DC Comics

DC Comics, Inc. je americké komiksové vydavatelství, spadající pod společnost DC Entertainment, kterou vlastní společnost Warner Bros. Společnost byla založena roku 1934 jako National Allied Publications. Název DC pochází z jejich populární komiksové série Detective Comics, která je vydávána již od roku 1937. Nejznámějšími postavami jejich komiksových příběhů jsou Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Aquaman, Hawkman, Hawkgirl, Green Arrow, Black Canary a Martian Manhunter, známé jsou i týmy Justice League a Teen Titans.

O nakladatelství

DC Comics, Inc. je americké komiksové vydavatelství, spadající pod společnost DC Entertainment, kterou vlastní společnost Warner Bros.

Společnost byla založena roku 1934 jako National Allied Publications. Název DC pochází z jejich populární komiksové série Detective Comics, která je vydávána již od roku 1937.

Nejznámějšími postavami jejich komiksových příběhů jsou Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Aquaman, Hawkman, Hawkgirl, Green Arrow, Black Canary a Martian Manhunter, známé jsou i týmy Justice League a Teen Titans.

Zdroj: cs.Wikipedia.org

Svazky

Sešitovky

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Kategorie Zahraniční

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Aurorus
Vloženo 27. srpna 2013
Naposledy editováno 27. dubna 2014

Najdete nás na Facebooku