100.0%
Daredevil: Muž beze strachu 1

Daredevil: Omnibus 1 – Man without Fear

100.0%

Na stránkách Bendisova Daredevila se čtenáři seznamují s plejádou postav, které mohou existovat jen v tomto prostředí. Se Sammym Silkem, přivandrovalcem do Hells Kitchen, který čirou náhodou zakopne o klíče ke Kingpinovu království. S Haroldem Driverem, agentem FBI, jenž se s Daredevilovým tajemstvím v kapse ocitne v bezvýchodné situaci.

Obsah

Tohle jsou nová pravidla Hells Kitchen.
V letech 1979 až 1983 předváděl Frank Miller na stránkách Daredevila hotová kouzla, zcela tohoto komiksového hrdinu předefinoval a zanechal po sobě odkaz, který neměl nikdo šanci překonat.
A potom přišel Brian Michael Bendis.
Bendis byl ve světě mainstreamového komiksu drzým nováčkem, který nadchl vybíravé fanoušky hity, jako byli Sam & Twitch a Torso & Powers. Vnesl do Daredevilových dobrodružství nádech pulp fiction a věnoval pozornost rovným dílem oběma osobnostem: Mattu Murdockovi i Daredevilovi. Zkrátka nepřišel ani onen jedinečný svět, který se Daredevilovi stal domovem: jeho čtvrť, ulice potřísněné jeho krví - Hells Kitchen.
Na stránkách Bendisova Daredevila se čtenáři seznamují s plejádou postav, které mohou existovat jen v tomto prostředí. Se Sammym Silkem, přivandrovalcem do Hells Kitchen, který čirou náhodou zakopne o klíče ke Kingpinovu království. S Haroldem Driverem, agentem FBI, jenž se s Daredevilovým tajemstvím v kapse ocitne v bezvýchodné situaci.
Bendis také opráší dlouholeté daredevilovské stálice: skálopevně věrného Foggyho Nelsona, přátele z ulice Luka Cage a Spider-Mana, ba dojde i na krátkou mezihru s Elektrou, už jenom kvůli ní se skalním fandům vyplatí koupit si tuto knihu. A co Wilson Fisk alias Kingpin? Bendis nám naservíruje strhující, výpravný příběh, který jednou pro vždy vyřeší vztah mezi Marvelovským Mužem beze strachu a mafiánským bossem, jenž vládne městu ocelovou pěstí - završený famózní scénou, která si po právu zaslouží vstoupit do komiksové síně slávy.
Brian Michael Bendis vytvořil komiksovou sérii, která při vyprávění Daredevilových dobrodružství ve stylu pulp-fiction využívá bohatou paletu postav a psychodrama Muže beze strachu a předkládá je čtenáři v neuvěřitelně pestrém a moderním podání. Bendis a kreslíř Alex Maleev vytvořili daredevilovskou sérii hodnou síně slávy. A po právu za ni získali Eisnerovu cenu za nejlepší dlouhodobou sérii.
Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Omnibus 1 obsahuje původní sešitová vydání č. 16 až 19, 26 až 40.

Autoři

David W. Mack
David W. Mack
Kresba/Scenář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Čím dál víc se utvrzuji v tom, že Daredevil patří mezi nejlepší postavy, jaké Marvel vůbec má. Možná je to jen shoda okolností, možná autory, kteří ho psali, ale kdybych tvořil TOP5 komiksů od Marvelu, tak by tam byly minimálně dva o DD. Nejlepší autoři, kteří psali příběhy s Murdockem, jsou bezesporu Miller, Brubaker a právě Bendis, kdo je lepší či horší, to už se velmi těžko posuzuje, jelikož všichni vymačkali z postavy maximum a dovedli jí k dokonalosti. To, co tu předvádí právě Bendis je úžasné, ano, má za sebou kousky jako Klan M, New Avengers či Ultimate Spider-Mana, ale tohle je to nejlepší, co jsem od něj četl. Především mě zaujalo to, že se jedná o netradiční superhrdinský komiks, kde není vůbec potřeba plýtvat se záporáky, velkolepými bitvami a lacinými převraty. Ne, autor si vystačí s lidskou stránkou superhrdiny a vlastně by vůbec nevadilo, kdyby místo DD byl nějaký voják či policista. První část omnibusu mě vzala asi nejvíc, hlavními hrdiny tu není ani Matt, ani Foggy či Bulseye, ale Ben Urich a malý kluk, který trpí tím, co viděl. Jedná se o neskutečně silný příběh, který se mě opravdu dotkl a zahrál i takovému necitovy na city. Navíc má úžasnou, experimentální kresbu, která si úžasně hraje s panely, barvami, kontrasty a já nevím čím ještě, ale jedno vím určitě, Mack je kreslířský mág. Samozřejmě, že i Maleevova kresba je parádní, ale už mě nechytla tak za koule. Kresba v posledních sešitech už byla slabší. I následující příběh, kde už si to vyžere Murdock je skvělý, opět velmi lidský, bez záporáků a takové té superhrdinské klasiky. Celkově jsem z omnibusu (i ten formát sakra, proč už tu nevycházejí takové věci? asi UKK/NHM) u vytržení a ač jsem to neplánoval, tak si budu muset sehnat další díly. Tohle musím doporučit všem, i těm, co superhrdiny vůbec nečtou.

(15. ledna 2018)
Elhonzo
Offline

Daredevil musí řešit odhalení jeho identity světu , a do toho stále ještě fungovat jako ochránce Hells Kitchen a pravník , Bendis dává precizní příběh a Maleev atmosférickou kresbu která vás přiková k ději.

(17. února 2013)
jh666
Offline

To že Bendis patří mezi moje neoblíběnější autory není tajemstvím. Jeho Dareevil je ale přece jen něco jiného, něž co jsem byl zvyklý. Tím rozhodně nechci říct, že je to špatně, právě naopak. Temná noirová detektivka k Daredevilovi sedí a pročítat si jí s kresbou Alexe Maleeva je úžasné. V knize jsou tři příběhy. První je jen takový rozjezd, ale pak přichází skvělá jízda. 100 %

(30. srpna 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Daredevil: Omnibus 1 – Man without Fear
Druh Omnibus
Žánr Superhrdinský
Série Daredevil: Muž beze strachu (2011)
Vydavatelství v ČR Crew
BB art
Datum vydání v ČR 2011
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 10/09/2008
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Brian Michael Bendis
Kresba: Rachel Dodson
Kresba: Terry Dodson
Kresba: Manuel Gutierrez
Kresba: Alex Maleev
Kresba/Scenář: David W. Mack

Typ vazby

Vázaná

Formát 160x235mm
Počet stran 448
Tisk barevný
Cena 990.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 14. dubna 2012
Naposledy editováno 12. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku