Petr Macek

Je český novinář, spisovatel a scenárista. Začínal komerční science fiction zasazenou do populárních sérií Star Trek a Mark Stone a novelizací scénáře nízkorozpočtového komediálně-hororového filmu Marka Dobeše a Štěpána Kopřivy Choking Hazard. Jeho pozdější knihy Golemův stín a Případ dobře vychlazené pomsty jsou původním příspěvkem do edice překladových pastišů o Sherlocku Holmesovi.

Biografie

Je český novinář, spisovatel a scenárista.

Začínal komerční science fiction zasazenou do populárních sérií Star Trek a Mark Stone a novelizací scénáře nízkorozpočtového komediálně-hororového filmu Marka Dobeše a Štěpána Kopřivy Choking Hazard. Jeho pozdější knihy Golemův stín a Případ dobře vychlazené pomsty jsou původním příspěvkem do edice překladových pastišů o Sherlocku Holmesovi.

Oba dosavadní romány s postavou slavného detektiva v roce 2014 přijalo londýnské vydavatelství MX Publishing a vydalo jejich anglický překlad v celosvětové distribuci. Jeho nejnověším počinem je román Hitlerův posel smrti, jímž prozatím svou holmesovskou trilogii završuje.

Společně s výtvarníkem Petrem Koplem je autorem komiksového časopisu Zázrak, který vychází od prosince 2005.

Pracoval jako šéfreportér v denících Aha! a Blesk. Pro televizi Prima napsal řadu scénářů k původním dokumentům o hereckých osobnostech v cyklu Top Star Extra, dva roky působil i v televizi Nova. Odtud se v roce 2013 opět vrátil do deníku Blesk, kde působí dodnes.

Zdroj: Oficiální text distributora

Komiksy

Seřadit dle

Scénář

Zobrazit více
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 23/04/1981
Národnost česká

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 11. prosince 2015
Naposledy editováno 15. února 2016

Najdete nás na Facebooku