93.8%
Batman: Kameňák a další příběhy

Batman: The Killing Joke, The Man Who Laughs

93.8%
-- %
Extérní hodnocení

Dva klasické batmanovské příběhy, jejichž společným jmenovatelem (kromě hvězdného autorského obsazení) je jedna z největších nemesis Temného rytíře - věčně usměvavý Joker.

Obsah

Dva klasické batmanovské příběhy, jejichž společným jmenovatelem (kromě hvězdného autorského obsazení) je jedna z největších nemesis Temného rytíře - věčně usměvavý Joker.

Muž, který se smál

Ed Brubaker (Criminal) a Doug Mahnke (Maska) stvořili příběh prvního Batmanova setkání s Jokerem, přímo navazující na komiks Batman: Rok jedna. V městě Gotham se začínají objevovat mrtvá těla s démonickým úsměvem. Na scénu vstupuje muž s bílou tváří, zelenými vlasy a širokým úsměvem a začne určovat, kdo a kdy zemře. A pokud ho Batman nezastaví, bude jeho další obětí.

Kameňák

Co všechno člověk snese, než zešílí? Jak málo stačí, aby se z vás stalo monstrum? To řeší ten nejslavnější příběh s Batmanem v hlavní roli, temné dílo kultovního Alana Moora (Strážci, V jako vendeta) a perfektního kreslíře Briana Bollanda. Kameňák je příběh, který změnil celý batmanovský svět a který se sám stal kánonem – a teď u nás poprvé vychází v barvě!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman: The Man Who Laughs (jednosešitový speciální komiks od  Eda Brubakera a Douga Mahnkeho)

Batman: The Killing Joke (jednosešitový speciální komiks od Alana Moora a Briana Bollanda)

Krátký příběh Briana Bollanda

Autoři

Alan Moore
Alan Moore
Scénář
Ed Brubaker
Ed Brubaker
Scénář
Brian Bolland
Brian Bolland
Kresba
Doug Mahnke
Doug Mahnke
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

KallEll83
Offline

Kniha v sobě skrývá víc než jsem očekával jedni slovem senzace. Myslím si, že by si to žádný fanoušek Batmana neměl nechat ujít Hlavně Moorův Kameňák jsem hltal plnými doušky zde Joker dostává jako postava hodně prostoru a je to naprostý šílenec „wau“

(14. února 2016)
Elhonzo
Offline

"Lidi tohle je fakt boží" tohle řekl Tim Sale o této knize , a já myslím že to sedí neboť lidi tohle je fakt boží.Kniha začíná příběhem který před sebe poprvé staví Batmana a Jokera , kresba je parádní a příběh si bere i něco ze starších Batmanovo a Jokerovo setkáních.A pak příchází hlavní číslo této knihy ... Moore a jeho Kameňák.První věc co jsem si při natěšeném prvním prolistováním knihy všimnnul byli jakoby jiné barvy.A když jsem se pak dočetl k předmluvě tak se mi to i potvrdilo,tato verze Kameňáku má totiž jiný coloring . Teď rozhodně nechci řikát že je horší než původní, oba mají něco do sebe a pokuď si ten příběh chcete opravdu vychutnat doporučuji sehnat i originální verzi.Hlavním kladem té nové verze jsou rozhodně flashbackové pasáže do Jokerovo minulosti.Oproti originálu jsou celé černobíle a vždy jen červená je zvyrazněna prostě paráda. Co se příběhu týče tak to už je klasika, šílenějšího Jokera (a Batmana ? ) jste ještě neviděli. Je to prostě mistrovské dílo.Knihu pak završuje krátký příběh který mě přímo nenadchl ale alespoň má stejně parádní kresbu jako Kameňák. A co se samotné knihy týče , je moc pěkná, vážně Crew si dal zase záležet a dává nám parádní vazbu (jako u Návratu Temnhého Rytíře).Malou výtku bych měl asi jen k přebalu který mohl být z jiného papíru.Sečteno podtrženo i když ještě není konec roku, tohle je rozhodně Batmanovkský titul roku .

(8. srpna 2013)
Mr.FREAKE
Offline

Vinikajúca kresba, svižný a zaujímavý dej, pre fanúšikou "Klaunského princa zločinu" povinnosť...

(22. srpna 2013)
miro382
Offline

Komiks hodný 5 hviezdičiek.Prvé dve príbehy boli výborne no ten treti sa mi až tak nepačil.Ale aj tak jeden z najlepších komiksov.

(12. října 2013)
karl173
Offline

Skvělé dva příběhy, které mají své místo v top žebříčcích a také v historii dvou postav, Batmana a Jokera. Povinná četba každého fanouška DC a Batmana. Kresba se také povedla a v obou případech je správně temná. 90%

(31. července 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: The Killing Joke, The Man Who Laughs
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman (2004)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 05/08/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 1988
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Alan Moore
Scénář: Ed Brubaker
Kresba: Brian Bolland
Kresba: Doug Mahnke

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x264mm
Počet stran 132
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 21. června 2013
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku