Comics Centrum

Nakladatelství Comics Centrum vzniklo v roce 2003. Zakladatelé nakladatelství získali své zkušenosti s comicsem již v roce 1993 prací na magazínu Comics Arena a následně stáli u zrodu nakladatelství Crew, jehož pak byli v letech 1997 – 2000 spolumajiteli. Ve své produkci se Comics Centrum zaměřuje na comicsové příběhy určené především dospělým čtenářům, na díla zajímavá po scénáristické i grafické stránce. Comics Centrum vydává romány v obrazech, např. Sin City, 300, Hellboy, Conan, Silent Hill, 30 dní dlouhá noc, Vampirella. V roce 2005 ve spolupráci s předním britským comicsovým tvůrcem Bryanem Talbotem Comics Centrum digitálně zrestaurovalo první román v obrazech vytvořený pro dospělé čtenáře – Dobrodružství Luthera...

O nakladatelství

Nakladatelství Comics Centrum vzniklo v roce 2003. Zakladatelé nakladatelství získali své zkušenosti s comicsem již v roce 1993 prací na magazínu Comics Arena a následně stáli u zrodu nakladatelství Crew, jehož pak byli v letech 1997 – 2000 spolumajiteli.
Ve své produkci se Comics Centrum zaměřuje na comicsové příběhy určené především dospělým čtenářům, na díla zajímavá po scénáristické i grafické stránce.
Comics Centrum vydává romány v obrazech, např. Sin City, 300, Hellboy, Conan, Silent Hill, 30 dní dlouhá noc, Vampirella.
V roce 2005 ve spolupráci s předním britským comicsovým tvůrcem Bryanem Talbotem Comics Centrum digitálně zrestaurovalo první román v obrazech vytvořený pro dospělé čtenáře – Dobrodružství Luthera Arkwrighta. Tato kniha je v současnosti z Comics Centrem vytvořených podkladů přetiskována v mnoha zemích světa, včetně USA.
V roce 2006 u příležitosti vydání české verze pokračování Dobrodružství Luthera Arkwrighta nazvané Srdce Impéria, Comics Centrum dokázalo poprvé přivézt do České republiky významného světového tvůrce comicsů – Bryana Talbota. Čtenáři se s ním mohli setkat na přednášce a autogramiádě.
V roce 2007 Comics Centrum vydává v České republice historicky první knihu o dějinách světového comicsu.
Pro tuto knihu rovněž poprvé v České republice nakreslil speciální obálku významný světový tvůrce comicsů.

Zdroj: comicscentrum.cz

Svazky

Sešitovky

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Kategorie České

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 27. srpna 2013
Naposledy editováno 29. srpna 2013

Najdete nás na Facebooku