100.0%
Maus (souborné vydání)
100.0%

K 25. výročí prvního vydání slavného komiksu Arta Spiegelmana Maus vychází první souborné vydání obou dvou dílů knihy v jednom vázaném svazku. Maus je děsivým – a současně hodnotně umělecky ztvárněným – zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu myši a jiná zvířata – odtud název knihy. Maus je jedním z vrcholných děl moderní světové literatury, která se snaží přispět k tomu, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus.

Obsah

K 25. výročí prvního vydání slavného komiksu Arta Spiegelmana Maus vychází první souborné vydání obou dvou dílů knihy v jednom vázaném svazku. Maus je děsivým – a současně hodnotně umělecky ztvárněným – zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu myši a jiná zvířata – odtud název knihy. Maus je jedním z vrcholných děl moderní světové literatury, která se snaží přispět k tomu, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus.

Nejpůsobivější a nejúspěšnější příběh z doby holocaustu, jaký byl kdy publikován.

-THE WALL STREET JOURNAL 

Zneklidňující nikoli kvůli zachycené brutalitě, ale pro svou něhu a vyjádření pocitu viny.

-THE NEW YORKER 

Tichý triumf, působivý a jednoduchý. To, co kniha zachycuje, není možné popsat přesně a stejně tak není možné dosáhnout tak působivého vyjádření jiným médiem, než je komiks. 

-THE WASHINGTON POST

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Art Spiegelman
Art Spiegelman
Kresba/Scenář

Komiks obsahuje

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Jeden z nejlepších komiksů, co byl kdy vydán, ne-li nejlepší. Ne proto, že se týká holokaustu a pro lidi je povinnost přikládat takovým příběhům větší váhu. Tohle není komiks o smrti, ale o životě. Strhující příběh o milujícím, židovském páru, který prošel druhou světovou i koncentračními tábory a přežil. Tenhle komiks si opravdu přízvisko geniální zaslouží. Nejen po vypravěčské stránce, která Vás kolikrát nenechá ani dýchat a příběh prožíváte od začátku do konce velmi silně, ale i po komiksové stránce, kde autor používá rozličné metody psaní a kreslení komiksů, které se staly později inspirací pro mnohé další umělce. Toto, navíc souborné vydání, je prostě něco, co musíte mít, nebo aspoň přečíst.

(6. července 2013)
Saint of Killers
Offline

Maus je jedním z nejdůležitějších komiksů v celé jejích historii. Díky němu začali brát komiksy vážně i lidi, kteří se na ně do té doby koukali jen skrz prsty. V dnešní době už je téma holocaustu skoro až otravné, ale je třeba si uvědomit, že v době kdy Maus vyšel, se toto téma v kultuře prakticky vůbec neobjevovalo. A to, že Spiegelman nahradil lidi zvířaty byl zkrátka geniální tah. Čtenář se díky tomu víc soustředí na příběh a jeho poselství, než na jednotlivé postavy. Zasloužená Pullitzerova cena a ode mě naprosto zasloužených 5 hvězdiček.

(16. listopadu 2015)
TonyT
Offline

Upřímně řečeno nebýt toho že jsem dostal komiks k svátku od přítelkyně, s největší pravděpodobností bych po něm asi nikdy nesáhl (holocaust, zvířátka místo lidí a na první pohled jednoduchá černobílá kresba byly pro mě jasné signály nebrat a pulitzerova cena by na tom nic nezměnila), ovšem po přečtení jsem pochopil jak velká by to byla škoda. Mause je opravdu velice čtivé, dojemné, hrůzné ale i lehce vtipné dílo Arta Spiegelmana, jenž napsal komiks na základě vzpomínek svého otce Vladka, který mu postupně vypráví svou strastiplnou pouť druhou světovou válkou a holocaustem. Velkým plusem je že Art přistoupil k tomuto tématu velice citlivě a nezaujatě. Je to příběh o obyčejných lidech a o touze nějakým způsobem přežít. Jinak k undergroundové kresbě jak jsem již z počátku naznačil jsem přistupoval se značným despektem, ovšem po několika málo chvilkách se mi velice zalíbil styl, který i pres svou jednoduchost je neuvěřitelně detailní. Také chválím fakt že kniha vyšla v souborném vydání což atmosféře a příběhu rozhodně prospělo. Tento komiks si jednoznačně zaslouží své čestné místo ve vaší sbírce.

(30. června 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Complete Maus
Druh Román
Žánr Drama
Série Maus (1997)
Vydavatelství v ČR --
Datum vydání v ČR 2012
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 02/10/2003
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Art Spiegelman

Typ vazby

Vázaná

Formát 170x240mm
Počet stran 296
Tisk černobílý
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 6. července 2013
Naposledy editováno 4. března 2016

Najdete nás na Facebooku