80.0%
Planetary 2: Čtvrtý muž

Planetary, Vol. 2: The Fourth Man

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Jsou tři, brázdí celý svět, hledají vše podivné a zázračné a odhalují věci, které by jiní raději nechali v skrytu. Jsou to archeologové záhad, odkrývají tajné dějiny planety a mapují neviditelné hranice fantazie.První díl Ellisovy a Cassadayovy série, jakkoli skvělý, byl pouhou předehrou a úvodem do problematiky. Teprve teď začíná jít do tuhého a rouška tajemství se pomaličku zvedá. A vy se dozvíte, jaké podivné superhrdiny zrodila Británie, co zvláštního se dělo v jedné tajné základně v poušti nebo proč z Ameriky není vidět jistý ostrov obývaný od nepaměti Amazonkami... aha, a abychom nezapomněli, taky zjistíte, proč přišel Elijáš Snow o podstatnou část svých vzpomínek a kdo je ten tajemný Čtvrtý.

Obsah

Jsou tři, brázdí celý svět, hledají vše podivné a zázračné a odhalují věci, které by jiní raději nechali v skrytu. Jsou to archeologové záhad, odkrývají tajné dějiny planety a mapují neviditelné hranice fantazie.

První díl Ellisovy a Cassadayovy série, jakkoli skvělý, byl pouhou předehrou a úvodem do problematiky. Teprve teď začíná jít do tuhého a rouška tajemství se pomaličku zvedá. A vy se dozvíte, jaké podivné superhrdiny zrodila Británie, co zvláštního se dělo v jedné tajné základně v poušti nebo proč z Ameriky není vidět jistý ostrov obývaný od nepaměti Amazonkami... aha, a abychom nezapomněli, taky zjistíte, proč přišel Elijáš Snow o podstatnou část svých vzpomínek a kdo je ten tajemný Čtvrtý.

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Warren Ellis
Warren Ellis
Scénář
John Cassaday
John Cassaday
Kresba

Komentáře uživatelů

Damien
Offline

Jelikož zde nejde nechat komentář bez hodnocení, dám průměr. Pocity z toho mám všelijaké. Však je také najdete v mé recenzi.

(23. listopadu 2013)
jh666
Offline

Oproti předchozímu dílu zlepšení, jelikož se tu začíná více projevovat dlouhodobý příběh. Jinak kvalita povídek je stále na dobré úrovni a Cassaday už se přibližuje jeho pozdější kresbě. 77 % Škoda, že zbytek u nás nevyjde.

(4. června 2017)
S4TW
Offline

Osobně jsem také spokojenější s druhým dílem, než s tím prvním. Tak nějak jsem do toho totiž už spadnul, věděl, co a jak. Postupně se mi začaly jednotlivé střípky příběhu spojovat, spousta záhad je odhalená, ale ještě jich velké množství zůstává (určitě budu muset dokoupit zbytek série v originále, jelikož mě chytla a bavila). Co mě ovšem nejvíc potěšilo, že jsem daleko víc pochytával jednotlivé náznaky, parodie a odkazy na jiná komiksová díla a postavy. Díl, kde jsou parodie DC superhrdinů odrovnávány mě bavil snad nejvíc. Někde jsem četl názor, že série funguje jak jako samostatné povídky, tak jako kompletní celek. To může být pravda, ale můj názor je, že kdybych vzal jen jednotlivé sešity, tak to taková zábava není a jednalo by se o průměrné čtivo, takhle se jedná o skvělou, zamotanou, komplikovanou sérii, která je vyloženě multižánrová. Je i pravda, že se autor tolik nevěnuje jednotlivým postavám a spíš pomalu poodkrývá celý příběh, ale to je spíš problém českého vydání, které skončilo po druhém díle. Ještě musím vyzdvihnout vynikající kresbu Cassadaye, která je v symbióze s psaním Ellise. Jak mění Warren nálady jednotlivých sešitů, tak se mění i kresba a místy působí jak od několika kreslířů (výborných kreslířů). Vše završují parádní barvy a úchvatné obálky. Váhal jsem, mezi 4* a 5*, ale závěr to rozsekl poměrně jasně. Jo, lepší jak první díl a já jdu objednat omnibus.

(31. ledna 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Planetary, Vol. 2: The Fourth Man
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Planetary (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 14/08/2013
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 01/12/2001
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Warren Ellis
Kresba: John Cassaday

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 6. června 2013
Naposledy editováno 13. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku