Thomas Jane

Thomas Jane se narodil jako Thomas Elliott III v Baltimoru Cynthii, prodavačce v antice, a Michaelu Elliottovi, biogenetickému inženýrovi. V roce 1987 promoval na Thomas Sprigg Wootton High school.

Biografie

 

Thomas Jane se narodil jako Thomas Elliott III v Baltimoru Cynthii, prodavačce v antice, a Michaelu Elliottovi, biogenetickému inženýrovi. V roce 1987 promoval na Thomas Sprigg Wootton High school.
 
Jane si odbyl debut v Buffy, zabíječce upírů a poté pokračoval menšími a nevýraznými rolemi, například v Vráně: městě andělů, ale například i v tak kvalitních filmech jakými bezesporu jsou Hříšné Boogie (1997), Tenká červená linie (1998) a Magnolie (1999). V témže roce dostal jednu z hlavních rolí v akčním thrilleru Rennyho Harlina Utok z hlubin a po velmi kladném přijetí jeho ztvárnění Mickeyho Mantla v televizním filmu HBO o baseballu 61* začal být Jane obsazován do hlavních a významných rolí.
 
V roce 2004 přijal až na několikáté oslovení roli v comicsové adaptaci Punisher. Předchozí nabídku, a de facto všechny nabídky comicsových adaptací (mezi nimi i X-men) odmítal, jelikož se prý necítil jako superhrdina ani jako člověk natolik charizmatický, aby je mohl hrát. Když byl ale ujištěn, že Punisher nebyl superhrdina, ale antihrdina a kriminálník, roli přijal. Aby samozřejmě byla pohádka dokonána, Jane prohlásil, že si Punishera zamiloval a přečetl všechny comicsy.I přestože 7 měsíců trénoval s Navy SEALS a získal víc než dvacet liber svalů, smíšené recenze a kritiky film dá se říci strhaly. Po té se Thomas Jane na chvíli vrhl na pole videoher a namluvil jak pistolníka v PSX hře Gun, tak i postavu v konzolové adaptaci Punishera.
 
v roce 2007 jej oslovil Zack Snyder, zda by nepřijal jednu z hlavních rolí ve filmu Watchmen. Tu ale odmítl s tím, že chce veškerou svou pozornost soustředit na svoji režijní novinku jménem Dark Country, kterou natáčí ve 3-D.
 
Jane je rozvedený s Aysha Hauer, dcerou herce Rutgera Hauera. Spolu s herečkou Patricií Arquette vkročili do svazku manželského v roce 2006 a vychovávají spolu čtyřletou dceru.
Zdroj: CSFD.cz

Filmy

Seřadit dle

Herec

Postavy

Seřadit dle
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 22/02/1969
Národnost americká

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 22. září 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku