Bill Finger

Tato položka je zatím v databazi bez textu.

Biografie

 

Bill Finger se narodil 8. 2. 1914 v New Yorku do typické americké rodiny. Vystudoval výtvarně zaměřenou školu DeWitt Clinton High School (mimochodem je to stejná škola, na kterou chodil také jeho budoucí parťák Bob Kane, ale ti se zde nikdy nesetkali). 
 
Když vyšel ze školy, hledal na svůj obor vhodné uplatnění a protože komiksy v podobě v jaké je známe dnes ještě neexistovaly, tak se ujal práce kreslíře malých ilustrovaných stripů na posledních stranách novin. Jelikož se však malým platem, jež za kresby dostával, nedokázal uživit, našel si i druhé zaměstnání prodavače bot. 
 
V roce 1938 však Superman způsobil díru do světa a s komiksy se roztrhl pytel, ujal se proto Bill Finger své příležitosti a začal pracovat u DC (Detectiv Comics). Tam se seznámil s Bobem Kanem, se kterým si okamžitě padl do noty. Když pak Kane představil Batmana vedoucí radě DC, byl to právě Finger kdo mu při tom stál po boku a pomáhal mu. Bill Finger byl také osudovou osobností v Batmanových začátcích. Byl to on, kdy vytvořil Gotham a vymyslel jeho podobu, taktéž má na svědomí postavy jako Catwoman nebo Two-Face. Na rozdíl od Kanea byl totiž zastáncem vize, kdy je Batman spíše temným detektivem ve stylu raných příběhů Scherlocka Holmese, než rozjařeným superhrdinou, jak jej viděl Bob Kane. Byl to tedy vlastně Bill Finger, kdo dokázal Batmanovi vtisknout jeho osobitou podobu a charakter. 
 
Krom spolupráce na Batmanovi se Finger věnoval také tvorbě dalších komiksů. Například vymyslel partu superhrdinů sdružující se ve skupině s názvem Wildcat nebo ponuré bratrstvo Green Latern. 
 
V pozdější době pak spolupracoval například na sériích hrdinů jako je Flash, Superman, Wonder Woman nebo na marveláckém Captainu Americovi. 
 
Podobně jako Bob Kane, i Bill Finger nalezl uplatnění v Hollywoodu, kde jej zaměstnalo studio Warner Bros. jako scénáristu seriálů 77 Sunset Strip a Hawaiian Eye. Tím však jeho angažmá u televizi neskončilo, ba naopak - stal se uznávaným poradcem při tvorbě řady dalších filmů a seriálů. 
 
Bill Finger zemřel v roce 1974. 

Komiksy

Seřadit dle

Scénář

Kresba

Postavy

Seřadit dle
Zobrazit více
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 08/02/1914
Národnost americká

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 11. května 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku