93.3%
Wolverine

Marvel

93.3%

Dlouhožíjící mutant James "Logan" Howlett s minulostí plné krve, války, nenaplněné lásky a zrady, je jedním z nejnebezpečnějších mutantů. Jeho regenerační faktor, smysly zvířete a kostěné drápy, které dostaly Adamantiový tuning stejně jako celá jeho kostra dělají z Wolverina absolutní zbraň. Buďme rádi že je na straně dobra.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Původ

James Howlett jako malý chlapec neměl zrovna lehký a luxusní život. Narodil se koncem devatenáctého století. Byl druhé ditě Elizabet a Johna Howlettovích. Jeho otce mu zabil Thomas Logan. V Jamesovi toto trauma vyvolalo mutantské schopnosti, vyrostly mu kostěné drápy a těma zabil Thomase Logana. Jeho matce Elizabet z toho hráblo a vystřelila si brokovnicí mozek z hlavy.

Jediný kdo přežil je James,jeho nevlastní bratr Dog Logan a jeho dětská kamarádka. James poté utekl z domova. O nějakou dobu později bojoval ve Druhé Světové Válce po boku Captaina Americy. Byl ale zajat, a byl odsouzený na několik let v cele. Ovšem jistý Villiam Stryker, zakládajíci skupinu Weapon X, Wolverinovi slíbil svobodu, ale pod podmínkou, že se k Weapon X přidá. Wolverine si tedy probojoval svobodu.

Stryker tvrdil, že pomáhají vlasti. Wolverine byl mutant se schopností okamžité regenerace, a k tomu měl 6. kostěných drápů (3. na každé ruce). Dále měl taky skvěle vyvinuté smysly. Pro zlepšení schopností do Wolverina vpustili kov zvaný Adamantium, které vylepšílo původní kostru. Byl takřka nezničitelný. Ovšem netrvalo dlouho, a Wolverine zjistil, o co Strykerovi do opravdy jde. Z Weapon X utekl. Později se ho ujal jaký si manželský pár. Hlava rodiny mu kvůli jeho mutantským schopnostem dal možnost přidat se ke Kanadskému superhrdinskému týmu Alpha Flight.

Wolverine ale odmítl s tím, že nechce být žádný superhrdina. Později odcestoval do Ameriky, kde narazil na Profesora Charlese Xaviera. Ten mu nabídl místo u jeho týmu zvaný X-Men. Wolverine znovu odmítl, ale zamiloval se do dívky jménem Jean Greyová, takže místo přijal. Wolverine je týmu velice nápomocen, jelikož se nikoho nebojí, a útočí i bez povolení na nepřítele, takže se tým díky Logana zbaví mnoho překážek.

Tvorba

V době kdy byl Wolverine tvořen, se komiksům v kanadě dařilo. Roy Thomas, editor Marvelu, dostal nápad a zaukoloval Lena Weina, aby vytvořil postavu a vložil jí do Hulkova komiksu. Postava dostala dvě jména 1.Wolverine 2.Badger. Na základě těchto dvou jmén navrhovaly vlastnosti, vhled  a kostým .Vzhled a vlastnosti navrhl John Romita, kterému se vice líbilo jméno Wolverine a snažil se postavu stotožnit se smysly zvířete. Wolverine byl poprvé vypracován Herbem Trimpem.

Zásadní příběhy

První světová válka

Během první světové války bojoval Logan na straně americké armády. Když Němci vypustili do zákopů jedovatý plyn, zemřeli všichni až na Logana, který díky své regenerační schopnosti přežil. Přišel si pro něj Lazaer (přesmyčka Azrael, anděl smrti), ale Logan ho v boji porazil. Kvůli tomuto incidentu se už v naší rovině nemůže anděl smrti Logana dotknout, což ale znamená, že pokaždé, když Logan přežije svoji smrt, musí andělovi znovu čelit v rovině astrální. Ne zrovna záviděníhodná situace.

Druhá světová válka

Logan se následně zúčastnil i druhé světové války. Bojoval za kanadskou armádu na východní i západní frontě. Na západní frontě se setkal i s Kapitánem Amerikou a Bucky Barnesem společně bojovali za svobodu a mír. Oba věděli o jeho mutaci a Důvěřovali mu. Jejich první společná mise byla na osvobození Nathashi Romanovové(v té době malé ditě). Logan se rozhodl oficiálně zapojit do války a narukoval do armádního teamu First Canadian Parachute Battalion. Pod tímto praporem se poprvé setkal s Bloodscreamem, silným a nesmrtelným upírem. Bojoval v různých misích. Za krátkou dobu si udělal jméno nejlepšího vojáka ve své divizi. Po válce začal žít v japonsku, kde prodělal vycvik samuraje.

Po válce

Po válce se tedy Wolverine usadil v Japonsku kde ho trénoval Ogun, mistr samurajů. Wolverine dokončil svůj vycvik a cestoval po celém japonsku dokud nenarazil na překrásnou Itsu. S touto ženou Wolverine založil rodinu a žil v japonsku. Když se  jednou Logan vrátil domů našel Itsu mrtvou a zjistil že vrahem jeho ženi a unoscem jeho ditěte je Romulus. Logan už neměl v japonsku nic, proto se rozhodl vrátit se do kanady a zapojit se do Team X, kde mu nabídli adamantiovou kostru.

Team X

Šlo o kanadskou vládní jednotku, které se podařilo ovládat Loganovo chování a kompletně mu vymazat vzpomínky. V týmu se setkal se svým kolegou Victorem Creedem, známým pod jménem Sabretooth (později Wolverinů úhlavní nepřítel). Tito dva společně s Meverikem a Johnem Wraithem tvořili Team X a Wolverine se v těchto misích poprvé postavil nepříteli Omega Red. Victor Creed se ale vystupoval svým chováním z kolektivu.

Jeho běsnění, krvelačnost a brutalita byla nežádaná vlastnost. V tomto období se také Logan seznámil s indiánským děvčetem Silver Fox a zamiloval se do něj. Společně žili šťastný život, což však dlouho netrvalo. Když se Logan na svoje narozeniny vracel z oslav, našel doma mrtvé tělo Silver Fox společně s krvavým blahopřáním. Creed ji chladnokrevně zabil. Logan poté opustil Team X.

Oddělení H

Poté co Logan opustil Team X, byl na útěku před celým světem. Toulal se kanadskou divočinou dokud na něj nenarazili dva vědci James Hudson (aka Guardian) a Heather Hudson (aka Vindicator). Oba pracovali pro tajný útvar kanadské vlády jménem Oddělení H. Přetáhli Logana na svou stranu a on sněma spolupracoval. Brzi se dostal do psychické i fyzické kondice a stal se pilířem všech jejich operací. Logan dostal za úkol vystopovat zelené monstrum, které se prohání v kanadských lesích. Proháněl se tam Hulk.

Když Hulka stopoval, zjistil že on není jediné monstrum které v lesích řádí. Byl tam i Wendigo. Wolverine hraje před Hulkem divadélko že mu chce pomoct a zabít Wendiga. Po spojení jejich sil opravdu Wendiga porazí a Wolverine začne dělat svou práci a Hulka zradí.Z ačíná brutální boj mezi Wolverinem a zeleným obrem. Boj trval opravdu dlouho a byl vysilující. Celou dobu to bylo vyrovnané dokud vedoucí z Oddělení H nepřikázal Loganovy at se vrátí zpět.Logen poslech rozkaz a vrací se zpět. V tu dobu si ho všimne Profesor Xavier a začíná zjištovat že je logan opravdu pozoruhodný jedinec.

Wolverine v X-Menech

Logan se poprvé doslech o X-menech když Profesor Xavier kontaktoval oddělení H a chtěl si domluvit s Loganem schůzku. Nabídl mu místo v X-menech. Seznámil ho s celou situací a Logan si musel vybrat. Nebylo to vůbec jednoduché, jelikož oddělení H mělo Logana pro své účely a tyto účely ho naplňovaly. Logan nakonec přistoupí na nabídku Xaviera a stane se jedním s X-menů. Profesor přislíbil Loganovy že mu pomůže si vzpomenout na jeho minulost.

Logan se tedy stal členém týmu společně s Nightcrawler, Banshee, Storm, Sunfire, Thunderbird,Colossusem a Scottem Summersem (aka Cyclops), vůdcem teamu. Logan si s Cyclopem ale vůbec nesedne a od první chvíle mezi nimi panují nechody. Po té co Cyclop uvidí Logana flirtovat s Jean Gray(v tu chvíli jeho přitelkyně) se naštve a zavladne mezi nimi vztah na ostří nože. Na tohle všechno ale musi zapomenout jelikož jsou vyslání na zachranou misi. Musi osvobodit zajaté členy X-men teamu kteří jsou uvězněni na ostrově Krakoa.

Ztráta Adamantia

Během setkání Wolverina a Magneta ve vesmírné stanici Avalon, Magneto v boji použil silu magnetického pole a vytrhl Adamaniovou kostru z děla Wolverina. Profesor X,Beast a Heather Hudson zachrání Wolverinovo tělo a dělají na něm experimenty ve kterých zjištůjí že adamantiová kostra byla do Logana vložena operativně vědci z teamu X.

Dále také přišli na to že Logan diky jeho léčebného faktoru uzdravuje. Rostli mu nové kosti,hojili se rány a znovu začal ožívat. Řada testů přišla na to že Adamantiová kostra zastavila jeho mutaci ve zvíře o ktéré předtím nevěděli, jelikož si mysleli že jeho mutace jsou jen kosti a drápy ze vzácného kovu a léčebný faktor. Logan pomalu ztrácí své lidství a bez adamantia ve svém těle se změní v divoké zvíře a tak se snaží vymyslet jak ho zachránit.

Wolverine jako agent HYDRY

Logan byl přepadem a zahaj Hydrou. Jejich vědci ho přeprogramovali a vybavili pár upgrady pomocí kterých se stává ještě silnějším a nezničitelnějším než je a tudíž se z něj stal stroj na zabijení Hydry. Bojoval s mnoha hrdiny, zabil Horneta a Northstar.Nakonec byl zastaven vládní organizací S.H.I.E.L.D. zbaven všeho co do něj Hydra vložila a byl opět tím Wolverinem, jak ho známe.

logan kill hornet

Wolverine a New Avengers

Behěm mise na Savage Landu,Logan potkává team Avengerů. Jelikož se původní team rozpadá je potřeba najít nové členy. Ironman chce do teamu Wolverina protože on je ten, kdo je připravený zabíjet bez mžiku oka.Wolverine přijma Ironmanovu nabídku a stává se členem New Avengers společně se Spidermanem, Capitánem Amerikou a Lukem Cage.

Schopnosti

Léčebný faktor

Tato schopnost je bezpochyby největší z jeho výhod. Umožnuje mu se okamžitě uzdravovat, hojit si rány, nechat dorust končetiny a orgány. Diky této schopnosti je dokonce imunní vůči všem nemocem, jedům a plynům, zpomaluje mu stárnutí a díky tomu je takřka nesmrtelný.

Nadlická výdrž

Léčebný faktor a adamantiová kostra je to, co z Wolverina dělá dostlova obrněný, nezničitelný buldozer, který je tězko zastavit.

Citlivé smysly

Jeho smysly jsou citlivější a ostřejší než lidské a hravě předčí i zvířecí. Vid a čich má přesnějši a ostřejši než jakýkoli jiný dravec. Sluch má opravdu citlivý, dokazuje to jeho výcvik v japonsku kdy elitní jednotku ninju porazil se zavázanýma očima a tudíž se mohl spolehnout jen na své uši.

Nadlická síla a rychlost

Díky své adamantiové kostře je Logan mnohem těžší, tudíž jeho rány jsou daleko silnější a smrtelnější a díky své rychlosti a mršnosti je určitě, v jakémkoli pestím souboji, neporazitelným soupeřem.

Drápy

Logan má šest, dvanáct palců dlouhých drápu umístěných uvnitř jeho předloktí (tři na každé ruce). Když je chce Logan použít vyjedou mu z rukou. Stejně jako jeho kostra, jsou potažené adamantiem a tak jsou nezničítelné a tudíž pořád nabroušené a připravené přetnout i ty nejpevnější cile.

Filmy

X-Men (2000)

Wolverine je zde jedním z hlavních hrdinů prvního filmového zpracování, této komiksové legendy. Tvář mu propůjčil Hugh Jackman. Wolverina příjme profesor Xavier do svého teamu jako néváčka společně s Rogue, která může přijmout jakoukoliv sílu i paměť ze všeho, čeho se dotkne. Akční sci-fi film podle veleúspěšného comicsového příběhu o tom, jak je těžké najít hranici tolerance v soužití a pochopení svých zvláštností.

X-Men 2 (2003)

Hugh Jackman opět v akci jako Wolverine, tentokrát se potýkají s problémem jménem Wiliam Stryker. Člověk který nenávidí mutanty.

X-Men 3 : Poslední vzdor (2006)

V tomto snímku X-meni stojí proti největšímu problému před kterým kdy stály. Lék proti mutanství . Bohužel odvrhnout nechtěný a často proklínaný dar a stát se opět člověkem není tak jednoduché, jak na první pohled vypadá. A zloduch Magneto (Ian McKellen) na vyléčení určitě nepomýšlí. Z předchozích dílů nám dobře známá skupina mutantů pod vedením profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) je nyní posílena o dva nové bojovníky Šelmu (Kelsey Grammer) a Anděla (Ben Foster) a budou to vážně potřebovat. X-meni musí rozpoutat nejstrašlivější válku jakou kdy svět viděl, jen aby mohli navždy ukončit všechny ostatní. Do role Wolverina se opět vrátil Hugh Jackman.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Hugh Jackman se vrací v roli, která z něj udělala filmovou hvězdu; v roli Logana neboli nelítostného mutanta Wolverina obdařeného zázračnou schopností regenerace a také adamantiovými drápy na rukou.
Hlavní část příběhu se odehrává v 70. letech minulého století. Děj se vrací ke počátkům Wolverinovy hrdinské kariéry i tragickým událostem jeho života, z nichž jej nejvíce poznamená smrt osudové lásky Kayle Silverfox. Její smrt způsobí Wolverinovo zapletení s tajným vládním vojenským programem Weapon X. S projektem, jenž mu navždy zcela změní život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) je zformována tajná vojenská jednotka Team X složená výhradně z mutantů. Jedním z nich je také Victor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), nezkrotná bytost s neuvěřitelnou sílou, s nímž musí Wolverine svést svůj nejtěžší souboj.

X-Men: První třída (2011)

V tomto filmu se Wolverin objeví jen na okamžik,když v baru kouří cigaretu.

Wolverine (2013)

Wolverine se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval.

Hulk vs. Wolverine (2007)

Wolverine dostane za úkol vystopovat nebezpečnou zrůdu, která zničila a zmasakrovala jednu osadu. Samozřejmě, situace se komplikuje a objevuje se Sabretooth s celou partou právě v okamžiku, kdy Wolverine zaměstnává Hulkovu pozornost. Je jen na něm, aby vše vyřešil a viníci byli potrestáni. V originálním znění prpůjčil Wolverinovi svůj hlas Steve Blum.

Seriály

Spider-Man and his Amazing Friends (1981-83)

V tomto animovaném seriálu pro děti se Wolverine objeví v pár epizodách kde pomáhá Spidermanovi a ostatním superhrdinům

Pryde of The X-Men (1989)

V tomto pilotním dílu, nikdy nezrealizovaaného projectu Pryde of The X-Men,Vás seznámí s X-meny. Wolverine je zde jeden z hlavních postav.

X-Men: The Animated Series (1992-97)

Tento seriál Vás seznamuje s X-meny a jejich každodenními problémy.Logan je zde součásti teamu X-men. Je součásti milostného trojuhelníku mezi Jane Grey a Scotem Summersem. Pár epizod se věnuje přímo přiběhu Wolverina.

X-Men: Evolution (2000-04)

Profesor Xavier pátrá po jedincích se zvláštními schopnostmi, které ve svém Institutu vede k tomu, aby své nadání používali v zájmu dobra. Na opačné straně barikády stojí Magneto, který mutanty využívá pro své nekalé cíle. Tato série zahrnuje Wolverina, jehož minulost je tajemná a tak se jí snaží osvětlit.

Wolverine and the X-Men (2009-10)

Animovaný seriál od tvůrců seriálu X-MEN: EVOLUTION. Tým mutantů X-Men se rozpadl po záhadném zmizení Profesora Xaviera. Rok od té události se mutant Wolverine rozhodne dát tým dohromady, bránit ostatní mutanty před těmi zlými a obhajovat své místo mutantů mezi lidmi. Wolverin zde hraje jednu z hlavních rolí a je hlavním pilířem celého seriálu.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Memphis
Offline

Masakrózní živočišný zabiják, ale až příliš často krocen. Navíc rozpolcen láskou k Jean Grey...

(21. června 2013)
Bobba Fett
Offline

Wolverine je zaujímavá postava. Je to proste drsný chlapík snažiaci sa nájsť aj keď to tak nevyzerá. Skutočne výborný je však až v podaní Hugha Jackmana, kde je jeho charater dokonalo vykreslený... A prečo iba 4 hviezdičky? No to ej kvôli niekedy zvláštnemu správaniu a schopnosti regenerácie...sakra ten chlapík je nesmrteľný to sa nepáči....

(7. srpna 2013)
jh666
Offline

"V tom, co dělám jsem, nejlepší, ale to, co dělám, nestojí za nic." Charakteristika v jedné větě. Wolverine je ničím prostě někdo, kdo se s ničím nepárá. Vlastně párá, pokaždé v boji.

(3. srpna 2013)
Arrow Boys
Offline

Wolverine je americký dobrodružný akční film založený na stejnojmenném komiksu od Chrise Claremonta a Franka Millera. Jedná se o šestý díl X-Men filmové série, který je dějově zasazen po událostech z filmu X-Men: Poslední vzdor (2006). Hlavní roli si opět zahrál Hugh Jackman, který film i produkoval. Režie se chopil James Mangold.

(5. května 2015)
Creature999
Offline

JE to vážně borec ! A ještě k tomu vydali Marvelovskej komiksovej komplet, sice tam v té knížce wolverine moc nevistupoval ale radost jsem měl vážně velikou. Jo, kdo myslíte že by vyhrál kdyby byl boj Avengers vs Xmen ??

(28. ledna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1974
První výskyt Incredible Hulk # 180
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Regenerace, šest kostěných drápů (tři na každé ruce), maximálně ostré smysly, rychlostí, odolností i silou převyšuje běžného smrtelníka, tak trochu zvíře navenek i uvnitř.
Alias James Howlett, Logan, Agent Ten, Black Dragon, Brother Xavier, Captain Canada, Captain Terror, Death, Emilio Garra,Experiment X, Fist of Legend, Hawkeye, Hooded Man, Jim Logan, John Logan, Mutate #9601, Patch, Peter Richards, Revolto the Clown, Weapon X, Weapon Chi, Weapon Omega, Weapon Ten, Lobezno, Guepardo, John Grant, The Ultimate Weapon, Governor General James Howlett
Výška 170 cm
Váha 146 kg
Barva vlasů černá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk (Mutant)
Místo původu Alberta, Kanada

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 1. dubna 2013
Naposledy editováno 19. února 2016

Najdete nás na Facebooku