Jessica Alba

Jessica Marie Alba, jedna z nejkrásnějších hereček současného Hollywoodu, se narodila 28. 4. 1981 ve městě Pomona v Kalifornii. V mládí se s rodiči (Cathy a Mark) často stěhovala. Zprvu do Biloxi ve státě Mississippi (to byla ještě hodně malá), o tři roky později do Del Ria v Texasu. Když jí bylo devět let, usadili se v Jižní Californii.

Biografie

Jessica Marie Alba, jedna z nejkrásnějších hereček současného Hollywoodu, se narodila 28. 4. 1981 ve městě Pomona v Kalifornii. V mládí se s rodiči (Cathy a Mark) často stěhovala. Zprvu do Biloxi ve státě Mississippi (to byla ještě hodně malá), o tři roky později do Del Ria v Texasu. Když jí bylo devět let, usadili se v Jižní Californii.

O herectví začala snít ve dvanácti letech a tak tou dobou začala na sobě pracovat – začala si sama vařit dietní jídla (její rodiče byli silně obézní, a tak si asi uděláte sami svůj názor o tom, co vařili) a navštěvovala lekce herectví. Necelý rok na to podepsala smlouvu se svým prvním agentem, který jí sehnal epizodní roličku ve snímku Camp Nowhere. Jenže jedna z hlavních hereček nakonec od filmu odstoupila a díky stejným vlasům Jessica nakonec její roli získala. Pak se objevila ve dvou reklamách na Nintendo a J.C. Penny a natočila pár nezávislých filmů. Chvíli na to měl přijít postup do vyšší, ne-li nejvyšší herecké ligy.

Koncem roku 1994 byla angažována do jedné z hlavních rolích v seriálu DELFÍN FLIP. Ten sice nedosáhl nijak závratných kvalit, ale měl relativní úspěch u diváků. Navíc Jessice umožnil koupat se s delfíny. Potom se objevila v několika dalších, dnes již zapomenutých snímcích a v menších rolích několika seriálů (Chicago Hope a Beverly Hills 90210). V roce 1999 se objevila v menší roli ve dvou docela známých filmech - v nedoceněné romantické komedii NEPOLÍBENÁ a komediálním hororu RUKA ZABIJÁK. Potom přišel rok 2000 a první větší zlom v její kariéře.

Tehdy se zúčastnila konkurzu na hlavní roli Max ve scifi seriálu TEMNÝ ANDĚL a vyhrála. Seriál slavil velký úspěch, jednu epizodu sledovalo v průměru 10,4 milionů diváků a tak byla natočena i druhá řada. Při natáčení se navíc seznámila a chvíli na to zasnoubila (ale dva roky po zasnoubení rozešla) s Michaelem Weatherlyem. V roce 2002 dostala svou první hlavní filmovou roli v romantickém dramatu SE SLOVNÍKEM V POSTELI. V nenápadném, ale zato velmi kvalitním a exotickém filmu navíc předvedla svůj asi vůbec nejlepší výkon a za svou roli získala cenu DVD Exclusive Awards. O rok později přišel snímek, který dokázal, že Jessicu mají diváci rádi. Hudební snímek HONEY, který kritika naprosto ztrhala, si vedl velmi slušně v kinech a nakonec vydělal dvojnásobek svých nákladů. V dubnu 2005 v amerických kinech startovala adaptace kultovního comicsu SIN CITY, kde hraje po boku Bruce Willise nebo Benicia Del Tora striptérku Nancy. Avšak pro Jessicu tento snímek skončil spíše prohrou, neboť i když se kritikům velmi líbil, jedinou pihou na kráse měl být právě její nevěrohodný výkon (plus ještě zbytečné monology). Nepříliš dobře si vedla i v další adaptaci comicsu FANTASTICKÁ ČTYŘKA, kde hraje hned jednu z hlavní čtveřice - Invisible Woman. Tento film sice slavil velký úspěch v kinech (330 milionů celosvětově), ale kritici ho nemilosrdně rozdrtili a opět byl ponížen i výkon Jessicy. Údajně se příliš nevyvedl ani INTO THE BLUE, které navíc i propadlo u diváků.

Ačkoliv nás Jessica, milovnice sportu (potápění, jízda na koni a na motorce, golf) a Boba Dylana, o svých hereckých kvalitách zatím příliš nepřesvědčila (uvidíme, jak dopadne docela ambiciózní thriller Awake), jedno je jisté, a to fakt, že v současnosti patří mezi nejvyhledávanější herečky své generace a má ambice stát se jednou z největších ženských filmových hvězd.

Zdroj: CSFD.cz

Filmy

Seřadit dle

Herec

Postavy

Seřadit dle
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 28/04/1981
Národnost americká

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo --
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku