94.3%
Batman 1: Soví tribunál

Batman, Vol. 1: The Court of Owls

94.3%
-- %
Extérní hodnocení

Batman samozřejmě slyšel příběhy o gothamském Sovím tribunálu. O společenství, které se schází v hlubokých stínech a používá noční dravce jako svou vizitku. Slyšel o tom, že členové tohoto mocného tajného spolku jsou skutečnými vládci Gothamu. Ale Temný rytíř tyto zvěsti odmávl jako babské báchorky. Gotham bylo jeho město. Až doteď.

Obsah

Batman samozřejmě slyšel příběhy o gothamském Sovím tribunálu. O společenství, které se schází v hlubokých stínech a používá noční dravce jako svou vizitku. Slyšel o tom, že členové tohoto mocného tajného spolku jsou skutečnými vládci Gothamu. Ale Temný rytíř tyto zvěsti odmávl jako babské báchorky. Gotham bylo jeho město. Až doteď.

Brutální zabiják zatíná své žiletkově ostré pařáty do nejlepších a nejznámějších osobností města – stejně jako do těch nejnebezpečnějších a nejvražednějších. A pokud jsou temné legendy pravdivé, jsou páni města ještě mocnější dravci, než si kdy Batman dokázal představit – a mají svá hnízda úplně všude...

Hvězdný tým složený ze scenáristy Scotta Snydera a Grega Capulla hrdě uvádí závratnou ságu tajemství a děsu!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman (New 52) #1-7

Autoři

Scott Snyder
Scott Snyder
Scénář
Greg Capullo
Greg Capullo
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

gumidekmedvidek
Offline

Tak toto je opravdu příjemné překvapení! Osobně k superhrdinovskému žánru moc nepřičichnu, ale tak řekl jsem si New 52, tak už to konečně zkusím a začnu. Sáhl jsem právě po Snyderově Batmanovi, protože jsem věděl jak se božsky předvádí v American Vampire, který mám opravdu rád. Vyhýbal jsem se superhrdinovskému žánru, kvůli nedostatku logiky a propracování hloubky. Soví tribunál to všechno zvládnul téměř na jedničku a servíruje opravdu hltavý příběh s prastarými kořeny. Akce tu sice nebyla v takové míře, ale to je právě paradoxně to kladné. Dostalo se více prostoru budování atmosféry pomocí záhadné historie tribunálu a tím se udržovalo napětí neskutečně vysoko po celou dobu čtení. Zamrzelo mě jen vyšumění dějové linky ze starostou, které vůbec nebylo vysvětleno. No možná v dalším díle. Další menší výtka ke kresbě, která byla sice opravdu parádní, ale všechny postavy měli tak podobně tvarovaný obličej, že jsem skoro těžko rozeznával zda je to Bruce, starosta nebo Dick. Je mi jasná podobnost rodinky, ale i tak. Za mě čistokrevných 9/10.

(11. července 2014)
Elhonzo
Offline

Nejlepší řada z New 52 , temný a drsný příběh stavící Batmana proti protivníkům které ještě nepotkal , místy správně děsivý a napínavý. Nebál bych se ho postavit mezi takový esa jako Ticho a Dlouhý Halloween .

(29. června 2013)
batcat
Offline

Dobry komiks, no kazia ho one-shotoovky a crossover. Obcas to prehana s sci-fi prvkami. Asi jediny batman od Snydera, ktory ma hlbsiu myslienku spolu s black mirror. Kresba je krasna a atmosfericka ako v podstate cely pribeh.

(13. října 2016)
miro382
Offline

Najlepšia séria.Už teraz to bolo perfektné a to sa ešte len rozbieha. Pekná kresba a ešte lepší príbeh.

(18. listopadu 2013)
Grayson
Offline

Výborný,temnou atmosférou prosáklý úvod do restartované bat-série,jehož hlavní hvězdou není ani tak Snyderův scénář,jako spíše impozantní kresba Gregoryho Capulla ,která patří k tomu nejlepšímu,co kdy netopýřího muže potkalo.Kdo koupí,neprohloupí.

(21. června 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman, Vol. 1: The Court of Owls
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman - New 52 (2013)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 08/06/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 09/05/2012
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Scott Snyder
Kresba: Greg Capullo
Inker: Jonathan Glapion

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 449.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 669.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
Batman 2: Soví město

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 5. června 2013
Naposledy editováno 26. února 2016

Najdete nás na Facebooku