93.8%
Batman: Kameňák a další příběhy

Batman: The Killing Joke, The Man Who Laughs

93.8%
-- %
Extérní hodnocení

Dva klasické batmanovské příběhy, jejichž společným jmenovatelem (kromě hvězdného autorského obsazení) je jedna z největších nemesis Temného rytíře - věčně usměvavý Joker.

Obsah

Dva klasické batmanovské příběhy, jejichž společným jmenovatelem (kromě hvězdného autorského obsazení) je jedna z největších nemesis Temného rytíře - věčně usměvavý Joker.

Muž, který se smál

Ed Brubaker (Criminal) a Doug Mahnke (Maska) stvořili příběh prvního Batmanova setkání s Jokerem, přímo navazující na komiks Batman: Rok jedna. V městě Gotham se začínají objevovat mrtvá těla s démonickým úsměvem. Na scénu vstupuje muž s bílou tváří, zelenými vlasy a širokým úsměvem a začne určovat, kdo a kdy zemře. A pokud ho Batman nezastaví, bude jeho další obětí.

Kameňák

Co všechno člověk snese, než zešílí? Jak málo stačí, aby se z vás stalo monstrum? To řeší ten nejslavnější příběh s Batmanem v hlavní roli, temné dílo kultovního Alana Moora (Strážci, V jako vendeta) a perfektního kreslíře Briana Bollanda. Kameňák je příběh, který změnil celý batmanovský svět a který se sám stal kánonem – a teď u nás poprvé vychází v barvě!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman: The Man Who Laughs (jednosešitový speciální komiks od  Eda Brubakera a Douga Mahnkeho)

Batman: The Killing Joke (jednosešitový speciální komiks od Alana Moora a Briana Bollanda)

Krátký příběh Briana Bollanda

Autoři

Alan Moore
Alan Moore
Scénář
Ed Brubaker
Ed Brubaker
Scénář
Brian Bolland
Brian Bolland
Kresba
Doug Mahnke
Doug Mahnke
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Tak tahle kniha se skutečně povedla. Úvodní příběh od Eda Brubakera je výborný a i dobře nakreslený. Už to by ke spokojenosti stačilo, ale pak přichází na scénu Kameňák, který je prostě geniální a úžasnou kresbou (tohle o kresbě před rokem 2000 moc často neříkám, ale tady je to pravda). Ve scénáři všechno funguje, tak jak má, takže skvělé. Poslední, bonusový příběh je oproti dvěma předchozím sice jednoznačně slabší, ale i tak je to příjemný bonus. 100 %

(8. ledna 2016)
47
Offline
47

Neviem sa rozhodnúť ktorý z dua scenáristov Brubaker-Moore napísal svoj part lepšie.....tretí príbeh,či skor epizódka, už síce kvalitou trochu nestíha,no len kvoli nej nezľavím so svojho 5z5...

(27. února 2016)
nightwing
Offline

Co k tomu dodat je to vážně úžasnej komiks s vynikajícím příběhem ale i s dost dobrou kresbou přidejte si k tomu šíleného Jokera a máte tu opravdu nádherné dílo smekám před Alanem Moorem a jsem rád že se mi tento komiks dostal do ruky, a mohl jsem si jím tak doplnit svou skvělou sbírku

(3. prosince 2014)
DrKeroch
Offline

Hodně se divím svému hodnocení Kameňák mě zklamal byl na mě hrozně krátký nic se tam pořádně nestihlo probrat. Za mě velké zklamání na to ze že to stojí 500.

(22. prosince 2016)
batcat
Offline

Killing joke je urcite lepsi pribeh ako muz, ktory sa smial, ale obidva su to legendarne komiksy. Najlepsie pribehy o jokerovi. Muz , ktory sa smial je na moj vkus trochu neoriginalny a priamociary, ale killing joke je bezchybny.

(13. října 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: The Killing Joke, The Man Who Laughs
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman (2004)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 05/08/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 1988
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Alan Moore
Scénář: Ed Brubaker
Kresba: Brian Bolland
Kresba: Doug Mahnke

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x264mm
Počet stran 132
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 21. června 2013
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku