Cam Gigandet

Cam Joslin Gigandet je americký herec. Proslavil se rolí Kevina Volchoka na televizi Fox v seriálu O.C. a pak jako Ryan McCarthy ve filmu Never Back Down. V roce 2008 dostal roli Jamese ve filmu Stmívání.

Biografie

Cam Joslin Gigandet je americký herec. Proslavil se rolí Kevina Volchoka na televizi Fox v seriálu O.C. a pak jako Ryan McCarthy ve filmu Never Back Down. V roce 2008 dostal roli Jamese ve filmu Stmívání.

Narodil v Tacomě, Washington Jayovi a Kim Gigandetovými. Má jednu sestru Kelsie. Po absolvování Auburn senior High School v Auburnu ve Washingtonu se v roce 2001 přestěhoval do Californie, kde navštěvoval Santa Monica Community College, kde si poprvé zahrál.

Má rád basketball, golf, surofvání a věnuje se bojovému umění Krav Maga.

Se svou přítelkyní Dominique Geisendorffovou mají od 14. dubna 2009 dceru Everleigh Rae Gigandet.

V roce 2003 dostal svou první roli v Kriminálce Las Vegas jako Mark Young. Další role dostal v The Young and the Restless, Jack & Bobby a v úspěšném seriálu O.C., kde si zahrál Kevina Volchoka.

Filmovou roli dostal o rok později ve filmu Mistaken. Dále pak ve filmu Whos Your Caddy?. V roce 2007 dostal roli ve filmu Never Back Down.

V roce 2008 obdžel roli ve filmu Stmívání, kde si zahrál jednu ze záporných postav - upíra James, který chce zabít hlavní hrdinku - Bellu (Kristen Stewart) a snaží se mu v tom zabránit hodný upír Edward Cullen (Robert Pattinson).

Jeho nejnovějšími rolemi je postava Marka v hororu The Unborn a postava Bishopa ve filmu Making Change.

V roce 2008 získal první ocenění. První cenu 10th Annual Young Hollywood Awards, poté cenu MTV Movie Awards za film Never Back Down v kategorii “Best fight“. Dále získal cenu Rising Male Star of the Year od Home Entertainment.

V roce 2009 dostal cenu opět od MTV Movie Awards za film Stmívání v kategorii “Best fight“. Za film Stmívání dostal ještě dvě ceny v Teen Choice Award 2009. Jednu společně s Robertem Pattinsonem - Choice Movie Rumble a pak cenu Choice Movie Villain.

 

(Zdroj: osobnosti.cz)

Filmy

Seřadit dle

Herec

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 0000
Národnost americká

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 7. května 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku