Cate Blanchett

atherine Élise „Cate“ Blanchettová (* 14. května 1969, Melbourne, Austrálie) je australská herečka a režisérka, držitelka Oscara, ceny BAFTA a Zlatého glóbu. Do povědomí široké veřejnosti se dostala v roce 1998 filmem Královna Alžběta (režisér Shekhar Kapur), ve kterém hraje anglickou královnu Alžbětu I. Je také velmi známá díky roli elfí královny Galadriel ve filmové trilogii Pán Prstenů a roli Katharine Hepburnové ve filmu Letec Martina Scorseseho, který jí vynesl Oscara za nejlepší ženský vedlejší výkon. Nyní je se svým manželem Andrewem Uptonem uměleckou režisérkou Sydney Theatre Company.

Biografie

atherine Élise „Cate“ Blanchettová (* 14. května 1969, Melbourne, Austrálie) je australská herečka a režisérka, držitelka Oscara, ceny BAFTA a Zlatého glóbu.

Do povědomí široké veřejnosti se dostala v roce 1998 filmem Královna Alžběta (režisér Shekhar Kapur), ve kterém hraje anglickou královnu Alžbětu I. Je také velmi známá díky roli elfí královny Galadriel ve filmové trilogii Pán Prstenů a roli Katharine Hepburnové ve filmu Letec Martina Scorseseho, který jí vynesl Oscara za nejlepší ženský vedlejší výkon. Nyní je se svým manželem Andrewem Uptonem uměleckou režisérkou Sydney Theatre Company.

(Zdroj: Wikipedia.cs)

Filmy

Seřadit dle

Herec

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 14/05/1969
Národnost australská

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 8. září 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku