Kristanna Loken

Kristanna Sommer Loken (* 8. října 1979), či také Kristanna Sommer Løken, je americká herečka a bývalá modelka s norskými kořeny. Dětství Kristanna Loken se narodila v Ghentu ve státě New York. Jejím otcem je spisovatel Merlin „Chris“ Loken a matka modelka Rande Porath. Její prarodiče jak z matčiny, tak z otcovy strany pocházeli z Norska, kteří imigrovali do Wisconsinu, kde se nachází početná norsko-americká komunita. Vyrůstala ve státě New York v regionu Upstate New York. Kariéra Kristannina herecká dráha započala v roce 1994, kdy hrála v seriálu As The World Turns postavu Danielle Andropoulos a také se objevila v několika televizních pořadech a seriálech, včetně pravidelných rolí v Philly, Unhappily Ever After, Mortal Kombat:...

Biografie

Kristanna Sommer Loken (* 8. října 1979), či také Kristanna Sommer Løken, je americká herečka a bývalá modelka s norskými kořeny.

 

Dětství
Kristanna Loken se narodila v Ghentu ve státě New York. Jejím otcem je spisovatel Merlin „Chris“ Loken a matka modelka Rande Porath. Její prarodiče jak z matčiny, tak z otcovy strany pocházeli z Norska, kteří imigrovali do Wisconsinu, kde se nachází početná norsko-americká komunita. Vyrůstala ve státě New York v regionu Upstate New York.

 

Kariéra
Kristannina herecká dráha započala v roce 1994, kdy hrála v seriálu As The World Turns postavu Danielle Andropoulos a také se objevila v několika televizních pořadech a seriálech, včetně pravidelných rolí v Philly, Unhappily Ever After, Mortal Kombat: Conquest, a Boy Meets World či hostování v epizodě „Hýčkaný syn“ seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager. Pravděpodobně její nejznámější role je postava androida T-X z filmu Terminátor 3: Vzpoura strojů z roku 2003. O rok později dostala roli v německém televizním filmi Die Nibelungen, který byl vysílán jako dvoudílná minisérie. Následně v roce 2006 hrála hlavní postavu ve filmové verzi videohry BloodRayne a dále hrála také v dalším filmu inspirovaným videohrou Dungeon Siege, - In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale.

Objevila se také v deseti epizodách čtvrté řady seriálu The L Word, která měla svůj debut v lednu roku 2007. Nejnověji hrála hlavní roli v seriálu na SciFi Channelu Painkiller Jane, který se začal vysílat v dubnu 2007.

(Zdroj: Wikipedia.cs)

Filmy

Seřadit dle

Herec

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 0000
Národnost americká

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 28. srpna 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku