97.6%
Ultimátní komiksový komplet #012: Zázraky

Vítejte v New Yorku. Ve městě, kde se po ulicích potulují hořící postavy, kde lidé v zářivých kostýmech slézají skleněné a betonové zdi a kde stvůry z vesmíru hrozí pohlcením našeho světa.

Obsah

Vítejte v New Yorku. Ve městě, kde se po ulicích potulují hořící postavy, kde lidé v zářivých kostýmech slézají skleněné a betonové zdi a kde stvůry z vesmíru hrozí pohlcením našeho světa. To je svět nakladatelství Marvel, kde se denně setkává všední s neuvěřitelným. To je svět Zázraků. Staňte se přímými svědky vzniku fantastického světa. Pojďte se podívat na světoznámé hrdiny v jiném světle, s nádechem posvátné bázně a lehkým mrazením v zádech. Poprvé uvidíte svět nakladatelství Marvel ze zcela jiného pohledu - z toho svého.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Marvels #0-4

Autoři

Kurt Busiek
Kurt Busiek
Scénář
Alex Ross
Alex Ross
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

Damien
Offline

Většinou se dívám trochu skepticky na všechny díla, která někdo označil za přelomová, zásadní nebo inovátorská. Nutno říct, že Zázraky v tomto ohledu nebyly výjimkou. Stačilo ale projít prvních pár stránek a veškeré moje předsudky nebo obavy opadly jako sníh na jaře. Nebyla to jen podmanivá a nádherná kresba, která dokonale navozuje atmosféru minulého století užívajíc všech atributů, které by poválečnou éru nebo sedmdesátá léta indikovaly. Především příběh mi přišel naprosto geniální. Vývoj Marvelovského panteonu očima prostého novináře, sledujícího vývoj hrdinů a veřejného mínění na ně. Zkrátka komiks s myšlenkou. Jestli ne nejlepší, co UKK přinesl, tak rozhodně ve vedení.

(14. července 2013)
S4TW
Offline

Tato kniha se prostě nedá srovnávat s jinými knihami v rámci UKK, jelikož se jedná o jiný žánr (o pohled normálního člověka na svět superhrdinů). Jak již zde bylo řečeno, je to skvěle napsané a snad ještě lépe nakreslené. Já osobně kresbu hodnotím jako zatím nejlepší v celém UKK. Příběh nám připomene většinu důležitých milníků Marvel Universa, ale hlavně nám dá obrázek o tom, jak se lidé v tomto světě na Zázraky koukají. Z knihy jsem měl velký zážitek, dost odlišný od ostatních komiksů a to zážitek perfektní. Skvělé dílo, vážně. A jako perličku bych zdůraznil bonus v podobě toho, jak vzniká taková kresba obálky či komiksové stránky (velice zajímavé). Perfektos bukos!

(31. července 2013)
batcat
Offline

Konecne urobili dobry komiks. A ze im to trvalo.

(12. října 2016)
Cap 12
Offline

Konečně se nám dostalo od UKK to, co jsme očekávali-Zázraky. Nenacházím slova která by vystihovala tu úchvatnou malbu Alexe Rosse. Busiekův nesmírně silný scénář a geniální životní příběh Phila Sheldona a mnou již zmiňovaná úchvatná malba Rosse, dělá Zázraky nadprůměrným komiksem. A hlavně ten geniální nápad, dát novináře bez schopností jako hlavní postavu. Konečně jsme se mohli podívat jak se na superhrdiny dívají obyčejní lidé. Toto nelze hodnotit jinak, než plným počtem, a pokud se někdo jen troch zajímá o komiksi, tak si tohle musí rozhodně přečíst. Stále vzhůru, a Excelsior!

(18. července 2013)
Singular
Offline

Nevídané,neslýchané.....nesmíchané :D. Super zážitek vědět jak se cítí člověk mezi superhrdiny. Kresba až kulervoucí!

(21. října 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Marvels
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 10/07/2013
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 11/07/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Kurt Busiek
Kresba: Alex Ross

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 216
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 10. července 2013
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku