby mohl vnímat okolní svět při rychlém pohybu.

 

 

 

 

Je obdařen velkou silou, která je uložena především ve spodní části těla díky úpravám pro běh. Kromě nadlidské síly vlastní i nadlidskou odolnost.

 

Když byl Quicksilver ve vlivu krystalů Terragenu, jeho molekuly se dokázaly pohybovat tak rychle, že mohly "skákat" do budoucnosti. V té může zůstat několik minut ale i několik hodin. Když se vrátí, dostává se do skoro té samé chvíle, jako když zmizel. Jeho schopnosti jsou posíleny, když má krystaly v kůži, ale když mu je mutant Rictor odebere, Quicksilver ztratí své schopnosti. Po delší době však znovu získá svou původní schopnost - super rychlost.

 

Dovednosti:

- Pietro je zkušeným bojovníkem. Trénovat ho například Captain America.

- Velkou Pietrovou zbraní je to, že dokáže díky svým schopnostem i i rychleji myslet a jeho schopnost vnímání je také rychlejší. To například nedovoluje telepatům vniknout do jeho hlavy.

 

Vztahy:

Jeho nejdůležitějším a nejdelším vztahem byl ten s Crystal - příslušnicí mimozemské rasy Inhumans, kterou si i vzal a měl s ní svou jedinou dceru - Lunu.

 

 

 

 

Rodina:

Jeho otcem je světoznámý mutant Magneto a jeho matkou je Magda. S otcem neměl nikdy příliš dobrý vztah, Pietro většinou neschvaloval otcovo smýšlení a Magneto ho neshledával vhodným a spolehlivý a samozřejmě se mu nelíbilo, když se přidal k Avengers. Quicksilver má dvojče - Wandu, která je také obdařena mutantskými schopnostmi a jsou si vzájemně velice blízcí. Dále má ještě nevlastní sestru Polaris a samozřejmě už zmíněnou dceru Lunu.

 

 

 

 

Skupiny:

Quicksilver byl často členem Avengers, je jím i v součastnosti, když patří mezi zaměstnance Avengers Academy. Předtím byl například u Knights of Wundagore, kterým dokonce velel, dále byl součástí X-Faktoru či milice Inhumans, když žil na Attilanu s Crystal. Na počátku své mutantské kariéry patřil k Bratrstvu mutantů, které vedl jeho otec Magneto.

 

Dětství a dospívání

Pietro je syn Magneta a cikánky Magdy. Magda těsně před jeho narozením od Magneta utekla, protože se dozvěděla o jeho tajemných silách a plánu na ovládnutí celého světa. Svůj domov našla ve Wundagore v balkánských horách v malém evropském státě Transia. Zde ji přijala Bova, což je humanoidní kráva (byla experimentem High Evolutionary), u které Magda přebývala do té doby než porodila Pietra i jeho sestru-dvojče Wandu. Hnedka jak Magda porodila, utekla od Bovy a zanechala zde i svoje děti, protože se bála, že ji Magneto najde. V krutých podmínkách v Wundragore nejspíš zemřela.

 

 

High Evolutionary byl požádán Bovou, aby vybral rodiče pro dvojčata a on našel cikánskou dvojci - Djanga a Maryu Maximoff. Ti dříve přišli o svá vlastní dvojčata a tak Wandu s Pietrem přijali jako své vlastní děti.

 

V průběhu let (v době dospívání) se začaly projevovat jejich síly. Django v té době musel krást potraviny od vesničanů, ti na to přišli a rozhodli se zaútočit na cikánskou vesničku. Pietro využil své rychlosti a spolu se svou sestrou uprchl pryč. Oddělení od zbytku rodiny na něj působilo tak traumaticky, že na dlouhý čas zapomněl na detaily ze svého dětství. Dalších pár let, Wanda a Pietro putovali východní a střední Evropou.

 

Narozdíl od Pietra, Wanda neměla své schopnosti pod kontrolou a jednou tak omylem podpálila dům. Vesničané se chystají na útok proti nim, ale zachrání je Magneto.

 

Brotherhood of Mutants

Dvojčata jsou tak nuceny přidat se k Magnetově skupině - Brotherhood of Mutants. Dostali také své přezdívky - Pietro se stal Quicksilverem a Wanda Scarlet Witch. Magneto ani oni dva nemají tušení, že jsou v nějakém rodinném stavu. Pietro s Magnetem nezůstává rád, často je šokován bezcitným chováním svého biologického otce.

 

Později, když je Magneto poražen Strangerem, Pietro s Wandou opustí Bratrstvo a vracejí se do Evropy a do Transie.

 

Avengers a další týmy

Sourozenci se dozvědí o tom, že Avengers hledají nové členy. Zasáhne je lítost z činů, které udělali v minulosti, když působili v Bratrstvu, a tak se přidají k známému superhrdinskému týmu. Měli na chvíli nahradit základající členy, kteří si chtějí udělat menší dovolenou. Captain America, Hawkeye, Quicksilver a Scarlet Witch se začnou nazývat SZP Kooky Quartet. Nejdříve je nový tým považován za méně schopný, ale po bojích s Doctorem Doomem či Kangem Dobyvatelem toto přesvědčení zmizí. Quicksilver zde má často problémy s Hawkeyem díky jejich rozdílným povahám, ale Captain America je držel na uzdě.

 

 

Když Wanda s Piotrem přišli o své schopnosti, vrátili se znovu na místo svého narození. Telepaticky je kontaktoval Profesor X a požádal je, aby se přidali k X-Menům. Ti odmítli, jelikož kdyby se vrátili do Ameriky, tak jedině jako příslušníci Avengers. Později oba nabyli zpět své schopnosti a vrátili se zpět k Avengers.

 

Při jednom boji byl Quicksilver zraněn a byl ošetřován Crystal, příslušnicí Inhumans. Oba se do sebe zamilovali a brzy se také vzali.

 

Wanda s Pietrem se znovu vydali do svého rodného města, kde se od Bovy dozvěděli o své matce. Ovšem tajemství kolem jejich otce zůstalo neodhaleno, jelikož Magda nikdy ze strachu před Bovou nemluvila o Magnetovi.

 

Později se vrátil ke své manželce do Inhumanského města Attilan. Zde pracoval jako důstojník. Nedlouho po svatbě s Crystal, se jim narodila dcera - Luna, která byla normální lidskou bytostí. V Attilanu je navštívila i Scarlet Witch i s Visionem, který byl v té době jejím manželem. Mezitím Magneto chtěl vystopovat kroky své manželky - Magdy a dostal se až k Bově, která mu zdělila informace o Magdě i o dvojčatech. Když se to Magneto dozvěděl, hnedka zamířil do Attilanu, aby to sdělil svým dětem. Scarlet Witch byla zmatená a v šoku, ale Pietro byl rozhořčený a zděšený. Pietro Magneta ochránil a jeho nenávist k němu ještě vzrostla, když se Magnus vrátil zpět k terorismu.

 

Pietro se dozvěděl o tom, že by ho Crystal měla údajně podvádět, rozčílil se a odešel z Attilanu. Svůj vztek obrátil i proti Avengers, ale nejednal sám za sebe. Jeho mysl v tu dobu ovládal Maximus - zlý a lstivý bratranec Crystal. Bojoval také proti Fantastické čtyřce. Nakonec se z jeho vlivu dokázal vymanit. K Crystal se však vrátit nemohl, monarch Inhumans Black Bolt zakázal jejich vztah. Crystal s Lunou se tedy nakonec vydaly na Zem a společně s Piotrem se přidali k X-Faktoru.

 

Quicksilver s Crystal se tedy pokusili o usmíření, ale ona se zapletla s Black Knight. Poté opustil X-Faktor, ale byl v úzkém kontaktu s Avengers. Avšak s Crystal opět začali budovat vztah, pak ale zmizela při událostech Onslaught. V té době se jeho největším zájmem stala jeho dcera, Luna. Crystal se s Avengers nakonec vrátila, ale nedokázala si vybrat mezi Black Knightem a Quicksilverem. V těchto chvílích, když k Knights of Wundragore, byl vystaven izotopu E, který posiloval jeho schopnosti.

 

Když Wanda zešílela a zaútočila na Avengers, svolala se rada mezi Avengers, Profesorem X a Doctorem Strange, kteří mluvili o osudu Wandy. Pietro se domníval, že ji chtějí zabít a tak se vydal na pomoc k Magnetovi. Magneto ale nevěděl, jak v této situaci jednat. Následně Pietro přesvědčil Wandu, aby předělala svět tak, aby se splnila přání všech. Tak Wanda přetvořila realitu na House of M. V té byl Pietro po boku Magneta jako princ. Když však vyplula pravda napovrch, Magneto ubil Pietra k smrti ve vzteku. Wanda ho přivedla zpět k životu, ale pak vzala sílu 99% mutantů na světě.

 

 

Pietro ztrácí své schopnosti jako většina mutantů po událostech M-Day. Žil jako bezdomovec v ulicích New Yorku a tak jednou poslal zprávu Crystal do Attilanu. Než se však dostal reakce, setkal se s Spider-Manem, kterému se během předešlých událostí narodil syn, ten ale po Wandině zásahu zemřel. Spider-Man byl plný žalu a nenávisti vůči Quicksilverovi. Ten skočil z budovy v zoufalém pokusu se zasebevraždit. V tu chvíli ho nalezne Crystal, která ho teleportuje k léčitelovi do Attilanu.

 

Poté, co se Pietro zotavil, požádal Black Bolta, jestli by nemohl dostoupit Terrigenesis - přírodní mutagen, jenž leží v Anttilanu. Doufal totiž, že mlhy Terrigenu by mohly obnovit jeho mutantní schopnosti. Jeho žádost však byla zamítnuta. Tajně se tak proplížil do jeskyně Terrigenu a vystavil se jeho vlivu. Jeho původní schopnosti se však nevrátily, místo toho získal schopnost cestovat časem. Jeho starší já mu vysvětlilo, jak se schopností zacházet a nedlouho na to, Quicksilver vymyslel plán, jak obnovit mutantský druh na Zemi. Chtěl ukrást krystaly Terrigenu a přenést je do New Yorku. Do svého plánu zasvětil i Lunu, která díky krystalům získala empatické schopnosti.

 

 

Používání krystalů vedlo k konfliktu s americkou vládou i s Inhumans. Ti mu také krystaly sebrali a on s Lunou jen tak tak utekli z jejich dosahu. Quicksilver si však zachoval malé množství krystalů. Byl často vystaven vlivu zbytku krystalů a tak mohl hojně cestovat do budoucnosti, když se vrátil byl pomatený. V tomto stavu si násilně vpravil krystaly do rukou a do hrudi. Přestěhoval se do Mutant Town v New Yorku, kde znovu začal s léčbou mutantů, kteří přišli o své schopnosti. Inhumans mezitím zjistili, že Pietro má krystaly zakotvené v kůži. Dochází ke tiché válce mezi Amerikou a Inhumans. Dále se setkal s Crystal, která mu řekla o tom, že se s ním chce rozvést a že nechce, aby viděl znovu Lunu.

 

Později se setkává s mutantem jménem Rictor, který mu krystaly odebere z kůže.

 

Po několika událostech, Quicksilver se ocitne ve vězení. Odhalí také, že má své původní schopnosti, které hnedka použije, když chce uniknout z vězení. Hned při svém útěku zachránil ženu a probudil se v něm znovu pocit, že by chtěl být hrdinou a pomáhat lidem. Od té doby často pomáhal Avengers s jejich misemi. Nakonec se stal opět oficiálním členem, i když měl postranní úmysly v podobě sblížení se svou sestrou Wandou.

 

V této době je Pietro součástí Akademie Avengers, také se snažil najít svou ztracenou sestru.

 

 

První výskyt

Quicksilver se poprvé objevil v Uncanny X-Men #4 v roce 1964.

 

 

Původ

O původu Quicksilvera se dozvídáme v Avengers #234 v první sérii.

 

Vlastní série

Quicksilver má svou stejnojmennou sérii, která má 13 dílů a vycházela v roce 1997-98. Další série, která volně navazuje na události v House of M, se jmenuje Son of M a mluví se zde především o životu, který Quicksilver žil, poté co ztratil schopnosti. Jedná se o 6-dílnou sérii z roku 2006.

 

 

Důležité události v komiksech

Uncanny X-Men #11 : Opouští Brotherhood of Mutants.

Avengers #16 (1. série) : Přidává se k Avengers.

Avengers #36 (1. série) : Vrací se do Avengers

Fantastic Four #131 : Nachází ho zraněného Crystal, převáží ho do Attilanu, zamilují se.

Fantastic Four #150 : On a Crystal se berou.

Avengers #185-187 (1. série) : Dozvídá se o svém původu.

Avengers #188 (1. série) : Crystal mu oznamuje, že je těhotná.

Fantastic Four #240 : Narodila se Luna.

Vision & Scarlet Witch #4 (1. série) : Dovídá se, že je Magneto jeho otec.

Quicksilver #1 : Stává se velitelem Knights of Wundagore.

Avengers #38 (3. série) : Vrací se k Avengers.

Avengers #58 (3. série) : Opouští Avengers.

House of M #1 : Dozví se o tom, že Avengers jednají o zabití Wandy.

House of M #7 : Žije ve změněné realitě, je odhalen a vystaven hněvu Magneta, po vrácení reality, ztrácí schopnosti.

Son of M #2-3 : Absorbuje mlhy Terrigenu.

Son of M #6 : Vpravuje si krystaly do vlastního těla.

Silent War #2 : Crystal se s ním rozchází a zakazuje mu vidět Lunu.

X-Factor #20 : Rictor ho zbavuje krystalů v těle.

 

Alternativní reality

 

Ultimate Marvel

Charakter Quicksilvera v Ultimate vesmíru se až tolik neliší od toho z klasického. Rozdíl je ale například v jeho schopnostech, v Ultimate je jeho rychlost mnohem vyšší (Mach 10, normálně Mach 5). Rozdíl je také v tom, že je si plně vědom svého vztahu k Magnetovi a on i s Wandou byli součástí Bratrstva mutantů. Magneto svoje děti často zásobil urážkami, posměchem a záští, zvlášť tyto věci obracel proti Pietrovi. Jednou tak sebral Magnetovi jeho helmu, aby mu mohl do hlavy vlézt Charles Xavier. Později spolu s Wandou přejdou do Ultimates. Se sestrou měl velmi blízký vztah, ve kterém se často mohly nalézt známky incestu.

Později byla jeho sestra zabita a on se vrátil ke svému otci. Při jeho ochraně je poté smrtelně zraněn. Po nějaké době se však ukáže, že nezemřel. Při řeči pro mutantská práva, kterou pronášel Scott Summers, zabije Cyclopse jednou kulkou do hlavy. Když pak mluví s Moirou, prohlašuje, že by chtěl pokračovat v odkazu svého otce. Později se však setkává se svým otcem, o kterém si všichni mysleli, že je mrtvý.

 

Age of Apocalypse

V této skutečnosti je Quicksilver součástí X-Menů, které vede jeho otec, a má romantický vztah se Storm. Než se přidat k otcově skupině, spolu se sestrou žil v Transii.

 

 

 

Filmy

Quicksilver se krátce objevil ve filmu X-Men Origins : Wolverine. Jeho jméno bylo nejspíš zmíněno i v druhém díle mutantské trilogie.

 

Seriály

- Objevil se v několika epizodách The Marvel Superheroes.

- Hostoval ve 4 dílech X-Men : The Animated Series. Zde je zobrazen jako člen X-Faktoru, později se tady také dozví o tom, že je synem Magneta.

- Dále se objevil v seriálu X-Men : Evolution, kde je součástí Bratrstva mutantů. Vyskytuje se tu se svou sestrou a také ví o tom, že je Magneto jeho otec.

- I v seriálu Wolverine and the X-Men je součástí Bratrstva mutantů. Dokonce je jejich vůdcem a přijímá rozkazy od Magneta.

Komentáře uživatelů

bane
Offline

Zajímavý hrdina. Dřívější člen Magnetova bratrstva mutantů a nynější člen Avengers. Jak říkám zajímavá postava.

(27. ledna 2013)
Bobba Fett
Offline

Mne príde taký bez ničoho taký príliš jednoduchý a nezaujímavý. Tri hviezdičky dávam vďaka nasledovnému: 1. Je synom Magneta, čo zatriaslo jeho charakterom 2. Jeho sestra je Scvarlett Witch jedna z najzaujímavejších postáv histórie komixu (pre mňa) 3. Chcel by som vedieť tak rýchlo behať...

(7. srpna 2013)
The First Robin
Offline

Marvelovská odpověd na Flashe. Rychlík z elitní mutantní rodiny. Ještě štěstí, že má poněkud jiné smýšlení než jeho otec.

(29. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1964
První výskyt Uncanny X-Men #4
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Dokáže se pohybovat neuvěřitelnou rychlostí
Alias Pietro Django Maximoff, Magnusson, Pietro Frank, Mateo Maximoff
Výška 183 cm
Váha 79 kg
Barva vlasů bílá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu Wundagore, Transia

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Wanda
Vloženo 27. února 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku