66.7%
Superman 1: Cena zítřka

Superman, Vol. 1: What Price Tomorrow?

66.7%
-- %
Extérní hodnocení

MESIÁŠ NEBO HROZBA? Superman je strážcem Metropolis... ale Metropolis se mění. Staré budovy uvolňují místo moderním, tradiční novinářské způsoby ustupují do pozadí i v Daily Planet – Superman musí čelit novému světu. Světu, v němž jeho láska k Lois Laneové není opětována a obdiv jeho Metropolis kráčí ruku v ruce s podezřívavostí a nedůvěrou.

Obsah

MESIÁŠ NEBO HROZBA?

Superman je strážcem Metropolis... ale Metropolis se mění.

Staré budovy uvolňují místo moderním, tradiční novinářské způsoby ustupují do pozadí i v Daily Planet – Superman musí čelit novému světu. Světu, v němž jeho láska k Lois Laneové není opětována a obdiv jeho Metropolis kráčí ruku v ruce s podezřívavostí a nedůvěrou.

A navíc se zdá, že obavy jeho odpůrců nejsou jen projevem strachu omezenců. Nová mimozemská hrozba rozsévající smrt a zkázu, která nemilosrdně pustoší Metropolis... jakýmsi záhadným způsobem souvisí s Kryptonem i Supermanem.

Je Superman za toto nové nebezpečí nějak zodpovědný? A co znamená jeho podivná a děsivá proměna?

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Superman #1-6

 

Limitovaná edice:
Vyšla v pevné vazbě s přebalem na speciálním papíře s černobílou variantou obálky, číslované s certifikátem. Vyšlo pouze 52 kusů. 

Autoři

George Pérez
George Pérez
Scénář
Jesús Merino
Jesús Merino
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Tak jsem se po Nespoutaném konečně dostal i k řadovému New52 Supermanovi. Nejlepší je na knize podle mě kresba. Sice není dokonalá, ale pořád se na ní dobře dívá a akce je v ní přehledná. Scénář je na tom bohužel hůř, hlavně ze začátku. V prvním sešitu je tolik vysvětlovacích bublin, že jsem si myslel, že čtu komiks ze šedesátých let, ve druhém je zase hromada bublin myšlenkových, v dalších sešitech už je textu naštěstí méně. Finále je pak docela fajn, není dokonalé (nějak si nejsem jistý, kdy vlastně došlo k té výměně), ale má přijatelně dobrou akci a hostování Supergirl mě potěšilo. 60 %

(25. března 2016)
karl173
Offline

Jak to zhodnotit.... Peréz si připravil vlastně celkem zajímavý příběh, který rozhodně v sobě skrývá spoustu zajímavých a fajn věcí. Jenže na to jde hrozně krkolomně. V prvním příběhu to píše jak nějaké retro a je tam tuna textu plus i popisové rámečky. Ty naštěstí po prvním sešitu zmizí ( pravděpodobně kvůli špatnému přijetí ), jenže nezmizí tak úplně. Spíše je jen zamaskuje za neustálé hlášení zpravodajců, kteří vlastně popisují dění, které sami vidíte. Je tu spousta zbytečných dialogů, právě ze zpravodajství při rozhovorech postav, které mě nijak nezajímali a podle mě nemají jak čtenáře moc zaujmout. A přesto musejí mít na všechno svůj názor, a potřebují vše zdlouhavě okecávat. Chápu že se Peréz snažil o více civilní příběh, který nebude jen o tom že \" suprák to, a záporák tamto \" a já osobně mám takové příběhy velmi rád. Ale problém je že tady to zkrátka na mě působilo hrozně nudně a potřeboval bych kdyby to bylo více svižné. Kresba je takovým klasickým mainstreamem. Tady se v podstatě nic nezkazilo, ale ani tu není nic co by vám vyrazilo dech. Za mě byl tedy tohle celkem zajímavý, ale vcelku krkolomně odvyprávěný příběh. 60%

(30. srpna 2018)
Drekorian
Offline

První Superman mě opravdu bavil. Netvrdím, že se jedná o mistrovství světa v komiksu, ale v rámci žánru je to příjemný, kompaktní příběh, který dává smysl a navíc s dobrou kresbou. Rozuzlení se mi líbilo, příjemně mě překvapila i hostující Supergirl. Těším se na druhý díl.

(14. ledna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Superman, Vol. 1: What Price Tomorrow?
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Superman - New 52 (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 21/08/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 14/11/2012
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: George Pérez
Kresba: Jesús Merino

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Limitovaná edice

Formát 168x258mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 6. června 2013
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku