Amanda Conner

Amanda Connerová započala svou profesionální výtvarnickou kariéru jako ilustrátorka pro newyorské reklamní agentury. Její láska ke komiksu a kresleným filmům ji záhy dovedla do komiksového světa, kde zpočátku pracovala pro společnosti jako Archie, Marvel a Claypool Comics. Od té doby se účastnila řady velmi sledovaných projektů v mnoha žánrech. Jmenujme například komiksy jako Vampirella a Painkiller Jane, jakož i vlastní Gatecrasher (spolu s Jimmym Palmiottim a Markem Waidem) a The Pro (se spolutvůrci Jimmym Palmiottim a Garthem Ennisem). Pro DC ilustrovala Codename Knockout, Birds of Prey, Terra, dále pak ceněné nové pojetí Power Girl a Před strážci: Hedvábný přízrak.Spolu s kreslířem, scenáristou a manželem Jimmym Palmiottim nyní Amanda a...

Biografie

Amanda Connerová započala svou profesionální výtvarnickou kariéru jako ilustrátorka pro newyorské reklamní agentury. Její láska ke komiksu a kresleným filmům ji záhy dovedla do komiksového světa, kde zpočátku pracovala pro společnosti jako Archie, Marvel a Claypool Comics. Od té doby se účastnila řady velmi sledovaných projektů v mnoha žánrech. Jmenujme například komiksy jako Vampirella a Painkiller Jane, jakož i vlastní Gatecrasher (spolu s Jimmym Palmiottim a Markem Waidem) a The Pro (se spolutvůrci Jimmym Palmiottim a Garthem Ennisem). Pro DC ilustrovala Codename Knockout, Birds of Prey, Terra, dále pak ceněné nové pojetí Power Girl a Před strážci: Hedvábný přízrak.

Spolu s kreslířem, scenáristou a manželem Jimmym Palmiottim nyní Amanda a scenárista Justin Gray pracují ve firmě PaperFilms, multimediálním zábavním studiu zaměřeném na scénáře, výpravu a vývoj.

Zdroj: Abicko.cz

Komiksy

Seřadit dle

Scénář

Zobrazit více

Kresba a Scénář

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 0000
Národnost americká

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 31. srpna 2013
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku