68.6%
Batman: Temný rytíř 1 - Temné děsy

Batman: The Dark Knight, Vol. 1 - Knight Terrors

68.6%
-- %
Extérní hodnocení

Na uzavřené oddělení Arkhamovy léčebny pronikne kdosi, kdo uvězněným zločincům podá nebezpečné sérum, které jim propůjčí nadpřirozenou sílu. S tou se jim podaří zdolat všechna bezpečnostní opatření a vtrhnout do ulic nic netušícího Gothamu. Batman musí policii pomoct všechny zločince pochytat, zároveň ale musí vypátrat původce tohoto ďábelského plánu.

Obsah

Na uzavřené oddělení Arkhamovy léčebny pronikne kdosi, kdo uvězněným zločincům podá nebezpečné sérum, které jim propůjčí nadpřirozenou sílu. S tou se jim podaří zdolat všechna bezpečnostní opatření a vtrhnout do ulic nic netušícího Gothamu.

Batman musí policii pomoct všechny zločince pochytat, zároveň ale musí vypátrat původce tohoto ďábelského plánu. V úspěšném pátrání mu budou bránit silní protivníci od Two-Face přes Scarecrowa až po Banea a Temný rytíř si bude muset přizvat na pomoc některé ze svých přátel z Ligy spravedlnosti. 

V úvodním svazku vydaném nakladatelstvím DC Comics v rámci nové řady The New 52 Universe překládají čtenářům DAVID FINCH (BATMAN: NÁVRAT) a PAUL JENKINS (Kapitán Amerika) nový, zlověstný příběh plný záhad BATMAN, TEMNÝ RYTÍŘ: TEMNÉ DĚSY, který je souborným vydáním prvních devíti čísel. 

TO NEVĚSTÍ NIC DOBRÉHO

Do žil chovanců Arkhamovy léčebny se dostalo cosi neblahého. To cosi je obdařilo silou natolik démonickou, že se jim podařilo dostat z přísně střeženého oddělení léčebny a vyrazit do gothamských ulic. Temný rytíř musí udělat vše, co je v jeho silách, aby ve městě opět nastolil pořádek a odhalil pachatele, který je za vzniklou spoušť zodpovědný.

Během svého pátrání se musí střetnout nejen se svými obvyklými protivníky, jako je Scarecrow, Bane nebo Two-Face, ale o jeho život bude usilovat i tajná organizace, která si říká Soví tribunál, a tajemný Bílý králík se jej bude snažit vylákat do své nory. Ne vše je ale tím, čím se zdá být…

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman: The Dark Knight #1-9.

 

Limitovaná edice:

Vyšla v pevné vazbě s přebalem na speciálním papíře s černobílou variantou obálky, číslované s certifikátem. Vyšlo pouze 52 kusů. 

Autoři

David Finch
David Finch
Kresba/Scenář
Paul Jenkins
Paul Jenkins
Scénář
Ed Benes
Ed Benes
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Cap 12
Offline

Nebylo to zase tak špatné jak jsem čekal, ale na soví tribunál to nemá. Příběh nebyl nějak světoborný ale neurazil. Zato se mi moc líbila kresba která vzdáleně připomínala Jima Leeho. Co se týče příběhu tak jak už bylo řečeno byl to jeden velký chaos a také nechápu proč tam je ta Noc Sov. Ale co mě potěšilo byla větší délka knihy.

(2. března 2014)
jh666
Offline

Asi je to tím, že nemám Batmana tak načteného, ale mě se tahle kniha ohromně líbila. Ke koupi mě tedy motivoval i poměr tlouštka/cena, který je u české NEW 52 nejlepší, ale zaujal mě příběh. Varice na Alenku mám rád a poslední sešit s pohledem Pařáta na noc sov se mi líbil také. Na Snydera to nemá, ale pořád jsem plně spokojen.

(6. dubna 2014)
Elhonzo
Offline

Tahle kniha by mohla klidně být o Two-Faceovi , neboť stejně jako on má dvě tváře . Na jednu stranu vás to bude bavit a rychle to zhltnete.Na tu druhou když se trochu zamyslíte nad příběhem tak si řeknete že to není nic přelomového ani chytrého.Autor Batmana vede koridorem od jednoho místa k druhému bez nějákého většího smyslu ,a téměř vše dokážete už od pohledu na obálku vydedukovat samy.Trochu to tady zas vyzdvihuje ten syndrom Batmanovi neschopnosti z New 52 když jsou do příběhu celkem zbytečně narvaní i jiní hrdinové z DC. Kresba rozhodně neurazí k Batmanovi se hodí a je jeden z největších kladů knihy, spolu stím že je tam o 4 sešity více než v jiných knihách.Možná se bude zdát že jsem tu knihu moc zkritizoval ale zas tak hrozné to není, jen je to po výborném Court of Owls trochu zklamání .Takže za mě průměr.

(3. srpna 2013)
Mr.FREAKE
Offline

Úprimne mi priško lúto nevyužitého potenciálu ako postavy tak aj celého sveta. Deje sa tu toho síce strašne moc ale celé som t odzýval... je to jeden zo slabších titulov NEW52. (A krezba osobne nič moc)

(22. srpna 2013)
karl173
Offline

Od tohoto komiksu jsem vzhledem k hodnocení a že se se jedná o vedlejší sérii mnoho nečekal, a udělal jsem dobře. Komiks mi díky tomu mile překvapil. Příběh je zde na jednu stranu velmi stereotypní a ničím moc nepřekvapí , tahá jednoho padoucha za druhým a to je asi tak všechno. Na stranu druhou ale příběh vypráví tak nějak zajímavě a dobře, že mě to velmi bavilo číst. Navíc přehlídka padouchů se tu koná tak že jsem si to stihl užít a vůbec mi nevadilo že se střídal jeden po druhým. Hlavně za Banea jsem velmi rád. Zakomponování dalších superhrdinů už není zas tak zábavné, ale pořád je to dobré a ve výsledku to tam i zajímavě zapadlo. Pak je tu ale sešit s Mad Hatterem, který považuji za nejslabší část celého komiksu, která byla dost nudná a nezajímavá. Naštěstí ale nedostala moc prostoru, aby mi to zkazilo celou knihu. Na závěr je ještě jeden sešit s názvem Noc sov. Sice jsem nepochopil moc proč zde je, ale příběh se mi na druhou stranu líbil, a bylo to fajn doplnění k Sovímu tribunálu a městu. Kresba byla za mě povedená.

(18. října 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: The Dark Knight, Vol. 1 - Knight Terrors
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman: Temný rytíř - New 52 (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 10/07/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 09/10/2012
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Paul Jenkins
Kresba: Richard Friend
Kresba: Ed Benes
Kresba/Scenář: David Finch

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Limitovaná edice

Formát 168x258mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 21. června 2013
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku